Regions Cup 2013: Dario Mance u trećoj minuti nadoknade iz penala donio bod selekciji Rijeke

Srijeda, 03. travnja 2013. 17:27 Napisao/la  SC

Skupina 2, 1. kolo: Ženeva - Rijeka 1:1. Selekcija Rijeke sretno je i spretno došla do boda na otvaranju protiv Ženeve. Girod je u kaznenom prostoru srušio Grbca, a precizan s bijele točke bio je Dario Mance

Regions Cup, Skupina 2 – 1. kolo

ŽENEVA - RIJEKA 1:1

Stadion "Georgi Benkowski" Gledatelja: 200

Sudac: Hubert Siejewicz (Poljska)

Strijelci: 1:0 Meddour (8'), 1:1 Mance (90'+3-11m)

Žuti kartoni: Demba, Leal, Visentini (Ženeva), Tomić (Rijeka)

Crveni karton: Tomić (Rijeka 42' - drugi žuti karton)

ŽENEVA: Pietrini, Demba, Butty (85' Leal), Girod, Camara, Fonseca (66' Dubosson), Visentini, Meddour, Arifi,Ciardo, Barbey (52' Prebandier).

RIJEKA: Baričević, Nenadić, Miculinić, Duračak, Tomić, Baša (79' Poropat), Peričić, Tucaković (46' Grbac), Mance, Linić (72' Pavić), Cianci.

Nogometna selekcija Primorsko-goranske i Istarske županije pod imenom Rijeka predstavlja Hrvatsku na ovogodišnjem Regions Cupu, natjecanju koje se u bugarskom gradu Teteven održava pod patronatom UEFA-e.

Selekcija Rijeke sretno je i spretno došla do boda na otvaranju protiv Ženeve. Riječani su bili u rezultatskom zaostatku od osme minute, a do poravnanja su stigli iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade. Girod je u kaznenom prostoru srušio Grbca, a precizan s bijele točke bio je Dario Mance.

Krajem prvog poluvremena, točnije u 42. minuti, Rijeka je ostala s igračem manje jer je u razmaku od deset minuta Tomić zaradio dva žuta kartona i put na prijevremeno tuširanje.

Švicarci su poveli preko Meddoura u osmoj minuti i u potpunosti su kontrolirali stanje na terenu sve do sudačke nadoknade. Riječka selekcija bila je bolja u omjeru kornera 8:2, no ne i toliko aktivnija, posebno u drugom dijelu kada je imala igrača manje. U susretu u kojemu je svaka momčad uputila po skromna tri udarca u okvir, neriješen ishod je pravedan.

U drugom susretu ove skupine Jugoistična Regija pobijedila je sastav Prahova Muntenia iz Rumunjske sa 3:0.