TREĆA HNL - ZAPAD

Orijent svladao Buje, peta pobjeda zaredom

Subota, 11. svibnja 2013. 18:50 Napisao  Luka Variola

Utakmica 27. kola: Orijent - Buje 4:1 (Mikulić 58, 60, Žarić 74, Škarica 89/Mihailovič 71)

3. HNL ZAPAD - 27. kolo

ORIJENT - BUJE 4:1

Igralište Krimeja. Gledatelja: 120

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana) 6,5

Strijelci: 1:0 Mikulić (58), 2:0 Mikulić (60), 2:1 Mihailovič (71), 3:1 Žarić (74), 4:1 Škarica (89)

ORIJENT: Stipanov 6,5, Rabar 6,5, Nemetz 6,5, Babić 6 (46 Leskur 6,5), Inić 6,5, Polegubić 6,5, Žarić 7, Krešić 6,5, Mikulić 7,5, Pašuld 6,5 (78 Škarica - 7), Juničić 6,5 (67 Bajramović - 7)

BUJE: Košćuk 5, Krizmanić 5,5, Pantner 5,5, Bešić 5,5 (46 Stević 5,5), Uzelac 5,5, Pjevović 5,5, Šendula 6, Kapular 5,5, Mihailovič 6, Mehmedagić 5,5 (67 Bojić -), Šoškić 6 (83 Petak -)

Nogometaši Orijenta pobijedili su na Krimeji Buje, ostvarivši petu pobjedu zaredom. Nastavak pobjedničkog niza Krimejčanima su osigurali dvostruki strijelac Mikulić, Žarić i Škarica, koji su na blatnjavom terenu slomili otpor Istrana. Krimejčani su nakon utakmice pjesmom sa svojim najvjernijim pristalicama proslavili novi skok prema vrhu ljestvice.

Prvi su zaprijetili domaćini preko Babića, koji je u petoj minuti šutirao oštro s ruba šesnaesterca, ali je gostujući vratar Košćuk pokušaj odbio u korner. U 24. minuti gosti su prvi puta ozbiljnije zaprijetili preko visokog Šoškića, ali je njegov pokušaj s vrha šesnaesterca uz manje probleme ukrotio domaći vratar Stipanov. Samo minutu kasnije slična situacija viđena je na drugoj strani, ali je Košćuk iz drugog pokušaja ulovio loptu ispred nadolazećeg Žarića. Deset minuta prije odlaska na odmor domaćin je mogao povesti. Žarić je ubacio s desne strane, a Pašuld s pet, šest metara glavom gađa lijevu stativu već svladanog Košćuka. Pet minuta kasnije mladi Juničić je imao još bolju šansu, ali je loptu s tri, četiri metra nogom prebacio preko vrata. U sljedećem napadu Žarić je u padu glavom odlično šutirao, ali je Košćuk u prvih 45 minuta zaključao svoja vrata.

Domaćin je s opsadom gola nastavio i početkom drugoga dijela. Nakon prave bombe kapetana Inića u 53. pet minuta kasnije Orijent je zasluženo poveo. Leskur je odlično ubacio s lijeve strane, a Mikulić glavom krasno pogodio desni kut Košćuka. Samo dvije minute kasnije domaćin je povećao vodstvo. Pašuld je nakon odličnog udarca s dvadesetak metara pogodio stativu, a na loptu je natrčao agilni Mikulić i opet glavom zatresao mrežu gostiju.

Gosti su smanjili u 71. minuti. Šendula je probio lijevu stranu i ubacio pred vrata domaćina gdje je najspretniji bio Mihailovič i uz manje probleme zbog blata loptu iz blizine ubacio u praznu mrežu. Radost Istrana bila je kratkog vijeka. Samo tri minute kasnije Bajramović je s ruba kaznenog prostora oštro šutirao u Košćuka koji je loptu kratko odbio do Žarića kojemu nije bilo teško pogoditi mrežu za 3:1.

Pet minuta prije kraja Bajramović se i sam mogao upisati među strijelce, ali se spetljao na tri, četiri metra od gola Buja. Konačan rezultat postavio je Škarica nakon što je u posljednjim trenucima prihvatio jedan odbijanac gostujuće obrane, napravio par koraka i s 13 metara pogodio uz samu desnu stativu Košćuka.

Fotogalerija: Sandro Donda