TREĆA HNL - ZAPAD

Naprijed odnio pobjedu s Krimeje

Subota, 17. studenog 2012. 15:52 Napisao  Luka Variola

Orijent - Naprijed 1:4.  U smiraju utakmice nepotrebno je zaiskrilo na terenu, a potom zamalo i na dobro popunjenim tribinama

TREĆA LIGA ZAPAD - 13. KOLO

ORIJENT - NAPRIJED 1:4

Stadion Krimeja. Gledatelja: 400

Sudac: Igor Rajko (Tinjan) 6

Strijelci: 0:1 Petrović (17), 0:2 Kuduzović (30), 1:2 Kovačević (55), 1:3 Radmanović (64-11m), 1:4 Nemetz (81-ag)

Žuti kartoni: Inić, Kovačević, Polegubić (Orijent), Behđeti, Ende, Valenčić, Kanjer (Naprijed)

Crveni karton: Kovačević (Orijent - 90), Valenčić (Naprijed - 90)

ORIJENT: Stipanov 5, Rabar 5,5, Nemetz 5, Kovačević 6, Inić 5, Polegubić 5, Pranjić 6, Krešić 5,5 (72 Mikulić -), Devović 5,5 (46 Žarić 5,5), Škarica 5,5 (46 Čubelić 5,5), Štanfel 5

NAPRIJED: Kezić 6,5, Kružić 6, Ende 6, Valenčić 6,5, Savić 6 (46 Kauzlarić 6,5), Radmanović 6,5, Kuduzović 7, Kanjer 6, Petrović 7, Lukačić 6 (56 Dorčić 6), Hamidović 6,5 (59 Behđeti 6,5)

Nogometaši Naprijeda ostvarili su na lijepo popunjenoj Krimeji šestu pobjedu sezone, nastavivši uspon prema vrhu trećeligaške ljestvice. Krimeja se ponovo pokazala ukletom za Crvene, koji su pružili vjerojatno najlošiju igru ove jeseni. Posebno se to odnosni na obranu, koja je svojim katastrofalnim reakcijama najveći krivac za peti poraz sezone Krimejčana.

Domaćin je mogao povesti nakon samo dvije minute igre. Ende je u gostujućem šesnaestercu s leđa sapleo Štanfela, a glavni dijelitelj pravde Rajko nakon malo oklijevanja pokazao na "kreč". Izvođenja najstrože kazne prihvaio se kapetan Inić, ali je taj zadatak izveo loše, poslavši loptu pored gola. Kazna za taj promašaj domaćine je snašla ubrzo. Igrala se 17. minuta kada je iskusni Edi Petrović učinio smiješnim obranu domaćina i potom s desne strane iskosa rutinski svladao Stipanova, za veliko slavlje skupine simpatizera trećeligaša s Hreljina - 0:1.

Gosti su u prvih 45 minuta bili puno agresivnija i konkretnija momčad, dok je domaćin bio bezidejan. Uz sve to obrana Orijenta je u prvom poluvremenu uzela slobodan dan što su gosti kaznili u 30. minuti. Hamidović je ubacio s desne strane, Polegubić i Rabar su bili nijemi promatrači što je iskoristio Kuduzović i s pet, šest metara loptu ugurao iza leđa Stipanova - 0:2. Prvi udarac u okvir vratiju Crveni su uputili minutu prije odlaska na odmor. Škarica je odapeo s 25 metara, ali ravno u ruke dobro postavljenom Keziću.

Zaiskrilo na kraju
U samome smiraju utakmice nepotrebno je zaiskrilo na terenu, a potom zamalo i na tribinama. Kovačević je nepotrebno oštro startao na Behđetija, nakon čega su se zakačili Kovačević i Valenčić. Obojica su zaradila crvene kartone, a dijeljenja pravde zamalo su se prihvatili i Red Fuckersi, kojima nije dobro sjeo poraz njihovih ljubimaca. Na sreću sve je prošlo bez većih posljedica.

Domaćin je u nastavak ušao puno angažiranije s pojačanim veznim redom (Žarić, Čubelić). U 55. minuti to mu se isplatilo. Žarić je šutirao u gostujućeg vratara Kezića, koji je loptu odbio do Nemetza, a ovaj je vratio povratnu za Kovačevića, koji je kroz šumu nogu pronašao put do mreže - 1:2. U trenucima kada se Orijent dizao i prijetio da utakmicu vrati u rezultatski egal, Rajko je 63. minuti dosudio najstrožu kaznu za goste. Petrović je šutirao glavom prema vratima Stipanova, a lopta je dosta nesretno pogodila Inića u ruku. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Radmanović za novo slavlje gostujućih navijača - 1:3.

Nekoliko minuta kasnije Naprijed je mogao i do povećanja vodstva nakon što je Kauzlarićev ubačaj s desne strane odsjeo na vratnici krimejskog gola. Crveni su zaostatak mogli smanjiti deset minuta prije kraja, ali je Štanfel s ruba šesnaesterca šutirao preko vrata. Domaća obrana i u drugom je poluvremenu nastavila s tragikomičnim reakcijama. U 81. miniuti Behđeti je ubacio pred vrata Stipanova, Nemetz je dosta laganu loptu pokušao štopati, ali se ona od njega odbila kao od drva i završila u lijevom kutu nemoćnog Stipanova - 1:4.