TREĆA HNL ZAPAD

Grobničan stigao na korak do titule

Subota, 04. svibnja 2013. 20:18 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Grobničan - Jadran 3:1 (Malkić 6, Sertić 23, Jukić 90-11m/Abuselyana 31-11m).

3. HNL ZAPAD - 26. kolo

GROBNIČAN - JADRAN 3:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 170

Sudac: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Malkić (6), 2:0 Sertić (23), 2:1 Abuselyana (31-11m), 3:1 Jukić (90-11m)

Žuti kartoni: Cianci (Grobničan), Gržentić, Leshdedaj (Jadran)

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić, Miculinić, Glavaš, Malkić, Prtenjača (54 Miškulin), Cianci (79 Burić), Sertić (63 Jasprica), Bijelić, Jović

JADRAN: Gržentić, Čabraja, Sumić, Kastrati, Grgurić (62 Radenović), Ibrić (46 Bijelić), Užila, Leshdedaj, Abuselyana, Đurić, Legović (85 Banić)

Nogometaši Grobničana pobijedili su na Mavrincima porečki Jadran 3:1 i napravili novi veliki korak prema naslovu prvaka. Trećeligaš s Mavrinaca četiri kola prije kraja ima osam bodova prednosti i već u sljedećem kolu može i matematički potvrditi titulu. Momčadi Gorana Gajzlera nova su tri boda osigurali Malkić, Sertić i Jukić, dok je poraz Porečana ublažio Abuselyana s bijele točke.

Domaćin je poveo već u šestoj minuti nakon što je Malkić sa ruba šesnaesterca volejem pogodio mrežu nemoćnog Gržetića. U 23. minuti Sertić je sa nekih 6, 7 metara povećao vodstvo nakon asistencije Bijelića.

Istrani su smanjili osam minuta kasnije nakon što je Vukelić srusio Leshedaja na rubu kaznenog prostora, a sudac dosudio jedanaesterac. Siguran realizator bio je Abuselyana koji je pogodio lijevi kut pored nemoćnog Milića.

Pitanje pobjednika definitivno je odlučeno u 90. minuti. Bijelić je srušen od strane Banića, a sudac je opravdano dosudio najstrožu kaznu koju je realizirao kapetan Jukić za svoj osmi pogodak sezone.

Fotogalerija: Lario Tus