Utorak, 30. travnja 2013. 16:35 Napisao/la  SC

Zaostale utakmice 21. kola:  Opatija - Naprijed 2:0, Nehaj - Krk 0:0

Strijelci: 1:0 Brajković (30'), 2:0 Šuker (79').

Žuti kartoni: Erceg, Brajković, Tokić, Corallini, Šimić  (Opatija), Ende, Radmanović, Dorčić, Valenčić, Petrović (Naprijed).

OPATIJA: Jakopović, Tkalčević, Tokić, Brajković, Lazić, Erceg, Udović (od 19' Žgomba), Gačanin (od 46' Šuker), Corallini, Matovina, Radomir (od 64' Šimić).

NAPRIJED: Barak, Kružić, Radmanović, Savić (od 46' Valenčić), Ende, Dorčić, Čop (od 26' Behđeti), Kanjer, Lukačić (od 63' Perušić), Hamidović, Petrović.

Nogometaši Opatije pobijedili su Naprijed 2:0 u zaostaloj utakmici 21. kola u kojoj je domaćin imao više koncentracije i u pravi trenutak došao u vodstvo. Tvrdu i čvrstu utakmicu obilježilo je i blaže rečeno katastrofalno suđenje prvoligaškog suca Marina Vidulina koji se pogubio u kriteriju, dijeljenju žutih kartona, krivih procjena i pritiska s tribina koji nisu popuštali 90 minuta. Tako je u žustroj, ali i korektnoj utakmici dosudio čak deset žutih kartona. Utakmici je svjedočio i Ivan Peraić, pvojerenik za suđenje, i imao je što vidjeti.

Što se tiče događanja na terenu, Hreljani jednostavno nisu uspijevali povezati nekoliko dodavanja i doći u izglednu priliku. Pokušali su u drugom dijelu doći do izjednačenja, ali na kraju je Opatija bila to koja je dočekala priliku. Domaćin je pobjedu potvrdio u 79. minuti. Sjevnula je brza kontra. Šuker je izbio sam pred vratara gostiju i mirno zabio za 2:0.

Inače, prvih petanest minuta proteklo je uz puno trke, ali bez pravih prilika. Gačanin se u devetoj minuti našao u dobroj prilici, ali nije se najbolje snašao.  U 20. minuti Marko Čop je pokušao doći do jedne lopte, ali je u padu udario u zid igrališta i morao  je napustiti igru zbog ozljede, a zamijenio ga je Igor Behđeti.

Četiri minuta kasnije iskusni Igor Tklačević neoprezno je izgubio je jednu loptu, Hamidović je potegnuo s dvadesetak metara, a lopta se od grede odbila u teren i van. Gosti su tražili pogodak, ali ostao je dojam da lopta nije prešla gol liniju.

Svoju priliku šest minuta kasnije iskoristila je Opatija. Gačanin je probio lijevi bok, sjajno je  proigrao Brajkovića koji je preciznim udarcem rutinski s 15 metara pogodio mrežu gostiju - 1:0.

Do kraja poluvremena Naprijed je imao još dvije prililke iz slobodnog udarca, ali Endeov pokušaj  zaustavio je Jakopović, a Petrović s 18 metara poslao loptu iznad grede. U međuvremenu je zaiskrilo na travnjaku, Mance je napravio prekršaj na Dorčiću. Dvojac se počeo naguravati, na kraju su obojica zaradili žute kartone.

Drugi dio ponudio je pokušaje Naprijeda da se vrati u igru, i Opatije da iz kontre potvrdi pobjedu. Iako su se Hreljani silno trudili nisu uspjeli. U 63. minuti Petrović se izborio za dobru priliku na rubu kaznenog prostora, ali traljavo je pucao.  Tri minute kasnije Naprijed je imao slobodan udarac. Ende je ubacio loptu, Opatijci  očistili. Šimić je sjajnom dijagonalom pronašao samog Matovinu koji se našao sam pred Barakom. I pucao pored vratiju!

U 75. minuti nakon jednog kornera, Lazić se našao na travnjaku i s poda uputio udarac koji je otišao pored vratiju.  Dvije minute kasnije nakon novog korneta, lopta se odbila do Matovine koji je glavom bio neprecizan s nekoliko metara. (M. Babić)

NEHAJ - KRK 0:0

Igralište Nehaj. Gledatelja: 220.

Sudac: Igor Perak (Karlovac) 5,5

Žuti kartoni: Šmit, Prpić, Dabac, Lopac, Šebalj (Nehaj).

NEHAJ: Baričević 6,5, Šebalj 6, B. Vrban 6 (od 51. Žunić 6), I. Vrban 6, Vukelić 6, Dabac 6,5, Lopac 6, Pečanić 7 (od 70. Topolovec -), Prpić 6,5, Šmit 7 (od 84. Pejanović), Rubčić 6.

KRK: Raspor 6,5, Avgustinović 6, Grbac 7, Softić 6 (od 76 Bošnjak), Nenadić 6,5, Maglić 5,5, Kurolt 7, Brozić 5,5 (od 46. Pranjić 6), Poropat 7, Ilić 6, Brlošić 5,5 (od 46 Duračak 6).

Nehaj i Krk odigrali su zaostalu  utakmicu dobro, vrlo pošteno i dopadljivo. Već u 12. minuti brzonogi Pečanić je snažnim udarcem pokušao iznenaditi Raspora. Najatraktivniji potez utakmice dogodio se je u 22. minuti kada je na snažan udarac Jurice Prpića poletio zrakom Raspor i divnom paradom ulovio loptu. Aplauz za oba aktera utakmice.   U 25. minuti domaći se raduju pogotku, ali je Rubčić bio u zaleđu, a i u 45. lopta je u mreži, ali nakon zaleđa Šmita.

U nastavku diže se tempo utakmice. Alen Horvat, strateg Krka ubacio je u igru Pranjića i Duračaka, a s time je brzog Grbca prebacio na lijevo krilo, a prema naprijed je otišao Poropat. Tako postavljeni Krk djelovao je dobro i poduzetno. Sa druge strane Šmit i Pečanić imali su prostora za brze kontre, tako da su akcije tekle brzim tempom, na obje strane. U 49. indirektni udarac unutar kaznenog prostora, domaći ne izvode dobro, iako je prilika bila izgledna sa 13-14 metara. U 54. odlična je i brza akcija starih znalaca Šmita i Pečanića, ali završnica glavom nije precizna.

U 58. minuti Nehaj je vrlo blizu vodstvo. Dugi, brzi prodor Pečanića, dovodi domaćeg napadača ispred Raspora, ali lopta prolazi paralelno uz gostujuća vrata. U 68. slobodan je udarac za goste, ali je udarac Sanjina Grbca preletio gol Baričevića. Grbac je opasan i u 83. minuti, kada prolazi kraj tri domaća igrača, ali je zaustavljen prekršajem. Gostima se je ukazala velika prilika u 86. preko Kurolta, ali sa slabom završnicom. (S. Lončarić)