TREĆA HNL ZAPAD

Opatijci utrpali poker golova Orijentu

Subota, 22. rujna 2012. 18:33 Napisao  Luka Variola

Utakmica 5. kola: Opatija - Orijent 4:1 (Erceg 21, Radomir 45, Vlatković 64, Lazić 66/Štanfel 7).

TREĆA HNL - ZAPAD

OPATIJA - ORIJENT 4:1

Igralište NK Opatija. Gledatelja: 100

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) - 6

Strijelci: 0:1 Štanfel (7), 1:1 Erceg (21), 2:1 Radomir (45), 3:1 Vlatković (64), 4:1 Lazić (66)

Žuti kartoni: Erceg, Iskra (Opatija), Leskur, Inić, Krešić, Škarica (Orijent)

Crveni karton: Leskur (Orijent - 49), Inić (Orijent, drugi žuti - 85)

OPATIJA: Jakopović 6,5, Samardžija 6,5 (69 Iskra -), Zobić 6,5, Tokić 6,5, Corallini 6, Rudan 6,5 (89 Brajković -), Šuker 7, Radomir 7, Saleš 6 (46 Vlatković 6), Lazić 7, Erceg 7

ORIJENT: Stipanov 5, Rabar 5, Leskur 5, Kovačević 5,5, Inić 5,5, Polegubić 5, Štanfel 6 (64 Čubelić -), Krešić 5,5, Barišić 5,5 (54 Nemetz), Žarić 5,5 (54 Škarica), Mikulić 5,5

Nogometaši Opatije upisali su nove domaće bodove, uvjerljivo pobijedivši pred svojim navijačima Orijent (4:1). Gosti su nakon velikog slavlja na Mavrincima tijekom tjedna u Opatiji teško stradali od razigranog domaćina, kojemu je na ruku išla i činjenica da je gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem više. Za to zasluge idu Leskuru koji je prijevremeno tuširanje zaradio zbog prigovora sucu Vidulinu.

Poveli su gosti nakon što je Štanfel u sedmoj minuti odmjerenim udarcem okončao lijepu akciju "crvenih". Gosti su puno bolje otvorili susret i u uvodnih su 15 minuta u još nekoliko navrata mogli zatresti mrežu domaćina. Kazna za te promašaje stigla je u 21. minuti. Rudan je izveo slobodnjak s lijeve strane, a Deni Erceg glavom loptu skrenuo pored nemoćnog Stipanova. Gostima je u doslovce posljednjim sekundama prvoga dijela ponestalo koncentracije, pa su na odmor otišli s zaostatkom. Krivac za to je Radomir koji je odličnu asistenciju Saleša oštrim udarcem s ruba šesnaesterca pretvorio u 2:1 vodstvo Opatijaca.

Nade Krimejčana za preokretom ozbiljno su narušene u trećoj minuti nastavka nakon što je Leskur zaradio isključenje. Domaćin je ubrzo materijalizirao brojčanu prednost. Opatijsko je vodstvo povećao Niko Vlatković koji je početkom nastavka zamijenio Saleša. Šuker je izveo slobodnjak s desne strane, a Vlatković je bio najviši u buketu igrača i glavom zabio za 3:1.

Minutu kasnije Šuker je opet opasan iz slobodnjaka, pogodivši ovaj put vratnicu. No, samo nekoliko sekundi kasnije niti okvir vratiju nije mogao spasiti Krimejčane nakon što je Lazić sam ostao na pet metara od Stipanova i glavom loptu poslao ispod vratara Orijenta. pet minuta prije kraja Orijent je ostao s devet igrača na terenu nakon što je kapetan Inić zaradio drugi žuti karton.