TREĆA HNL ZAPAD

Orijent pobijedio Vinodol, Crikvenica nadigrala Opatiju

Subota, 04. svibnja 2013. 18:51 Napisao/la  SC

Utakmice 26. kola: Orijent - Vinodol 3:0, Crikvenica - Opatija 3:2, Naprijed - Novalja 4:2, Krk - Jedinstvo O. 2:0

3. HNL ZAPAD - 26. kolo

ORIJENT - VINODOL 3:0

Igralište Krimeja. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Balen (Rijeka) 6,5

Strijelci: 1:0 Mikulić (41), 2:0 Čubelić (72), 3:0 Bajramović (76)

Žuti kartoni: Čubelić (Orijent), Mataija (Vinodol)

ORIJENT: Stipanov 6,5, Rabar 6,5, Leskur 6,5, Čubelić 7, Nemetz 6,5, Polegubić 6,5, Žarić 6,5 (82 Kauzlarić -), Krešić 6,5, Mikulić 7, Babić 6 (74 Smolić-Ročak -), Juničić 6,5 (64 Bajramović 7)

VINODOL: Hreljac 5, Mataija 5,5, Žunić 5,5, Medaković 5,5, Milas 5,5, Vidmar 5,5, Jelenović 5,5 (62 Lenac), Tomić 6 (79 Marković -), Mijolović 5,5, Tucaković 6, Radetić 5,5 (62 Peričić)

Nogometaši Orijenta pobijedili su na Krimeji Vinodol, ostvarivši četvrto uzastopno slavlje. Krimejčanima su nova tri boda osigurali Mikulić, Čubelić i Bajramović. Na prvo uzbuđenje se trebalo čekati deset minuta, a onda je Mataija opalio oštro ali preko gola.Pet minuta kasnije Tucaković se prvo sapleo preko lopte, da bi se potom dignuo i s 20-tak metara dobro protegnuo domaćeg vratara Stipanova. Orijent je prvi udarac prema vratima gostiju uputio u 27. minuti ali je Čubelićev s dvadesetak metara bio lagan plijen za Hreljca.

U 36. minuti domaći vratar Stipanov zamalo je sam sebi zabio gol n akon Vidmarovog kornera, ali se na kraju ipak snašao. U trenucima kada se činilo da će momčadi na odmor bez golova domaćin je poveo. Mladi Juničić odličnom je dijagonalom izbacio Žarića, koji je loptu primirio i spustio za Mikulića koji je stigao iz drugog plana i s desetak metara zatresao mrežu Hreljca - 0:1.

Odmah na početku nastavka domaćinu je poništen gol nakon što jeJuničić bio u zaleđu. U 51. minuti Mikulić je glavom ciljao pored gola, da bi deset minuta kasnije Žarić nogom s desetak metara šutirao preko gola. U 64. minuti domaći strateg Dželalija u igru je uveo Bajramovića i samo sedam minuta kasnije to mu se vratilo. Nekadašnji junior Rijeke odlično je odapeo s dvadesetak metara, a Hreljac je loptu odbio ravno na noge Čubeliću kojemu nije bilo teško s deset metara zatresti mrežu gostiju - 0:2.

Samo četiri minute kasnije gotovo ista situacija. Bajramović je oštro šutirao s ruba šesnaesterca, a lopta je po putu okrznula Žunića i prevarila Hreljca - 3:0. Pobjeda domaćina mogla je biti i veća, ali je Milas u posljednjim trenucima susreta sa gol linije izbacio ubačaj Bajramovića. (L. Variola)

CRIKVENICA - OPATIJA 3:2

Gradski stadion. Gledatelja: 120

Sudac: Brusić (Čavle) 6

Strijelci: 1:0 Pišković (8), 2:0 Jovanović (17), 3:0 Pišković (62), 3:1 Radomir (73), 3:2 Radomir (89)

CRIKVENICA: Mustapić 6, Jug 6, Antić 6,5, Uremović 6,5, Špalj 6, Kuna 6,5 (72 Krišković 6), Pišković 7, Jovanović 7 (90 Mišković -), Pejić 5,5, Butorac 6,5, Gašparović 6 (od 46. Smojver 6)

OPATIJA: Vukić 6, Samardžija 6 (46 Tokić 6), Zobić 6,5, J. Matovina 6, Mance 6,5, Gačanin 6 (od 46. Šuker 6), Radomir 7, Žgomba 5,5, Šimić 5,5 (57 A. Matovina 6,5), Erceg 5,5

Nakon samo dvadeset minuta utakmice, Kirci su poveli 2:0, nakon dvije identične akcije, u kojoj su bili isti akteri, samo različiti egzekutori. Brzi Jovanović velikom upornošću nanizao je nekoliko obrambenih igrača i pravovremeno i vrlo točno poslužio Piškovica za 1:0. Deset minuta kasnije asistent je Pišković, a realizator Jovanović.

Crikvenica ima igru, a nižu se i izgledne prilike. Gosti sramežljivo stižu pred domaća vrata, a jedan od rijetkih prilika je udarac Gačanina, kojega Mustapić vrlo pažljivo i spretno brani, jer mu se je nakon prve intervencije, lopta zamalo izmigoljila iz ruku. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Radomir ugrožava domaća vrata, te najavljuje da će domaća obrana u nastavku imati sa njime dosta posla. U 62. izgledalo je da je sve gotovo. Ponovno je Jovanović probio gostujuću obranu, a prihvaćenu kvalitetnu loptu za realizaciju koristi dvostruki strijelac Pišković.
Opatija djeluje nezainteresirano, ali tako ne misli Radomir.

Najprije se je sam izborio za prodor u domaći kazneni prostor, a u suočavanju sa Mustapićem je spretniji za 3:1. U smiraju utakmice ponovno je Radomir u akciji za 3:2, a utakmica umalo dobiva dramatičnu završnicu. U dvije sudačke minute nadoknade, Opatija izvodi slobodan udarac, svi gostujući igrači su u domaćem kaznenom prostoru, ali pokušaj nije uspio. (S. Lončarić)

KRK - JEDINSTVO OMLADINAC 2:0

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Nenadić (73), 2:0 Poropat (83)

Žuti kartoni: Maglić, Grlj (Krk), Šumberac, Trajkovski, Mohorović, Franković (Jed. Omladinac)

KRK: Raspor, Avgustinović, Duračak (81 Brkljača), Softić (46 Konjić), Nenadić, Maglić, Brlošić (70 Ilić), Pranjić, Poropat, Bošnjak, Grbac

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac, Trajkovski, Fornažar, Černjul, Pavinčić, Mohorović, Čudić, E. Dobrić (Babić), Franković (87 Delić), Miletić, Dobrić

Prvi je dio protekao u jalovoj inicijativi domaćina, koji je imao veći dio utakmice loptu, ali nije stvorio niti jednu zrelu šansu, osim nekoliko udaraca iz daljine, koji su završavali ili preko gola ili u rukama sigurnog Šumberca. U nastavak su ipak Krčani ušli nešto žustrije. Stvorili nekoliko poluprigoda, ali ih sreća nije pomilovala do 73. minute. Tada je dosuđen slobodni udarac na 17 metara od gostujućeg gola za Krk. Andrej Nenadić je odličnim udarcem preko živog zida pogodio rašlje Šumberčevog gola za 1:0. Nedugo nakon toga velika prigoda za nedešćansko poravnanje.

Branko Babić je izašao sam na Raspora nakon greške domaće obrane, ali mu krčki vratar loptu skreće u korner. Tri minute nakon toga stiže kazna za promašaj. Maglić je prošao desnom stranom, povratnom loptom u šesnaestercu pronašao Poropata koji neometan loptu šalje u nebranjeni dio mreže za konačnih, apsolutno zasluženih, 2:0.

NAPRIJED - NOVALJA 4:2

Igralište Lonja. Gledatelja: 150

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Kraljević (10), 1:1 Hamidović (16), 2:1 Škulić (41), 2:2 Jakušić (65), 3:2 Petrović (81), 4:2 Ende (90)

Žuti kartoni: Kružić, Savić, Lukačić (Naprijed), Kresović, Šabić, Datković, Batkoski, Radović (Novalja)

NAPRIJED: Kezić, Kružić (46 Valenčić), Ende, Savić, Murica, Radmanović, Škulić, Kanjer, Petrović, Lukačić (76 Perušić), Hamidović (67 Behđeti)

NOVALJA: Hodžić, Kresović (55 Kresović), Simanović, Šabić (74 Tonković), Lozančić, Datković, Kraljević, Batkoski, Bukal, Rozas, Radović (78 Vukorepa)

I u Hreljinu su gosti poraženi iako su postigli dva gola. No, na Lonji je bilo puno dramatičnije. Otočani već u 10. minuti dolaze do minimalne prednosti preko Kraljevića. No, njihova radost trajala je svega šest minuta koliko je trebalo Hamidoviću za poravnanje. Četiri minute prije odmora pogodio je Škulić za potpuni obrat, a rezervista Jakušić u 65. ponovno vratio sve na početak. I kad su se gosti počeli potiho nadati bodu nade, raspršio im je Petrović devet minuta prije kraja, a u drugoj sudačke nadoknade, u stilu imena, sve je zaključio Ende.

BUJE – NEHAJ 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 130

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Bojić (28), 2:0 Šendula (49), 3:0 Uran (80)

Žuti kartoni: Uran, Fabijančić (Buje), Dabac (Nehaj)

BUJE: Koščuk, Urlan, Krizmanić, Bešić, Uzelac, Fabijančić, Šendula, Kapular (81 Pjevović), Bojić (63 Stević), Mehmedagić (68 Mihailovič), Šoškić

NEHAJ: Baričević, Vukelić, Prpić, I. Vrban (46 Massarini), Dabac, Žunić, Lopac (46 Šebalj 63 Prpić), Topolovec, Pejanović, Pećanić, Rubčić

U  dinamičnoj utakmici nogometaši Buja su dominirali travnjakom svih 90 minuta i na kraju slavili visoku pobjedu te tako otklonili sve dvojbe oko možebitne borbe za ostanka.

Najprije su zaprijetili na samom početku Šoškić i Kapular, ali je Baričević u oba navrata bio na visini zadatka. No, u 28. minuti nije mu bilo spasa, gosti su se poigravali ispred svog gola, Bojić sve pratio, uzeo loptu i bio priseban, pa su domaći došli do minimalne prednosti.

Serija domaćih  promašaja i dalje je nastavljena, u (polu)prigodama neprecizni bili, ponovno Šoškić, a malo nakon njega i strijelac, do tad, jedinog gola.

Četiri minute nakon odmora sve dvojbe oko pobjednika rješava Šendula, prethodno je Bojić ukrao loptu, dodao Šoškiću, koji s desnog boga ubacuje pred gol gostiju ravno na noge „udarnoj špici“ Buježa.

Točku na „i“ stavlja Uran, 10 minuta prije zadnjeg sučevog zvižduka.

RUDAR – HALUBJAN 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Đani Mihočka (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Čerljenko (87)

Žuti kartoni: Munjas, Mehić, Hodžić, Barišić (Rudar), Miletić (Halubjan)

Crveni karton: Omerović (Halubjan - 12)

RUDAR: Vozila, Šarin (85 Vozila), Munjas, Livović, Juričić, Kovačević, Hodžić, Mehić, Črljenko, Barišić, Šepić

HALUBJAN: Raspor, Žiković, Brnčić, Pinjuh, Omerović, Miletić, Bilobrk, Josić, Tuzlak, Mrvčić (89 Baljak), Kučinić

U Labinu sve po starom. Igra teško da može bezidejnija, ali je zato pobjeda od 1:0 konstanta koja se ne mijenja. Ovog puta je junak doaćih bio mladi Izidor Čerljenko.

Od samog početka sve je krenulo na „labinski“ mlin. U drugoj minuti Kovačević je gurnuo loptu, a Omerović je ružnim startom napadača domaćih „složio“ na pod. Sudac Mihočka  morao je posegnuti za crvenim kartonom.

Ostatak prvog dijela, na iznenađenje domaće publike, potpuno je pripao gostima koji ipak nisu stvorili neku kvalitetnu prigodu.

Inicijativa gostiju pojačala se u nastavku, bili su „bliže golu“ nego Rudar, ali im je realizacija zakazala.

U neatraktivnoj igri sporo se približavao kraj utakmice, kada je nakon ubačaja iz kuta  najspretniji bio Izidor Čerljenko za domaće slavlje.

ROVINJ – NOVIGRAD 2:0