PRIOPĆENJE NK-a KRK

Pojedini suci svjesno uništavaju mukotrpan rad!

Srijeda, 25. rujna 2013. 18:59 Napisao/la  SC

Dok god se pojedinci suci bahato odnose prema klubovima uz blagonaklonost delegata utakmica ne vidimo kraj agonije

Čelništvo NK-a Krk postalo je pismeno priopćenje nakon polufinalne utakmice županijskog Kupa između Grobničana i Krka odigrane u utorak na Mavrincima. Grobničan je pobijedio Krk nakon izvođenje jedanaesteraca rezultatom 6:4, od 52. minute Krk je igrao s desetoricom igrača nakon što je isključen Šime Kurilić.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

U cilju bolje i istinite informacije javnosti, te da se ovim načinom pokuša utjecati na svijest i poštenje nogometnih sudaca na našoj regiji, dužni smo reagirati na sudačke odluke na utakmici polufinala Kupa odigrane 24. rujna u Mavrincima između NK Grobničan – NK Krk

Odluka suca Vedrana Jelenčića u 52. minuti utakmice te isključenje stopera Krka Šima Kurilića zbog navodnog prekršaja, citiramo Zapisnik o utakmici:

„Prekršaj nad igračem koji se nalazio u izglednoj prilici za postizanje pogotka“, završen citat, u najmanju ruku je smiješna što su i potvrdile više manje korektne tribine ispunjene navijačima obaju klubova a na kraju i neki domaći igrači.

Igrač Kurilić nalazio se bliže lopti od napadača Grobničana te ju klizećim startom izbija a isti napadač teatralno pada preko njegove noge. To se dogodilo tridesetak metara od gola Krka uz prisustvo i drugog stopera Krka.

U 76. minuti na scenu stupa pomoćnik Kezele signalizirajući glavnom sucu da je lopta upućena na gol Krka i nakon intervencije stopera Konjića prešla crtu gola. Činjenica je da je nakon izbijanja škaricama lopte, igrača Konjića, pri padu njegova noga bila tridesetak centimetra udaljena od gol crte te da je isti sudac bio poprilično udaljen i nije bio u ravnini sa gol crtom. No, '' djelitelje pravde '' na utakmici zakoni fizike ne zanimaju ili su preskočili dio obveznog obrazovanja u osnovnoj školi.

Lakrdija završava par minuta nakon izjedačujućeg gola Krka kada je prekršajem zaustavljen naš igrač u identičnoj poziciji nakon postignutog izjenačujućeg zgoditka no doktor fizike Jelenčić vraća izvođenje slobodnog udarca dvadesetak metara prije izmišljajući i pokazujući da je prekršaj bio prije.

Utakmica je završena pobjedom domaćina nakon ruleta jedanaesteraca, no ostaje gorčina nakon gore opisanih sudačkih nepravda. Danas Krk, sutra Grobničan, prekosutra neko treći, postavlja se pitanje za koga se igra nogomet? Preskupa je to igračka u rukama pojedinih sudaca koji svjesno ''zaštićeni kao medvjedi'' uništavaju mukotrpan rad volontera i zaposlenika u klubovima.

''Pogrešio sam, pa što!“, rekao nam je jednom prigodom jedan nogometni sudac na kraju utakmice u Krku, ne znajući koliko te greške koštaju i ne misleći da bi za to morali nekome odgovarati, ne samo moralno već i materijalno, a sve u cilju napretka i boljitka nogometa i nogometne igre.

Svi mi zaposlenici i volonteri u klubovima odgovorni smo za svoj rad te tromjesečno polažemo izvješća lokalnim samoupravama koje nas financiraju u ovim teškim vremenima za sport i uopće. Dok god se pojedinci suci, svjesni svoje zaštite, bahato odnose prema klubovima ne respektirajući nikoga i uz blagonaklonost delegata utakmica koji u svojim izvještajima napišu kako isti žele, ne vidimo kraj agonije i oporavak malih klubova i sredina u kojima egzistiraju.

Nogometnom klubu ''Grobničan'' i treneru Gajzleru čestitamo na pobjedi, fer i korektnoj igri te želimo puno uspjeha u daljnjem takmičenju kao u Kupu tako i prvenstvu. Nadamo se da će se pozitivno rivalstvo i prijateljstvo dva kluba nastaviti bez obzira na nesportsko ponašanje pojedinaca (skidanje dresa i gestikuliranje prema publici) u redovima Grobničana te neukusno prozivanje čelnih ljudi NK '' Krk '' sa tribina stadiona na Mavrincima, piše u pripćenju NK-a Krk