TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan petardom protiv Novalje proslavio titulu

Subota, 18. svibnja 2013. 19:18 Napisao  Luka Variola

Utakmica 28. kola: Grobničan - Novalja 5:0 (Prtenjača 27, Malkić 48, Bijelić 52, Jović 77, Sertić 90)

3. HNL ZAPAD - 28. kolo

GROBNIČAN - NOVALJA 5:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 200

Sudac: Goran Krneta (Umag) 6,5

Strijelci: 1:0 Prtenjača (27), 2:0 Malkić (48), 3:0 Bijelić (52), 4:0 Jović (77), 5:0 Sertić (90)

Žuti kartoni: Jukić, Jović (Grobničan)

GROBNIČAN: Milić 6,5, Jukić 6,5, Miculinić 6,5, Glavaš 6,5, Malkić 7 (73 Miškulin -), Prtenjača 7 (32 Vukelić 6,5), Linić 6,5, Cianci 6,5 (54 Burić 6,5), Sertić 6,5, Bijelić 7, Jović 7

NOVALJA: Hodžić 5,5, Kresović 5, Šabić 5, Lozančić 5, Vukorepa 5 (78 Tonković -), Batkoski 5, Rozas 5,5, Radović 5,5 (46 Jakušić 6), Datković 6, Bukal 5,5 (69 Paljokaj -), Kraljević 6

Nogometaši Grobničana golijadom su proslavili naslov pred svojim navijačima. Na Mavrincima je stradala Novalja koju nakon petarde na Mavrincima u preostala dva kola očekuje grčevita borba za trećeligaški život. Utakmica je počela i završila u revijalnom tonu. Od Mavrinaca su se oprostili Malkić i Sertić, koji su uoči dvoboja dobili cvijeće i ovacije gledatelja, dok se dvojac odužio golovima. Malkić odlazi u Jordan, a Sertić još ne zna novu destinaciju.

Prvi su zaprijetili gosti, točnije Kraljević, koji je u prvih 10 minuta dvaput testirao budnost Milića. Oba puta s desne strane iskosa. Domaćin se javio u 17. minuti kada je Miculinić silovito gađao, ali preko gola. Tri minute kasnije Bijelićev pokušaj s dvadesetak metara bio je puno precizniji, ali je gol spriječio gostujući vratar Hodžić koji se protegnuo koliko je dug i širok.

Domaćin je poveo u 27. minuti. Glavaš je opalio s ruba šesnaesteraca, lopta je po putu okrznula Radovića i završila na desnoj stativi, a dočekao ju je Prtenjača i poslao ju u praznu mrežu. Do odlaska na odmor tempo igre je osjetno pao. Što zbog vodstva domaćina, a što zbog sparine. Grobničan je zaprijetio preko Malkića, Miculinića i Vukelića iz daljine, dok je jedini pokušaj gostiju bio onaj Kraljevića također iz dosta velike udaljenosti. Najbolji je pokušaj ipak bio Bijelića, koji je tri minute prije kraja prvoga dijela glavom ciljao malo preko gola.

Domaćin je vodstvo povećao odmah na početku nastavka. Najveći posao napravio je kapetan Jukić koji je nakon odličnog prodora na desnoj strani pronašao Sertića, a ovaj povratnom loptom proigrao Malkića koji je bez većih problema pronašao put do mreže. Samo pet minuta kasnije semafor na Mavrincima pokazao je 3:0. Strijelac je bio Bijelić koji je nakon kornera iskoristio pogrešnu procjenu vratara Novalje Hodžića i loptu poslao u praznu mrežu.

Novalja je do smanjenja zaostatka mogla u 65. ali je odličan Jakušićev prizemni pokušaj krajnjim naporom obranio Milić. U sljedećem napadu sijevnula je odlična kontra Grobničana. Malkić je povukao kontru i na lijevoj strani u čistu šansu izbacio Bijelića, no Hodžić je ovoga puta izašao kao pobjednik. No, u 76. minuti vratar gostiju nije imao šanse. Jović je u trku primio jednu loptu i krasnom dijagonalom pogodio od lijeve stative nemoćnog Hodžića. "Točku na i" stavio je najbolji strijelac lige Ivan Sertić u posljednjim trenucima utakmice. Prvo je Kresovića poslao u razgledavanje Mavrinaca, a onda silovito s 12, 13 metara pogodio od desne stative Hodžića.