TREĆA HNL - ZAPAD

Pomorac 1921 i Vinodol podijelili bodove u Žuknici

Subota, 21. listopada 2023. 17:38 Napisao/la  Igor Vranić

U 82. minuti svima osim sucu učinilo se da je zbog Mazzarollijeva igranja rukom trebalo pokazati na bijelu točku.

Rene Ende i Željko Tomić

Treća HNL - Zapad, 8. kolo

POMORAC 1921 - VINODOL 1:1

Igralište Žuknica. Gledatelja 100

Sudac: Dominik Bojan (Guci Draganički) 5

Strijelci: 1:0 Blečić (43), 1:1 Brdar (78-11m)

Žuti kartoni: Dorčić, trener Miletić (Pomorac 1921), Nekić, Tomić, N. Peričić (Vinodol)

POMORAC 1921: Nicoletti 6,5, Dundović 6, Šprem-Veljavečki 6, Leko 6, Ende 6, Žeželj 6 (88 Šestan -), Lapić 6 (69 Sobotinčić -), Rožajac 6 (69 Dorčić -), Golja 6,5, Matković 6,5, Blečić 6

VINODOL: M. Ugrinović 6, Tonković 6, Mazzarolli 6,5, Barac 6,5, N. Peričić 6, Filipović 6, Nekić 6 (71 M. Peričić -), Bogdanić 6,5, Tomić 6, Buršić 6, Petrinović 5,5 (59 Brdar 6)

Pomorac 1921 i Vinodol odigrali su neodlučeno utakmicu u kojoj su obje momčadi imale prilike odrediti drugačiji tijek utakmici.

Momčad Vinodola od prve se minute postavila visoko kao što priliči favoritu, odmah se moglo naslutiti da će utakmica biti zanimljiva.

Gosti su očekivano izgledali kvalitetnije u posjedu lopte, lakoćom su u pripremi napada stvarali višak budući da imaju stopera (Mazarrolli) koji znalački traži dubinu, domaćini su stajali u niskom bloku i izgledali okomitije u ulascima u zadnju trećinu, vratari su stalno morali biti budni.

U 8. minuti Mazzarolli je imao veliku priliku, kada mu se lopta odbila na nogu u gužvi nakon ubačaja iz kuta, nije pogodio vrata s desetak metara.

Trebalo je petnaestak minuta domaćoj momčadi da prvi put iskaže napadački potencijal: Golja je na lijevoj strani dvaput uspio proći kraj Tonkovića, drugi put je ušao u kazeni prostor, Ugrinović je dohvatio loptu koja je letjela prema njegovom lijevom kutu.

Od toga trenutka momčad Pomorca 1921 počela je učestalo izlaziti iz svoje trećine čim bi osvojila loptu.

U 20. minuti Matković je zdesna na drugoj strani kaznenog prosotra odigrao Blečiću, kostrenski napadač nije dobro zahvatio loptu u otvorenoj poziciji za udarac s 14 metara.

Otvorili su se gostima (među)prostori čim je domaća momčad počela izlaziti, u 24. minuti Buršić je po sredini domaćim stoperima pobjegao u najbolju priliku do odmora: na ulasku u kazneni prostor udario je po lopti koju je Nicoletti dotaknuo dovoljno da udari u gredu po sredini vratiju.

U 34. minuti Bogdanić je elegantno prošao kaznenim prostorom po desnoj strani, Leko je brže od Buršića uklizao u ravni prve vratnice.

U 40. minuti Bogdanić je okomitim dodavanje poslao Buršića u kazneni prostor, napadač Vinodola oslobodio se za udarac iskosa slijeva, Nicoletti je dobro zatvorio prvi kut.

U 43. minuti Golja je na drugoj vratnici na glavu dočekao loptu nakon ubačaja iz kuta, vratar Ugrinović otišao je u prazno pa Blečiću nije bilo teško iz blizine zakucati u mrežu loptu koju je Golja precizno odigrao - 1:0.

Drugačije se momčad Pomorca 1921 postavila na početku drugoga dijela, dignula se visoko i u začetku osujetila izlaske gostiju kroz pas-igru.

U 47. minuti Matković se na desnoj strani kaznenog prostora varkom tijela oslobodio za otvoreni udarac, Barac je pravodobno ušao u blok i loptu skrenuo u gredu.

U 52. minuti oteli su domaćini loptu gostima u pokušaju izlaska, Golja je odigrao Blečiću, koji se u najboljoj prilici na utakmici našao sam ispred Ugrinovića, iskazao se vratar Vinodola obranom u situaciji kada su vratari u pravilu nemoćni.

Propustio je Pomorac 1921 realizirati dvije velike prilike steći veću prednost, treću više nije imao.

Kako je vrijeme odmicalo Vinodol je pod pritiskom negativnog rezultata sve više riskirao, ali Pomorac 1921 više nije izgledao opasnije u tranzicijama osim kada bi lopta stigla do Matkovića na desni bok.

Domaća se momčad organizirano branila u plitkom rasporedu, unatoč čestim prijetnjama ništa Vinodol konkretno u završnici nije napravio u drugom dijelu sve do 77. minuti.

Tada je robusni Šprem-Veljavečki na rubu kaznenog prostora zakačio omalenog Maru Peričića, napadač Vinodola pao je pasivnoj poziciji, sudac je pokazao na bijelu točku uz salvu protesta domaćih igrača.

Brdar je staloženo izveo kazneni udarac - 1:1.

Do kraja utakmice tenzije su se dignule jedino u 82. minuti, kada se svima osim sucu učinilo da je zbog Mazzarollijeva igranja rukom  trebalo pokazati na bijelu točku.