Orijent pobijedio Opatiju, Krk - Crikvenica 1:2

Subota, 23. ožujka 2013. 16:42 Napisao/la  SC

Naprijed je svladao Nehaj 1:0, Vinodol bolji od Novigrada 3:0

Strijelci: 1:0 Čubelić (36), 2:0 Mikulić (54), 3:0 Žarić (90)

Žuti kartoni: Polegubić (Orijent), Tokić (Opatija)

ORIJENT: Knežević 6,5, Nemetz 6,5, Leskur 6,5, Kovačević 6,5, Inić 6,5, Polegubić 6,5, Kauzlarić 6 (53 Žarić 7), Krešić 6,5, Mikulić 7, Škarica 7 (89 Prga -), Čubelić 7 (72 Guerieri -)

OPATIJA: Milenković 5,5, Samardžija 5,5 (46 Corallini 5,5), Tkalčević 5,5, Tokić 5,5, A. Matovina 6, Šuker 6, Radomir 5,5 (71 Gačanin -), Udović 5,5, Kremenović 5,5 (55 Mance ), Erceg 5,5, Vlatković 5,5

Nogometaši Orijenta pobijedili su na Krimeji Opatiju, ostvarivši prvo slavlje nakon tri sušna kola. Krimejčanima su sedmu pobjedu sezone osigurali Čubelić, Mikulić i Žarić koji su materijalizirali bolju igru i terensku nadmoć crvenih.

Prvi su zaprijetili gosti preko Šukera koji je u devetoj minuti s ruba šesnaesterca oštro gađao, ali pored gola. Osam minuta kasnije javili su se Krimejčani. Lopta je nakon kornera preletjela cijelu opatijsku obranu i vratara Milenković, ali Kovačević u padu nije uspio to iskoristiti. Minutu kasnije Opatija je imala osjetno bolju priliku, ali je Matovina s desetak metara šutirao ravno u Kneževića.

Minuta šutnje za Roberta Komena
I na Krimeji su se sjetili prerano preminulog dopredsjednika HNK Rijeka Roberta Komena. Susret je započeo minutom šutnje u sjećanje na nekadašnjeg predsjednika Orijenta, koji je obnašao dužnosti dopredsjednika HNS-a i prvog čovjeka Udruge prvoligaša.

Domaćin je poveo krajem prvoga dijela. Škarica je odlično potegao s dvadesetak metara i pogodio desnu stativu, a lopta se odbila na noge natrčalom Čubeliću, koji je uz manje poteškoće pronašao put do mreže - 1:0. Četiri minute kasnije Mikulić je probao vrškom kopačke s pet, šest metara, ali je lopta prošla pored opatijskih vrata.

Orijent je vodstvo povećao u devetoj minuti nastavka. Škarica je odlično izveo slobodni udarac s desne strane, a u buketu igrača ispred opatijskog gola najviši je bio Mikulić, koji je glavom svladao nemoćnog Milenkovića - 2:0. Domaćin ni tada nije stao, nastavivši sa opsadom opatijskog gola.

Novu veliku priliku imao je Kovačević, koji se u 60. minuti sjurio po desnoj strani i potom iskosa iz dobre pozicije šutirao pored vrata. Tri minute kasnije Opatija je mogla do smanjenja zaostatka, ali je Knežević pravovremenom reakcijom otklonio opasnost ispred nadolazećeg Vlatkovića. Konačan rezultat postavio je Žarić koji je u sudačkoj nadoknadi pravim eurogolom s dvadesetak metara "skinuo paučinu" iz lijevog gornjeg kuta opatijskih vrata. (L. VARIOLA)

KRK - CRIKVENICA 1:2

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 150

Sudac: Igor Perak (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Bošnjak (67), 1:1 Gašparović (85), 1:2 Krišković (89)

Žuti kartoni: Bošnjak (Krk), Petrinović, Antić, Gašparović (Crikvenica)

KRK: Raspor, Avgustinović, Brkljača, Ilić (46 Brlošić), Nenadić, Duračak (90 Maglić), Poropat (74 Konjić), Bošnjak, Perić, Pranjić, Grbac

CRIKVENICA: Šegota, Petrinović, Jug, Uremović, Špalj (30 Gašparović), Kuna, Mišković (46 Krišković), Pejić (66 Smojver), Jovanović, Butorac, Antić

Nogometaši Crikvenice ostvarili su treću uzastopnu gostujuću pobjedu, pobijedivši lidera u vlastitom dvorištu. Krk je poveo, ali su Gašparović i Krišković u posljednjih pet minuta zatresli mrežu domaćina, opravdavši ulazak s klupe.

- Crikvenica je zasluženo dobila utakmicu jer je više htijela pobjedu. Igrači Crikvenice su bili motiviraniji. Presudila je naša dekoncentracija u obrani i veliki previd glavnog suca utakmice. Ali ljudski je pogriješiti i to je normalno u sportu. Nismo bili pravi, dogodio nam se loš dan, objašnjava trener Krka Alen Horvat.

Krčani su nakon kiksa nad Crikvenicom ponovo Grobničanu prepustili prvo mjesto. Dvije će momčadi do kraja prvenstva voditi "mrtvu utrku".

- Iz kola u kola se mijenjamo na prvom mjestu. Dugo je prvenstvo. Ima puno kvalitetnih momčad koje treba pobjediti. Poput Crikvenice koja se pokazala kao organizirana i kvalitetna ekipa. Čestitam njihovom treneru i igračima na igrama koje pružaju. Nama preostaje da se okrenemo sljedećim utakmicama i da pokažemo veću želju jer ovo nije dostatno ako želimo biti prvi, zaključio je strateg Krčana.

Crikvenica je na Krku nastavila više nego solidan niz. Kirci, naime, već sedam kola ne znaju za poraz. Zadnji su doživjeli sredinom studenog na Brnasima. Momčad koja se uoči sezone jedva skupila pomalo postaje proljetni hit.

- Mislim da je utakmica bila zanimljiva i dinamična. Prava prvenstvena. Nismo imali što izgubiti. U sredini smo ljestvice, ne možemo ni gore ni dolje. Izazov je bio pobjediti prvoga na ljestvici. Kada smo na poluvrmeneu imali 0:0, rekao sam ekipi da idemo po pobjedu. Dobili smo gol, ali svejedno nismo odustali. Stajali smo dosta visoko, ofenzivno i to nam se vratilo u zadnjih pet minuta kad smo zabili dva gola, objašnjava trener Crikvenice Tomislav Lopac.

Kirci sve više postaju gostujuća momčad. Nakon Novalje i Krimeje osvojili su i Krk.

- Kući igramo lošije zbog travnjaka. To već pomalo postaje psihološki problem, zaključuje trener Kiraca

NAPRIJED - NEHAJ 1:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Balen (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Perušić (61)

Žuti kartoni: Kružić, Ende, Murica, Valenčić (Naprijed), I. Vrban, Prpić, Žunić (Nehaj)

Crveni karton: I. Vrban (82-drugi žuti)

NAPRIJED: Barak, Kružić, Ende, Murica, Valenčić, Dorčić, Behđeti (86 Škulić), Kanjer, Petrović, Lukačić (46 Perušić), Hamidović (71 Kuduzović)

NEHAJ: Baričević, B. Vrban, Hasanbegović, Dabac, I. Vrban, Prpić, Pećanić, Lopac (75 Vukelić), Topolovec, Rubčić, Žunić (46 Šmit)

VINODOL - NOVIGRAD 3:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Peričić (26), 2:0 Tomić (60-11m), 3:0 Lenac (65)

Žuti kartoni: Žunić, Tomić (Vinodol), D. Valenta, Kotiga, Ivković, Ugrina, Juko (Novigrad)

VINODOL: Erak -, Matija 7, Žunić 6,5, Medaković 6, Milas 6, Lenac 6,5, Puškarić 7, Tomić 6,5 (79 Filipović -), Tucaković 6,5, Mijolović 6 (63 Perković 6), Peričić 7 (75 Jelenović -)

NOVIGRAD: Beblek 5, E. Valenta 6,5, Kotiga 6, D. Valenta 6, Sinčić 5,5, Ivković 5,5 (63 Juko 5,5), Peculić 5,5, Tatar 6,5 (86 Premužić -), Vrdoljak 6 (78 Živulić -), Halilović 6, Ugrina 6

Do vodećeg pogotka Vinodola napadači obje momčadi nisu se približavali protivničkim vratima. U 27. sijevnuo je dugim prodorom po desnom krilu Mataija, prolazeći pokraj svojih pratitelja. Iz idealnog ubačaja Peričiću je preostalo samo da se nakloni i sprovede loptu u mrežu - 1:0. Novigrad se odmah otvara i u idućoj minuti dva su kornera ispred Eraka, ali bez završnice, nakon udarca Emanuela Valente. U posljednje 2-3 minute prvog poluvremena ponovno je vrlo opasan domaćin preko Žunića i Tomića.

Igrači trenera Milinovića u nastavak utakmice ulaze poduzimljivo, ali obruč oko domaćeg gola traje nepunih desetak minuta. Lijepa je akcija Peričića i Tucakovića u 58. a već u idućem napadu utakmica je odlučena. Brzonogi Puškarić je oboren pri ulasku u gostujući kazneni prostor. Standardni izvođač najstrože kazne, Marijan Tomić je ležerno siguran 2:0.

U 67. novi izgrađeni domaći gol za konačni rezultat. Robert Peričić besprijekorno ubacuje loptu pred gostujuća vrata, prateći nailazak Lenca. Slično kao i kod vodećeg pogotka vratar Beblek je nemoćan - 3.0.  U posljednjih dvadesetak minuta Novigrad je ponovno bliže domaćem golu, ali osim udarca Tatara i Halilovića, čiji udarci prolaze pokraj gola prilika za goste nije bilo. (S. LONČARIĆ)

NOVALJA - HALUBJAN 1:0