Nogometaši Opatije igrom protiv Vinodola potvrdili da su jedan od favorita prvenstva

Srijeda, 14. kolovoza 2013. 21:29 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Prijateljska utakmica: Vinodol - Opatija 0:1. Jedini pogodak postigao je Rudan iz akcije u kojoj su sudjelovala čak četiri igrača Opatije, a da pri tome niti jedan domaći igrač nije bio u prilici da otkloni opasnost

Prijateljska utakmica

VINODOL - OPATIJA 0:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 65.

Sudac: Jelenčić (Kastav)

Stijelac: 0:1 Rudan (67)

VINODOL: Hodžić, Burić, Rubčić, Filipović, Batkoski, Gašparović, Dedaj, Tomić, Lenac, Tucaković, Šmit. Još su igrali: Hreljac, Petrinović, Marković, Pišković, Valić

OPATIJA: Paterflaj, Hasičić, Šuker, Udović, Tkalčević, Lazić, Čubelić, Mance, Vlatković, Rudan, Dunković. Još su igrali: Brajković, Šimić, Francetić, Paravić, Radomir, Krešić, Zović

Opatija se je pokazala u vrlo konkretnom, uigranom i sigurnom izdanju. U oba poluvremena bili su bolji, rastrčaniji i uspijevali su krotiti loptu i po vrlo jakom vjetru, iako je bilo za očekivati da će se domaćin bolje snaći u tim uvjetima.

Prve dvije prilike u 10. i 16. minuti nije iskoristio Rudan. Najprije se je sam našao ispred gola, ali i promašio, a u drugoj akciji bolje se je snašao vratar Hodžić, koji nije bio standardno siguran. U 28. ozlijedio se je Čubelić, pa je Bogolin rano krenuo sa izmjenama.

Jedina priliku Vinodola, koju su munjevito brzo izveli Šmit i Tomić u 35. nije imala dobru završnicu. U idućoj minuti Vlatković je bio u izglednoj prilici, ali je promašio gol, a daljinski udarac Tkalčevića, iz prve, bio je jedan od ljepših poteza do odmora.

Jedini pogodak postigao je Rudan iz akcije u kojoj su sudjelovala čak četiri igrača Opatije, a da pri tome niti jedan domaći igrač nije bio u prilici da otkloni opasnost ispred svojega gola. Do kraja utakmice, još je Hreljac u dva navrata uspješno otklonio opasnost, uklizavanjem u rizične situacije, te braneći slobodni udarac Dunkovića u 72. minuti.

Vinodol je u završnici utakmice dolazio pred gol Paterflaja, ali u okvir gola nije stigla niti jedna lopta. Najbliže izjednačenju bio je udarac glavom Markovića u 88., koji je za malo prošao pokraj gola.