Naprijed - Vinodol 1:0, Krk nanio prvi poraz Novalji

Subota, 10. studenog 2012. 16:25 Napisao/la  SC

Zanimljivu i žustru utakmicu na Lonji odlučio je Filip Savić u 38. minuti

Igralište Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Mijatović (Pula) 6

Strijelac: 1:0 Savić (38)

Žuti kartoni: Jugović (Naprijed), Jerković, Brelih, Matijašić (Vinodol). Crveni karton: Matijašić (drugi žuti - 89)

NAPRIJED: Kezić 7, Mršić 6, Ende 7, Valenčić 6, Savić 7,5, Radmanović 6,5, Kuduzović 6 (46 Kauzlarić 6), Jugović 6,5, Petrović 6, Lukačić 6,5 (79 Brkljača -), Hamidović 6 (69 Behđeti -)

VINODOL: Erak 6, Brelih 5,5, Žunić 5,5, Mijolović 5,5, Matijašić 5, Iftić 5,5, Lenac 5,5 (83 Radetić -), Tomić 6, Peričić 5,5, Tucaković 6, Jerković 6 (62 Filipović -)

Nogometaši Naprijeda pobijedili su u susjedskom derbiju Vinodol. Zanimljivu i žustru utakmicu odlučio je Filip Savić, koji je u 38. minuti glavom svladao nemoćnog Eraka i tako odlučio pobjednika. Domaćin je bio borbeniji za što je na kraju zasluženo nagrađen trobodom i velikim pljeskom lijepo popunjene Lonje.

Utakmicu je bolje otvorio Naprijed koji je u uvodnom dijelu probojima po desnoj strani radio velike probleme Novljanima. Prvo je to napravio Jugović u sedmoj minuti, ali bez kvalitetnog završnog centaršuta. U 30. minuti Lukačić se sjurio u šesnaesterac i iskosa šutirao u gostujućeg vratara, iako bi bilo bolje da je dodao Hamidoviću koji je usamljen bio pred vratima. U 35. minuti gosti su zamalo kaznili domaće promašaje. Tucaković je izveo slobodnjak s desne strane, a lopta je nakon velike gužve stigla do Peričića koji je nekako s dva metra uspio prebaciti vrata.

Sedam minuta prije odlaska na odmor Hreljani su napokon materijalizirali terensku premoć. Ende je s lijeve strane krasno ubacio, obrana gostiju je zaspala, pustivši potpuno samog Filipa Savića kojemu nije bilo teško s 5,6 metara glavom pospremiti loptu u mrežu. Dvije minute kasnije gotovo identična situacija, ovoga puta glavom je zaprijetio Lukačić ali iz veće udaljenosti tako da vratar Vinodola Erak nije imao problema.

Hreljani su mogli i s većim vodstvom na odmor. U posljednjim trenucima prvoga dijela obrana gostiju opet nije bila na visini zadatka, dopustivši Naprijedu identičnu priliku kao kod prvog gola. Opet je s lijeve strane ubacio raspoloženi Ende, ali je Lukačić glavom puno lošije reagirao nego Savić nekoliko minuta ranije.

Prva prilika u nastavku pripala je gostima koji su puno bolje otvorili drugo poluvrijeme. U 11. minuti Tomić je srušen na rubu šesnaesterca, Iftić je fino prebacio živi zid, ali je Kezić paradom sačuvao svoju mrežu netaknutom. Domaćin je tek nakon pola sata nastavka složio prvu smisleniju akciju nakon koje Behđeti probio lijevu stranu, odlično ubacio za Kauzlarića koji se spetljao pred vratima Vinodola. Gosti su blizu izjednačenja bili u 75. minuti ali je Peričićev pokušaj s gol linije otklonio Ende. Pet minuta kasnije u odličnoj prilici bio je i Iftić, ali je njegov pokušaj glavom nakon Tomićevog ubačaja prošao preko vratnice. Gosti su u posljednjih deset minuta sve snage bacili u napad, ali do izjednačenja na zadovoljstvo glasne domaće publike nisu stigli. (L. Variola)

KRK – NOVALJA 4:0

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Poropat (4'), 2:0 Pejanović (17'), 3:0 Bošnjak (36'), 4:0 Pejanović (67').

Žuti kartoni: Ilić, Bošnjak, Pejanović (Krk), Kresović, Datković, Jakušić (Novalja).

KRK: Raspor, Brkljača, Plecić, Ilić, Maglić, Duračak, Kurolt (od 80' Dajdžić), Bošnjak (od 70' Brozić), Poropat, Grbac, Pejanović.

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Andačić (od 62' Badurina), Kurilić, Tomac, Burčul, Batkoski, Tičak, Rozas (od 46' Jakušić), Datković, Kulačić (od 68' Lozančić).

Ekipa Novalje nije mogla odoljeti boljim i raspucanim Krčanima koji su im nanijeli prvi poraz u prvenstvu. Mrežu gostiju načeo je već u 4. minuti utakmice Poropat nakon dodavanja Plecića. Na drugi zgoditak nije se dugo čekalo, u 17. minuti Pejanović je pobjegao čuvaru nakon odličnog dodavanja Duračka. Furiozne napade domaćih trećim golom  potvrdio je Bošnjak.

U drugom dijelu napadi Krčana ne jenjavaju te u dva navrata stoper Maglić umalo pogađa mrežu golmana Hodžića. I onda točka na "i" u 67. minuti utakmice kada igrač utakmice i najbolji strijelac Krka Pejanović opet bježi svom čuvaru i četvrtim zgoditkom zaključuje ovu vrlo dobru predstavu, u utakmici u kojoj su gosti iz Novalje još i dobro prošli.

BUJE – ORIJENT 0:2

Gradski stadion Buje. Gledatelja: 100. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 0:1 Kovačević (44'), 0:2 Inić (72').

Žuti kartoni: Stević, Uzelac (Buje), Stipanov (Orijent).

BUJE: Košćuk, Krizmanić, Pantner, Stević, Uzelac, Fabijančić, Šendula (od 66' Kapular), Bešić, Bojić, Mehmedagić, Trevižan (od 46' Mihalović).

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Nemetz, Pranjić, Inić, Kovačević, Štanfel (od 62' Žarić), Krešić, Devović (od 77' Barišić), Škarica, Čubelić (od 83' Guerieri).

Nogometaši Orijenta taktički mudrom igrom čekali su i dočekali svoje prigode u Bujama. Buježi su najbolju priliku imali u 39. minuti kada je Stipanov ispustio loptu, Šendul iz polu-voleja ipak ne uspijeva pogoditi mrežu.

Neposredno prije odlaska na odmor, nakon ubačaja na drugu vratnicu loptu je dočekao Pranjić i glavom poslao u mrežu – 0:1.

Većim dijelom drugoga dijela uglavnom se igralo bez prijetnji. Prvi je zaprijetio i odmah zapečatio sudbinu domaćina Inić u 72. minuti. Inićev udarac domaći stoper prvi put je blokirao, lopta se ponovno odbila na nogu riječkog napadača koji je drugi put bio nemilosrdan – 0:2.

ROVINJ – HALUBJAN 3:1

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sudac: Đani Mihočka (Rijeka)

Strijelci: 1:0 T. Barlecaj (18'), 1:1 Štimac (31'), 2:1 T. Barlecaj (86'), 3:1 Debeljuh (90').

Žuti kartoni: T. Barlecaj (Halubjan), Kovčalija (Halubjan).

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović, T. Barlecaj, Krijan (od 56' Debeljuh), A. Barlecaj (od 90' Qosa), Tanković, Škijan (od 67' Romić), Pavić, Batelić, Baša.

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija (od 89' Prga), Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac, Bilobrk, Tuzlak (od 84' Baljak), Šanjug, Mrvčić (od 56' Omerović).

Terensku premoć domaći su materijalizirali u 18. minuti kada Krijan pronalazi T. Barlecaja, koji sa pet-šest metara trese mrežu protivnika – 1:0.

Jedan od rijetkih napada Halubjana urodio je plodom u 30. minuti kada Šanjug upošljava Štimca koji iznenadnim udarcem loptu šalje kraj nemoćnog vratara Orbanića u mrežu i poravnava rezultat – 1:1.

Gosti su se oslobodili pritiska i u 34. minuti nova prilika za Štimca. U 42. minuti u kaznenom prostoru srušen je A. Barlecaj, koji je i sam izveo najstrožu kaznu. Vratar Raspor pročitao je njegovu namjeru i obranio udarac.

U nastavku susreta gosti su pojačanom obranom i dugim loptama pokušali osloboditi pritiska domaćina. U 87. minuti T. Barlecaj se oslobodio svojeg čuvara i pogodio stativu, a lopta završava u mreži - 2:1.

U posljednjim trenucima susreta Debeljuh se našao se na pravom mjestu za konačnih 3:1.

CRIKVENICA – NOVIGRAD 1:1

Gradski stadion Crikvenica. Gledatelja: 150. Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Halilović (6'), 1:1 Pećanić (11').

Žuti kartoni: Butorac, Uremović (Crikvenica), Čotić (Novigrad).

CRIKVENICA: Šegota, Vrban, Antić, Uremović, Jug (od 52' Iljazi), Šarić (od 68' Petrinović), Pećenaić, Pišković, Gašparović (od 46' Šmit), Butorac, Mahumtović.

NOVIGRAD: Rešidović, Vuk, Čotić, Vidaković, D. Valenta, Tikas, Tatar (od 84' Kotiga), Peculić, E. Valenta, Halilović, Vrdoljak (od 46' Bazina, od 90' Juko).

Koncentracija domaćih popušta već u 6. minuti. Oremović je loše glavom vratio loptu svom vrataru, Halilović je iskoristio dar i poentirao - 0:1

Gosti su prednost držali osam minuta. Pečanić je uputio snažan udarac s 22 metra, a lopta se od grede odbila iza gol linije novigradskog gola – 1:1.

U 18. minuti Vuk ruši Mahmutovića u svom kaznenom prostoru, Rešidović uspješno brani udarac Piškovića s bijele točke.

Jalova inicijativa domaćina ništa više nije bitno promijenila. Poglavito u drugom dijelu tijekom kojega vratari nisu morali intervenirati.

RUDAR – JADRAN 2:1

Gradski stadion Labin. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelci: 0:1 Ereiz (5'), 1:1 Juričić (24'-11m), 2:1 V. Stepčić (76').

Žuti kartoni: A. Stepčić, Mehić (Rudar), Mrguda (Jadran).

RUDAR: Vozila, Šepić, Munjas, Livović, Juričić (od 72' Šarin), A. Stepčić (od 46' Hodžić), Mehić, Škopac (od 82' Cuculić), Pajković, V. Stepčić, Kovačević.

JADRAN: Petrušić, Mrguda, Imamović, Benčić, Užila (od 86' Barbić), Tomić, Čabraja, Ereiz, Belušić, Vehapi (od 64' Radenović), Drača.

NEHAJ – OPATIJA 2:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 1:0 Rončević (17'), 1:1 Brajković (64'), 2:1 Vukelić (65').

Žuti kartoni: Bajramović, Vila, Tonković, Glavičić (Nehaj), Zobić, Radomir (Opatija).

NEHAJ:  Baričević, Vila, Vrban, Vukelić, Tomljanović, J. Prpić, Lopac, M. Prpić (od 70' Vukelić), Rončević (od 66' Tonković), Rubčić, Bajramović (od 84' Glavičić).

OPATIJA: Vukić, Samardžija (od 63' Radomir), Tkalčević, Zobić, Tokić, Juraga (od 46' Mance), Rudan, Šuker, Žgomba (od 46' Brajković), Lazić, Erceg.