PRIJATELJSKE UTAKMICE

Krk pobijedio Orijent, Naprijed bolji od Crikvenice

Subota, 26. siječnja 2013. 16:57 Napisao/la  SC

Prijateljske utakmice: Crikvenica - Naprijed 0:1, Opatija - Halubjan 1:1, Krk - Orijent 2:1

Prijateljska utakmicaPRIJATELJSKA UTAKMICA

CRIKVENICA - NAPRIJED 0:1

Igralište Graja u Šmriki.  Sudac: Tomičić (Kraljevica)

Strijelac: 0:1 Behđeti (55').

CRIKVENICA: Lastrić, Mišković, Vičić, Uremović, Jug, Petrinović, Butorac, Pišković, Kurolt, Jovanović, Gašparović. (još su igrali: Fazlji, Pristušek, Mataija, Lekaj, Piškulić).

NAPRIJED: Kežić, Čop, Ende, Savić, Valenčić, Radmanović, Dorčić, Kuduzović, Škulić, Lukačić, Hamidović (još su igrali: Babić, Mršić, Kružić, Behđeti, Murica, Kanjer, Ljubović, Perušić).

Šalovi, kape, rukavice, duge hlače dodatno su pripomogle igračima obje momčadi u neprimjerenim uvjetima za igru u Šmriki. Orkanska bura i podosta minusa presudili su da se je utakmica igrala dva puta pola sata na neutralnom terenu, a sve u namjeri da se tereni na Lonji i na Gradskom stadionu, sačuvaju od daljnjeg uništavanja, nakon prošlotjednih obilnih kiša.

U prvom, potpuno ravnopravnom poluvremenu, najviše su se smrzavali vratari, ostavši bez kontakta sa loptom. U nastavku skraćenog poluvremena, brzonogi Behđeti najprije je u 50. omogućio vrataru Lastriću da se istakne bravuroznom obranom, kada su se istaknuti akteri utakmice našli sami na otvorenom prostoru jedan nasuprot drugome. Pet minuta kasnije Behđeti se je u okruženju dvojice igrača obrane Crikvenice najbolje snašao i savladao nemoćnog vratara Crikvenice. Pred šarolikim i redizajniranim sastavom Kiraca, koji je u proljetni dio prvenstva ušao bez nekoliko igrača iz jesenskog dijela prvenstva, predstoji mnogo rada i grčevita borba za ostanak u ligi. (S. Lončarić)

Prijateljska utakmica

OPATIJA - HALUBJAN 1:1

Igralište u Opatiji. Sudac: Paolo Jakovašić.

Strijelci: 1:0 A. Matovina (29'), 1:1 Tuzlak (40').

OPATIJA: Jakopović, Samardžija, Zgomba, Tkalčević, Udović, Šimić, Corallini, Šuker, A. Matovina, Lazić, Radomir. Još su igrali: Vukić, J. Matovina, Saleš, Gačanin, Brajković, Krnjatić, Tokić, Milenković.

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Kovačlija, Pinjuh, Kinkel, Miletić, Štimac, Omerović, Tuzlak, Šanjug, Kučinić. Još su igrali: Božić, Miočić, Baljak, Mrvčić, Perić, Bilobrk, Komljenović.

Nogometaši Opatije i Halubjana miroljubivim rezultatom okončali su trening utakmicu. Domaćina je u vodstvo u 29. minuti donio Alen Matovina, a goste je od poraza spasio Franjo Tuzlak u 40. minuti.

KRK - ORIJENT 2:1

Pomoćni teren SC Krk. Sudac: Kezić

Strijelci: 1:0 Poropat (20'), 2:0 Poropat (37'), 2:1 Mikulić (48').

KRK: Grlj, Brozić, Brkljača, Pranjić, Jerković, Maglić, Softić, Ilić, Brajković, Poropat, Brlošić. Još su igrali: Augustinović, Dminić, Konjić, Duračak.

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Leskur, Kovačević, Inić, Polegubić, Žarić, Krešić, Devović, Škarica, Mikulić. Još su igrali: Radaković, Nemetz, Kauzlarić, Kuši, Štanfel, Barišić, Kosanović, Prga.

Po hladnom i vjetrovitom vremenu na pomoćnom terenu S.C. u Krku, obje ekipe pokazale su dopadljiv nogomet. Kombinirana ekipa Krka bila je bolja u prvom dijelu te golovima Poropata zaključila poluvrijeme. U drugom dijelu agilnija igra nogometaša sa Krimeje, rani pogodak Mikulića, terenska inicijativa, ali i jalovost napadača.