Subota, 29. travnja 2023. 20:48 Napisao/la  Igor Vranić

U drugom dijelu Krk više energetski nije dominirao pa u konačnici nije imao puno koristi od većega posjeda lopte

Žuti kartoni: Babić, Pintarić, Lapić (Pomorac 1921), Lucić, M. Jurešić, Zec (Krk)

Crveni karton: Lucić (90+2, drugi žuti)

POMORAC 1921: Nicoletti 7, Dundović 6 (72 Rumora -), Leko 6,5, Babić 6,5, Ende 6,5, Žeželj 7, Sobotinčić 7 (82 Šantek -), Lapić 7 (72 Dorčić -), Pintarić 6,5, Matković 6 (68 Brkljača -), Mendrila 6 (68 Blečić -)

KRK: Vargić 6, M. Jurešić 6, Turkalj 6, Bokulić 6, Rudan 6 (82 Šarić -), Lucić 6,5, Aščić 6, Smojvir 5,5, Klenovšek 5,5 (81 D. Jurešić -), Traub 5,5 (62 Zec 5,5), Jelić 5,5

Nogometaši Pomorca 1921 pobijedili su Krk u Žuknici, najznačajniju pobjedu ove godine ostvarili su pogotkom Benjamina Lapića.

U 43. minuti brzo je izašla domaća momčad iz središnjega bloka, Lapić je loptu u okomitom trku poveo sa središta, odigrao je s Matkovićem udesno, poremetio se raspored nepostavljene krčke obrane, Lapić je u otvorenoj poziciji s 20 metara precizno pogodio desni Vargićev kut - 1:0.

Pogodak se dogodio u pogodnom trenutku za domaću momčad, neposredno pred odlazak na odmor na kraju razdoblja tijekom kojega su Pomorci izgledali sve konkretnije u tranzicijama.

Prvih dvadesetak minuta igrala je praktično samo jedna momčad.

Visoko se postavila krčka momčad u naglašeno napadačkom rasporedu, kroz tečnu pas-igru i snažnu duel-igru održavala je stalni pritisak, domaćini praktično nisu mogli izaći iz zadnje trećine.

U 14. minuti odigrali su gosti najbolju akciju na utakmici, brzim i preciznim prijenosom izbacili su iz igre cijelu zadnju liniju kostrenske obrane i otvorili Klenovšeka na lijevoj strani kaznenog prostora, Aščić je odigrao Klenovšeku, koji u najboljoj prilici za goste nije bio precizan.

U 17. minuti Klenovšek je udarcem s 23 metra prvi put natjerao poslovično sigurnog Nicolettija na prvu intervenciju, u 19. minuti Nicoletti nije mogao ništa drugo nego gledati kako je Mateo Jurešić iz slobodnog udarca s 20 metara slijeva efektno prebacio "živi zid"...

Lopta je udarila u gredu, odbila se od podloge negdje oko gol-crte, uzalud su gosti tražili od suca da dosudi pogodak, jedino je sigurno da pomoćni sudac ispod tribina nije stajao u ravnini s gol-linijom da bi mogao mjerodavno presuditi.

Nakon dvadesetak minuta počeo je popuštati krčki pritisak u Žuknici, Ende (21) je postao prvi igrač Pomorca 1921 koji je udarcem iskosa slijeva navijestio što će se u nastavku utakmice događati.

Kako je vrijeme prolazilo kostrenski središnji blok bivao je sve čvršći, prije svih Žeželj i Sobotinčić sve su češće počeli dobivati duele, sve bolje čuvati loptu i sve kvalitetnije otvarati koridore u napadu.

Ništa više konkretno Krk nije napravio do odmora ako se izuzme Lucićev (29) snažni udarac s 30 metara, što je Nicoletti pravodobno stigao obraniti.

Nisu domaćini slučajno stigli do pogotka, nekoliko su puta organizirano ušli u završnicu, najopasniji su bili u 31. minuti, kada je Lapić ubacio iz prekida, a Leko je zamalo zakasnio ispred Vargića, u 38. minuti pokušao je mladi Mendrila udarcem zdesna.

U drugom dijelu igralo se drugačije utoliko koliko Krk više energetski nije dominirao pa u konačnici nije imao puno koristi od većega posjeda lopte.

Momčad Pomorca 1921 tijekom cijeloga druga dijela organizirano je zatvarala prilaze Nicolettiju, nisu igrači Krka više lakoćom izlazili na zadnju liniju, održavali su igrači Pomorca 1921 visoku koncentraciju tijekom cijeloga poluvremena, dobili su se sve ključne duele, nisu gosti iznudili ni jednu domaću pogrešku pod pritiskom.

Nicoletti je samo jednom (Smojvir 80) morao ozbiljnije intervenirati, svi su pokušaji gostiju (Jelić 69, Traub 70, Smojvir 75) bili predvidivi.

Izrazitih prilika nije bilo ni na jednoj strani, a dojam da je Pomorac 1921 bio bliži drugom nego Krk prvom golu najbolje opisuje razvoj događaja u drugom dijelu utakmice.

Nudio se domaćim igračima veliki manevarski prostor u tranzicijama, nekoliko puta (Lapić 48, Dorčić 87, Pintarić 91) nedostajalo je samo mirnoće u završnim udarcima.

Krk je utakmicu završio s desetoricom igrača zbog neobične reakcije Ivana Lucića, koji u dvjema minutama sudačke nadoknade dobio dva žuta kartona zbog prigovaranja.