Pazinjani pobijedili u Žuknici pogotkom u sudačkom vremenu

Subota, 27. kolovoza 2022. 16:56 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 0:1 Nikles (49), 1:1 Blečić (88), 1:2 Tanković (90+3)

Žuti kartoni: Blečić, Matijević (Pomorac 1921)

POMORAC 1921: Šestan 6, Vinković 5,5 (82 Gibičar -), Matijević 5,5, Ende 5,5, Nedić 5,5, Sobotinčić 5,5 (56 Dorčić 5,5), Žeželj 6, Mendrila 5,5 (67 Kružić -), Babić 5,5 (67 Mioč -), Rumora 5,5 (82 Frigan -), Blečić 6

PAZINKA-PAZIN: Denić 6, Matika 6,5, Rojnić 6, E. Pavat 6,5, Žgomba 6, Zgrablić 6 (69 Krajcar -), Rudela 6, N. Pavat 6 (84 Tanković -), Rabar 6, Ivetac 6, Nikles 6

Nogometaši Pazinka-Pazina pobijedili su Pomorac 1921 u prvoj utakmici ove sezone u Žuknici, pogodak oduke dogodio se u 93. minuti.

Krajcar se uspio izboriti za loptu u srcu kaznenog prostora domaćina, vratio je povratno prema Tankoviću, koji je s ruba kaznenog prostora atraktivno pogodio prečku od koje se lopta odbila u mrežu - 1:2.

Pomorac 1921 je u prvom dijelu bio nešto konkretniji, domaćin je bio opasan po desnom boku, gdje gosti unatoč gustom rasporedu nisu uspjeli zatvoriti slobodne (među)prostore.

Mendrila je dvaput (23, 33) ušao iz druge linije u kazneni prostor zdesna, prvi put je na ulasku u kazneni prostor loptu poslao preko gola, a drugi put više iskosa pokraj gola.

U 15. minuti Babić nije dobro reagirao glavom na Rumorin precizni ubačaj zdesna, a daleko najbolju priliku do odmora nije iskoristio Nedić, koji je u 6. minuti stajao sam na 4 metra od Denića, kada ga je iznenadila lopta nakon ubačaja iz kuta.

Pazinka-Pazin u rasporedu s trojicom stopera ostavila je dosta dobar dojam u pas-igri, organizirano je stizala do zadnje trećine, ali nije imala završnicu, domaća obrana dobro je zatvarala prilaze.

U momčadima nekadašnjih prvoligaša igralo je nekada puno poznatih igrača, pa i reprezentativaca, danas Pazinjani igraju s potrganim brojevima na dresovima tako da neupućeni ne mogu ni identificirati igrače.

Za neupućene, igrač bez broja na leđima (Ivetac) u 31. minuti uspio je iz otvorene pozicije s 14 metara loptu poslati preko vratiju, što je bila najbolja (polu)prilika gostiju iz igre.

U 45. minuti Matika je nakon ubačaja iz prekida loptu glavom okrznuo ispred Šestana, bila je to najbolja prilika gostiju do odmora.

Opustila se obrana domaćina tijekom odmora, na početku drugoga dijela Nikles je izmaknuo pažnji domaćih braniča, ušao je zdesna u kazneni prostor i rutinski zatresao mrežu - 0:1.

Pogodak gostiju odredio je način igre, Pomorac 1921 je odmah preuzeo inicijativu kroz posjed-lopte, Pazinka-Pazin vratila se u svoju trećinu odakle je vrebala mogućnosti za kontre.

Središnji blok Pazinka-Pazina u drugom je dijelu izgledalo puno kompaktnije, nije bilo više slobodnih (među)prostora kao u prvom dijelu, Pomorac 1921 u drugom dijelu ni jednom nije opasno ušao u kazneni prostor.

U 63. minuti Žeželj je s 20 metara loptu prizemno poslao u lijevu Denićevu stativu, Mendrila je prvi stigao na odbijenu loptu, udarac je zapeo u bloku...

Bila je to prva prilika za izjednačenje.

U 75. minuti dočekali su gosti u kontri prvu meč-loptu: Ivetac je pravodobno odigrao slijeva, Krajcar je slijeva utrčao u kazneni prostor, Šestan je dobrom reakcijom ostavio domaću momčad u utakmici.

Tijekom cijele utakmice Blečić se stalno hrvao sa stoperima Pazinka-Pazina, nije se ni jednom uspio okrenuti prema vratima.

U 88. minuti Blečić se izvukao iz gužve u kaznenom prostoru, uputio je prvi udarac prema vratima i pogodio!

Napadač Pomorca 1921 s 18 metara ne odveć jakim, ali odmjerenim udarcem loptu je poslao u lijevi Denićev kut - 1:1.

Činilo se da će završiti neodlučeno prije nego što se gostima ukazala druga meč-lopta, ovog puta nisu propustili priliku.