REGIONS CUP 2013

Rijeka protiv pobjednika odigrala za čistu peticu

Nedjelja, 07. travnja 2013. 16:54 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Rijeka - Jugoistočna regija 5:0. U završnicu se plasirala bugarska Jugoistočna regija

Regions Cup, Skupa 2 – 3. kolo

RIJEKA - JUGOISTOČNA REGIJA 5:0

Stadion "Litex Lovech" Gledatelja: 100

Sudac: Aleksej Eškov (Rusija)

Strijelci: 1:0 Pavić (36'), 2:0 Cianci (48'), 3:0 Grbac (61'), 4:0 Baša (71'), 5:0 Baša (78')

Žuti kartoni: Mance, Poropat, Tucaković (Rijeka), Viyachki (Jugoistočna Regija)

RIJEKA: Baričević, Nenadić, Miculinić, Pavić, Linić, Tucaković, Mance, Grbac, Cianci (70' Baša), Tomić (79' Miletić), Poropat (73' Peričić).

JUGOISTOČNA REGIJA: Notev, Delčev, Viyachki, Pavlov, Gurkov, Dimitrov, Stefanov, Bangeev, Atanasov, Mutavdžijski (55' Petkov, 65' A. Stoyanov), Ivanov (46' Hadžiev).

Selekcija nogometaša amatera iz Primorsko goranske i Istarske županije, koja je pod imenom Rijeka nastupala u Bugarskoj na Regions Cupu, za kraj je sačuvala svoj najbolji nastup, no velika im pobjeda od 5:0 protiv Jugoistočne Regije sastavljene od bugarskih igrača nije pomogla da prođu na završnicu ovoga natjecanja.

Tamo će Jugoistočna Regija koja je u prva dva kola upisala dvije pobjede. Rijeka je imala dva neodlučena ishoda u prvim kolima i bod joj je nedostajao za prolaz.

Iako je od samog starta selekcija Rijeke krenula angažirano na prvi se pogodak čekalo do 36. minute kada je precizan bio Pavić. U nastavku su se hrvatski nogometaši raspucali i postigli čak četiri pogotka. Već u 48. minuti na 2:0 povisio je Cianci, a Grbac je treći gol za Rijeku zabio u 61. minuti. I onda tek po ulasku u igru u strijelce se upisao i Baša, koji je sedam minuta kasnije svojim drugim pogotkom postavio konačnih 5:0.