3. HNL: Naprijed uvjerljivo pobijedio Pomorac 1921, utakmica riješena do odmora

Četvrtak, 29. rujna 2022. 19:42 Napisao/la  Igor Vranić

Naprijed nakon prvoga dijela stekao nedostižnu prednost za anemičnu momčad Pomorca 1921

Treća HNL - Zapad, 6. kolo

NAPRIJED - POMORAC 1921 3:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak) 7

Strijelci: 1:0 Jakovljević (1), 2:0 Imeraj (21), 3:0 Radošević (28), 3:1 Mendrila (90+1)

Žuti katoni: Radošević (Naprijed), Leko, Nedić, Mendrila (Pomorac 1921)

NAPRIJED: Herman 6,5, Bobošević 6, Pirić 6,5, Čanković 6,5, Leskur 6, Radošević 6,5 (75 Kauzlarić -), Babić 6, Begić 6 (90 Rukavina -), Tomljanović 6 (75 Biškupović -), Jakovljević 6 (85 Jagić -), Imeraj 6,5 (85 Božović -)

POMORAC 1921: Šestan 5, Matijević - (29 Kružić 5), Leko 5, Nedić 5, Ende 5,5, Sobotinčić 5 (Dorčić 5,5), Žeželj 5,5, Lapić 5 (68 Mioč -), Babić 5, Rumora 5 (56 Frigan 5), Mendrila 5,5

Nogometaši Naprijeda uvjerljivo su pobijedili Pomorac 1921 u ranije odigranoj utakmici 6. kola.

Utakmica na Lonji bila je riješena do odmora, Naprijed je nakon prvoga dijela stekao nedostižnu prednost za anemičnu momčad Pomorca 1921.

Na početku utakmice Jakovljević je na ulasku u kazneni prostor slijeva prihvatio loptu koju je glavom skrenuo Begić, napadač Naprijeda ostao je sam ispred Šestana i mirno pogodio mrežu - 1:0.

Pogotkom u prvoj minuti počelo je sadržajno prvo poluvrijeme u kojemu je Naprijed trima relativno lakim pogocima osigurao tri boda.

Već u 10. minuti ukočena desna strana gostujuće obrane opet je Šestana prepustila na milost i nemilost Jakovljeviću, koji je nakon prizemnog ubačaja zdesna ostao ispred vratara Pomorca 1921 u još izglednijoj poziciji nego kada je postigao pogodak, ovog puta napadač Naprijeda promašio je vrata.

Trgnuli su se gosti nakon pomašaja, u 14. minuti uspjeli na desnom boku izigrati domaću obranu, Rumora je odigrao Babiću, koji je utrčao u kazneni prostor, Herman je dobro reagirao.

Razdoblje relativno izjednačene igre u posjedu lopte prekinuo je Imeraj, koji je s 18 metara loptu ne baš jakim udarcem prizemno poslao prema Šestanu, vratar Pomorca 1921 usporeno je reagirao, lopta je tik kraj njega ušla u mrežu - 2:0.

Nisu su se gosti stigli mentalno oporaviti nakon drugoga olako primljena pogotka, a domaćni su poveli 3:0.

Ovog puta Imeraj je tehnički odmjerenim udarcem prebacio "živi zid" iz slobodnoga udarca, lopta je pogodila stativu, odbila se u polje gdje je prvi dotrčao Radošević kojemu nije bilo teško postati sretni strijelac - 3:0 (pogledajte video).

Promijenili su gosti raspored Kružićevim ulaskom, do kraja utakmice pokušavali su smanjiti prednost domaćina, dvaput su bili blizu.

Prvi put nisu baš bili jako blizu, Kružić (40) je glavom u ravni prve vratnice loptu poslao kraj vratiju na Babićev ubačaj.

Drugi put su bili jako blizu, a tako daleko budući da je Herman znalački ušao Mendrili u udarac, kada je napadač Pomorca 1921 sam slijeva krenuo prema vrataru Naprijeda.

U drugom dijelu hreljanska momčad posjed lopte prepustila je gostima, koji su praktično do kraja utakmice jalovo pokušavali isprovocirati pogrešku u zadnjoj obrani domaćina.

Prije nego što je Mendrila u 91. minuti ublažio poraz pod svjetlima reflektora i jakim pljuskom, gosti praktično nisu imali izrazitu priliku.

Utakmica je u drugom dijelu bila manje zanimljiva, jer ni momčad Naprijeda u tranzicijama nije bila učinkovita iako se visoko postavljena gostujuća obrana stalno nudila, nedostajao je u igri domaćina tzv. zadnji pas.

Najbolju priliku domaćini nisu iskoristili nakon prekida, Begić (53) ispred Šestana nije uspio gurnuti loptu mrežu nakon ubačaja iz kuta.

Utakmica je odigrana u idealnim uvjetima budući da se nebo otvorilo nekoliko minuta prije kraja.