Regions Cup 2013: Rijeka opet nije izgubila utakmicu, ali je izgubila šansu za plasman u završnicu

Petak, 05. travnja 2013. 16:56 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Rijeka - Prahova Muntenia 0:0. Jugoistočna Regija iz Bugarske pobijedila Ženevu s 2:0 i u posljednji susret s Rijekom ulazi s maksimalnih šest bodova

Regions Cup

Skupina 2, 2. kolo

RIJEKA - PRAHOVA MUNTENIA 0:0

Stadion "Georgi Bankovski". Gledatelja: 200

Sudac: Jari Jarvinen (Finska)

Žuti kartoni: Miculinić, Tucaković, Poropat, Peričić (Rijeka), A. Catana, Ionescu, Ninca (Prahova Muntenia)

RIJEKA: Baričević, Nenadić, Miculinić, Pavić, Duračak, Kapular (46' Tucaković), Baša (46' Poropat), Peričić, Mance, Linić, Cianci (84' Grbac).

PRAHOVA MUNTENIA:A. Catana, R. Catana, Ionescu, Petre, Micu, Costache (46' Nae), Ene (82' Munteanu), Ciobanu, Ninca, Baragan, Bridinel (69' Puiulet).

I u 2. kolu selekcija nogometaša iz Primorsko-goranske i Istarske županije, koja na Regions Cupu u Bugarskoj nastupa pod imenom Rijeka, nije izgubila utakmicu, ali je izgubila šansu za plasman u završnicu. Jedino pobjeda ostavljala je izabranicima Mladena Ivančića šansu da u posljednjem kolu u nedjelju protiv selekcije Jugoistočne regije iz Bugarske lovi pobjedu i plasman na završni turnir u Italiju.

Za razliku od prvoga susreta protiv Ženeve, koji je završio 1:1, u ovome dvoboju nije bilo pogodaka. Prvi su na gol zapucali Rumunji, kada je Baričeviću u 4. minuti zaprijetio R. Catana, no naš je vratar sigurno obranio. U sedmoj minuti blokiran je udarac Miculinića, koji se našao u izglednoj poziciji. Potom je uslijedilo "primirje" do 22. minute, kada je pokušaj Nince blokirala obrana selekcije Rijeka.

Nakon kornera Miculinića u 28. minuti iz izgledne pozicije promašio je Cianci. U 31. minuti još jednom Miculinić prijeti, ovoga puta iz slobodnjaka, ali je Catana bio siguran i ostalo je 0:0. Pet minuta kasnije Baragon je iz slobodnog udarca dobro pucao, ali je Baričević još bolje obranio i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U 51. minuti nakon slobodnog udarca Miculinića Poropat je pucao prema golu, ali je Catana još jednom sjajno intervenirao. Tri minute kasnije najbolji igrač selekcije Rijeke Miculinić iz slobodnog udarca još jednom "testira" Catanu, ali vratar Rumunja i ovoga je puta bio spreman i izbio je loptu u korner.

Udarac iz kuta izveo je Miculinić, a najprije je udarac Peričića blokirala obrana Rumunja, a pokušaj Linića u istom napadu obranio je Catana još jednom izbivši loptu u korner. U 59. minuti Micu je opalio dobro iz slobodnog udarca, no njegov je pokušaj blokiran.

Rumunji su mogli do vodstva u 67. minuti. Nakon kornera Bridinela Micu je pucao zamalo pored gola. Najbolju priliku za pobjedu selekcija Rijeke propustila je u 73. minuti nakon slobodnog udarca Daria Mancea. Catana je odbio loptu, na nju je natrčao Duračak i pucao preko gola.

U 78. minuti Rumunji su blokirali pokušaj Poropata. U 84. minuti još jednom Mance u obračunu sa rumunjskim vratarom Catanom izlazi kao poraženi, a minutu kasnije udarac Ciobanua obranio je Baričević i bilo je to posljednje uzbuđenje na susretu čiji je ishod eliminirao oba sudionika, jer je Jugoistočna Regija pobijedila Ženevu sa 2:0 i u susret s Rijekom ulazi sa maksimalnih šest bodova.

Poredak nakon 2. kola: 1. Jugoistočna regija (Bugarska) 6, 2. Rijeka (Hrvatska) 2, 3. Ženeva (Švicarska) 1, 4.  Prahova Muntenia (Rumunjska) 1