Prijateljska utakmica: Rijeka na Mavrincima uvjerljivo svladala Grobničan

Srijeda, 12. rujna 2012. 19:19 Napisao  Luka Variola

Grobničan - Rijeka 1:5.  Grobničan se dobro držao u prvih 45 minuta kada je igrala udarna postava, Rijeka je u razmaku od 12 minuta upisala uvjerljivu pobjedu

PRIJATELJSKA UTAKMICA

GROBNIČAN - RIJEKA 1:5

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 300

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Žuti karton: Neretljak (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bijelić (10), 1:1 Gabrić (22), 1:2 Mutombo (39), 1:3 Čulina (55), 1:4 Mujanović (64), 1:5 Čulina (67)

RIJEKA: Mance, Marić, Sušac, Neretljak, Miloš, Močinić, Vranješ, Gabrić, Vannucci, Cesarec, Mutombo (još su igrali: Knežević, Mujanović, Čulina, Weitzer, Benko, Mršić, Klapan, Brezovec)

GROBNIČAN: Ciani, Vukelić, Jukić, Kovačić, Miculinić, Glavaš, Malkić, Cianci, Sertić, Bijelić, Burić (još su igrali: Perković, Dukađin, Vrbos, Kurilić, Linić, Čuljat, Jasprica, Miškulin, Imeraj)

Nogometaši Rijeke uvjerljivo su pobijedili Grobničan u generalnoj probi uoči Koprivnice. Domaćin se dobro držao u prvih 45 minuta kada je Gajzler na terenu držao udarnu postavu, da bi u nastavku Bijeli sa tri gola u razmaku od samo 12 minuta na kraju upisali uvjerljivu pobjedu.

Scoria je utakmicu opet otvorio u 3-5-2 formaciji s Milošem na desnom boku. Poveli su domaćini i to sasvim zasluženo u 10. minuti. Bijelić i Sertić su izmjenili dupli pas, nakon čega se donedavni napadal Rijeke našao sam pred Manceom i fino loptu potkopao za veliko slavlje na tribinama Mavrinaca - 1:0. Tri minute kasnije Sertić je bombom s dvadesetak metara testirao budnost Mancea. Nakon uvodnih dvadesetak minuta šareni sastav Rijeke se ipak malo probudio i zagospodario terenom.

Nagrada je stigla u vidu izjednačenja. Mutombo je fino propustio loptu za Gabrića, koji je u šesnaesterac Grobničana uletio iz drugog plana i rutinski zaobišao Cianija. U 35. minuti Crveni su mogli do novog vodstva. Sertić je fino u kaznenom prostoru Rijeke okrenuo Sušca i potom iz okreta pogodio desnu stativu već svladanog Mancea. Kazna za taj promašaj stigla je četiri minute kasnije. Mutombo se našao iza grobničke obrane, prebacio prerano istrčalog Cianija i potom glavom loptu proslijedio u praznu mrežu.

U nastavak su oba trenera ušla s izmjenjenim sastavima. Gajzler je promjenio cijelu ekipu, što je Rijeka iskoristila i ubrzo potpuno zagospodarila terenom. Na 3:1 povisio je Čulina nakon krasnog solo prodora kojega je okončao oštrim prizemnim udarcem uz lijevu stativu nemoćnog Cianija. Devet minuta kasnije već je 4:1. Benko je na pet metara smirio loptu Mujanoviću, kojemu nije bilo teško s pet, šest metara zatresti mrežu. Tri minute kasnije u strijelce se opet upisao Čulina. Na gotovo identičan način kao prvi puta, samo što je ovoga puta reakcija domaćeg vratara bila puno lošija - 1:5. Za domaćine je rezultat mogao uljepšati Imeraj, ali je njegov pokušaj u 70. minuti s šest, sedam metara završio izvan igrališta.

Fotogalerija: Lario Tus