KUP PGŽ: Orijent na Mavrincima nakon velikog preokreta pobijedio Grobničan i plasirao se u polufinale

Utorak, 18. rujna 2012. 18:41 Napisao  Luka Variola

Utakmica 4. kola Kupa PGŽ: Grobničan - Orijent 2:3. Pogocima Mikulića (70), Žarića (75) i Kušića (86) nogometaši Orijenta zaustavili grobničku seriju uspjeha ove sezone

ŽUPANIJSKI KUP - 4. KOLO

GROBNIČAN - ORIJENT 2:3

Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 200

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) 5,5

Strijelci: 1:0 Glavaš (3), 2:0 Jukić (23-11m), 2:1 Mikulić (70), 2:2 Žarić (75), 2:3 Kuši (86)

Žuti kartoni: Sertić, Jukić, Burić (Grobničan), Rabar, Kovačević, Škarica (Orijent)

GROBNIČAN: Milić 5,5, Jukić 5,5, Kovačić 6 (46 Linić 6), Miculinić 6,5 (65 Morić -), Malkić 6,5, Glavaš - (30 Vukelić 5,5) Miškulin 5,5, Cianci 6, Sertić 6, Bijelić 6,5, Burić 6

ORIJENT: Stipanov 6, Rabar 6,6, Leskur 6,5, Kovačević 6,5, Inić 6,5, Polegubić 6,5, Štanfel 6 (54 Čubelić 6,5), Krešić 6,5, Mikulić 7,5 (83 Kuši 7), Barišić 6,5 (64 Škarica 7), Žarić 7,5

Nogometaši Orijenta plasirali su se u polufinale Kupa PGŽ-a nakon što su na Mavrincima nadoknadili 0:2 zaostatak Grobničana iz prvog poluvremena. Krimejčani su se još jednom pokazali "crnom mačkom" za Grobničan, režiravši u dvorištu najvećeg rivala senzacionalni preokret kojega je četiri minute prije kraja zaključio Kuši. Napadač Orijenta samo je nekoliko minuta ranije u igru ušao umjesto Mikulića i glavom na dodavanje Škarice donio veliko slavlje skupini od 30-tak Red Fuckersa na tribinama Mavrinaca.

Kup se još jednom pokazao kao nepredvidivo natjecanje. Grobničan je u susret ušao s četiri čiste prvenstve pobjede, ali se krimejska mladost još jednom pokazala kobnom za grobničkog rivala i u nakon prave ljepotice domaćinu nanijela prvi poraz sezone.

Domaćin je poveo već u drugoj minuti. Nakon kornera s lijeve strane lopta se odbila do Glavaša, pokušaj kojega se odbio od nekoga iz obrane Orijenta i prevario nemoćnog Stipanova - 1:0. Odličan početak domaćina se nastavio i u sljedećim minutama. Nakon 23 minuta igre semafor je pokazao 2:0 za domaćina. Bijelić pobjegao pažnji gostujuće obrane nakon čega ga je netko iz obrane Orijenta srušio, a prvoligaški arbitar Domagoj Vučkov pokazao na najstrožu kaznu. Siguran realizator s "kreča" bio je kapetan Jukić, koji je loptu poslao u jednu, a gostujućeg vratara Stipanova u drugu stranu.

Gosti su tijekom prvoga poluvremena imali dosta prigovora na suđenje Vučkova i njegovih pomoćnika. U dva, tri dosuđena zaleđa najglasniji je bio predstavnik Krimejčana Dean Đurić. Domaćin je bio bolji i konkretniji. Pred sam kraj prvoga dijela Grobničan je mogao i povećati vodstvo nakon odlične suradnje Malkića i Miculinića, no Malkiću je u presudnom trenutku lopta prešla preko noge.

Domaćin je u nastavku u nekoliko prilika propustio povećati vodstvo. Najbliže su pogocima bili Bijelić i Sertić (stativa), a kazna za te promašaje stigla je u 69. minuti nakon što je Mikulić nakon nekoliko pokušaja Krimejčana u mrežu pospremio ubačaj Žarića.

Žarić se pet minuta kasnije iz asistenta pretvorio u strijelca, svladavši malo iskosa Milića, koji je poput svih očekivao Žarićevo dodavanje. Nakon izjednačenja Orijent se potpuno dignuo i na kraju zasluženo preko Kušija ostvario plasman u polufinale.

Fotogalerija: Lario Tus