Orijent na krilima Mikulića pobijedio Nehaj

Subota, 15. rujna 2012. 18:36 Napisao  Luka Variola

Utakmica 4. kola: Orijent - Nehaj 3:1 (Inić 12, Mikulić 31, 90/Rubčić 39)

ORIJENT - NEHAJ 3:1

Igralište Krimeja. Gledatelja. 200. Utakmica 4. kola: Orijent - Nehaj 3:1. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 6

Strijelci: 1:0 Inić (12), 2:0 Mikulić (31), 2:1 Rupčić (39), 3:1 Mikulić (90)

Žuti kartoni: Vukelić, Špalj (Nehaj)

ORIJENT: Radaković 5,5, Rabar 6,5, Leskur 6 (46 Nemetz 6), Inić 6,5, Kovačević 6,5, Polegubić 6, Štanfel 6 (88 Kuši -), Krešić 6, Mikulić 7, Barišić 6,5, Čubelić 6,5 (64 Žarić 5,5)

NEHAJ: Baričević 5,5, Tomljanović 6 (64 Vila ), Hasanbegović 6, Vukelić 5,5, Špalj 5,5, J. Prpić 5,5 (46 Bajramović ), Lopac 5,5, M. Prpić 5,5, Topolovec 5,5, Rubčić 6,5, Rončević 5,5 (78 Glavičić -)

Nogometaši Orijenta pobijedili su pred svojim navijačima Nehaj, ostvarivši drugi trobod sezone. Crveni su za razliku od utakmice s Rovinjom ovoga puta naplatili svoju dobru igru i golovima dvostrukog strijelca Mikulića Senjanima priuštili drugi poraz sezone. Pobjedi Orijenta nakon dugo vremena svjedočio je i poznati riječki odvjetnik Ljubo Kostić, koji je inače česti posjetitelj Krimeje.

Prvi su do vodstva mogli gosti, ali je Radaković u šestoj minuti odličnom reakcijom zaustavio pokušaj Topolovca iz blizine. Orijent je tada preuzeo kontrolu nad igrom, ali bez nekih izglednijih prilika. Sve do 12. minute kada je Krešić izveo slobodnjak iskosa, a Inić se najbolje snašao u gužvi ispred Baričevića i uz pomoć stative Crvene doveo u vodstvo - 1:0. Na 2:0 povisio je pola sata kasnije Mikulić nakon što je s desne strane ušao u šesnaesterac i pogodio suprotni kut Baričevića. Gosti su do odmora ipak smanjili zaostatak. Strijelac je bio nekadašnji junior Rijeke Deni Rubčić koji je iz slobodnjaka s gotovo 30 metara svladao Radakovića i pet golom sezone zadržao vodeće mjesto na ljestvici strijalaca.

Prvu šansu u nastavku susreta stvorili su Senjani, odnosno Bajramović, koji je 53. minuti odlično potegao lijevom nogom s ruba šesnaesterca, ali je lopta prohujala tik u lijevu stativu. Sve dvojbe mogao je otkloniti Žarić, koji je samo nekoliko minuta ranije u igru ušao umjesto Čubelića, ali je s nekih desetak metara traljavao šutirao. Tri minute kasnije Rabar je isto mogao puno bolje reagirati sa slične udaljenosti, ali iskosa.

Sve te pokušaje napokon je naplatio Mikulić, koji je u sudačkoj nadoknadi odlični reagirao na Žarićev ubačaj i uz pomoć lijeve stative postavio konačan rezultat. Nekoliko minuta ranije Red Fuckersi su nepotrebno u teren bacili drvenu gredu, koja je mogla rezultirati i prekidom. Na sreću, navijačke strasti su se smirile, pa je susret priveden kraju.