Pomorac 1921 pobijedio Vinodol, Kostrenjani odredili prvaka

Subota, 29. listopada 2022. 17:06 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 1:0 Lapić (19), 2:0 Mendrila (39), 3:0 Lapić (58), 4:0 Lončar (87)

Žuti kartoni: Babić, Sobotinčić, Lončar (Pomorac 1921),  Kosić, Belobrajdić (Vinodol)

POMORAC 1921: Nicoletti 8, Leko 6, Matijević 6,5, Nedić 6,5, Babić 6, Žeželj 6,5, Sobotinčić 6 (63 Dorčić 6), Pintarić 6,5 (63 Lončar 6,5), Lapić 7 (81 Dundović -), Rumora 6, Mendrila 7 (81 Frigan -)

VINODOL: Baričević 6, Brdar 6, Kosić 5 (57 Lenac 5), Barac 5, Peričić 5,5, Bogdanić 5,5 (71 Buljat -), Grbac 5, Malkić 5 (57 Dedić 5,5), Tomić 5,5, Belobrajdić 5, Buršić 5 (82 Tonković -)

Nogometaši Pomorca 1921 uvjerljivo su pobijedili Vinodol u Žuknici nakon teškoga poraza od Krka, u dvjema zadnjim utakmicama Pomorci su izvjesno odredili jesenskog prvaka.

Dugo se u Žuknici nije igralo zanimljivije prvo poluvrijeme za gledatelje!

Što se trenera tiče, Marko Miletić mogao je podjednako uživati u pogocima svojih i promašajima protivničkih igrača.

Nehajevu Svastu nakon prvog poluvremenu vjerojatno nije bilo ni do čega, Vinodol je gubio 0:2, a najbolji igrač je bio vratar Baričević.

Od početka je bilo jasno da neće biti kalkulacija!

U 6. minuti Sobotinčić je ušao zdesna u kazneni prostor i loptu silovito poslao u bližu vratnicu,

U 13. minuti Buršić prvi put nije dobro reagirao ispred Nicolettija, u 17. minuti Rumora nije iskoristio najbolju priliku domaćina do odmora: nesmotreno su reagirali braniči Vinodola, Rumora je ostao sam ispred Baričevića, koji je iskusno zatvorio prvi kut.

U 19. minuti Rumora je ubacio zdesna, Lapić je ostao sam na 13 metara, udarcem iz prve poslao je loptu u desni Baričević kut - 1:0.

Nakon pogotka domaćina, gosti su malo dignuli intezitet igre, uslijedio je razdoblje malo jačega pritiska koji je domaća momčad izdržala bez posljedica djelomično zahvaljujući Buršiću, koji je u 30. minuti slabo zahvatio loptu, kada je ispred njega stajao samo Nicoletti.

Umalo je Mendrila prvi put kaznio promašaj gostiju u 33. minuti, mladi napadač otvorio se varkom za otvoreni udarac iskosa s 12 metara, Baričević je obranio.

Nastavili su napadači Pomorca 1921 okomito prolaziti kroz obranu Vinodola kao da su na popularnoj kostrenskoj šetnici uz more!

U 39. minuti Baričević je uspio pravodobno ući u udarac Pintariću, koji se po sredini neočekivano pojavio pred njim, odbijenu loptu prihvatio je Mendrila, junior Pomorca 1921 znalački je "zarolao" loptu i otvorio sebi prostor za mirnu egzekuciju - 2:0.

Nisu pogoci ništa promijenili u pristupima, nastavilo se igrati za pogodak više kao što vole reći treneri za obostrano otvorenu igru.

Naravno da je lakše domaćinu bilo igrati s dva pogotka više, posebice zbog toga što je Vinodol u napadu bio još manje učinkovit nego u obrani.

U 45. minuti Brdar je prošao kraj svih koje je sreo u okomitom trku do ruba kaznenog prostora, odigrao je Buršiću, koji nije pravodobno stigao na loptu ispred Nicolettija.

U sudačkoj nadoknadi dogodile su se dvije vrhunske reakcije obojice vratara u sličnim situacijama: prvo je Nicoletti obranio Baračev udarac glavom s tri metra, a onda je Baričević na drugoj strani obranio Mendrilin udarac glavom s četiri metra.

Početkom drugoga dijela momčad Vinodola očekivano je stala visoko, zbila se domaća momčad u zadnjoj trećini.

Bilo je jasno da će domaćini pokušavati nešto učiniti jedino u kontrama, kao što je u 55. minuti zamalo uspjelo Mendrili: ušao je napadač Pomorca 1921 zdesna u kazneni prostor, Baričević je opet bio pravodoban.

U 58. minuti Baričević i Barac odgledali su kako Lapić s 14 metara zdesna šalje loptu uz bližu vratnicu u mrežu, uzalud su se gosti bunili zbog toga što su izvjesno očekivali prekid nakon što je jedan igrač ležao na travi u neposrednoj blizini - 3:0.

Od trećega pogotka pa do kraja utakmice domaća momčad praktično nije izlazila iz svoga kaznenog prostora kojim je suvereno gospodario Nicoletti.

Nisu gosti vratara Pomorca 1921 uspjeli svladati ni iz kaznenog udarca u 73. minuti, obranio je Nicoletti udarac s bijele točke iskusnom kolegi Baričeviću.

Obranio je Nicoletti još nekoliko teških udaraca (Dedić 65, Brdar 70...), Belobrajdić (66) je pogodio stativu, nekoliko puta u velikoj gužvi u kaznenom prostoru domaćina pogodak se mogao dogoditi samo slučajno, u 85. minuti Dedić je sam izašao ispred Nicolettija i promašio...

Na drugoj strani Dundović (83) je umalo iskoristio nepažnju gostujuće obrane, loptu je iz blizine poslao u vratnicu od koje se ista odbila Baričeviću.

U 87. minuti Lončar nije mogao ne iskoristiti novi kiks gostujuće obrane: napadač Pomorca 1921 ušao je s loptom u mrežu Vinodola u laganom trku uzdignutih ruku nakon što su se Barac i Baričević sudarili izvan kaznenog prostora - 4:0.