TREĆA LIGA

Marino Matković dvama golovima odlučio pobjednika u derbiju

Subota, 13. studenog 2021. 15:42 Napisao/la  KS

Sraz dvaju ambicioznih trećeligaša okončan je pobjedom Grobničana, koji su pitanje pobjednika riješili izrazitom dominacijom u prvih 45 minuta

Ivan Golić, Domagoj Prttenjača i Marino Matković

Treća HNL – Zapad, 12. kolo

GROBNIČAN – KRK 2:0

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 200.

Sudac: Matej Bezelj (Pula) – 6,5.

Pomoćnici: Luka Pajić i Robi Kezele (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Matković (21'), 2:0 Matković (38')

Žuti kartoni: Lucić (Krk)

GROBNIČAN: Curać 7, Gundić 6,5, Jukić 6,5, Golić 6, Rupčić 6 (84 Batarelo -), Vukelić 6, Babić 6 (71 Bosančić -), Matković 7,5 (84 Malkić -), Prtenjača 6, Brekalo 6 (51 Tešić 6), Pilčić 6.

KRK: Ždralović 6, Aoyama 5,5, Turkalj 5, Rudan 5, Jurešić 5, Pozderac 5,5, (66 Vidmar 5), Klenovšek 6, Šantek 6, Lucić 6, Miš-Mešić 5 (46 Zeko 5,5), Dedić 5 (46 Junuzović 5,5).

Nogometaši Grobničana ostvarili su pobjedu u derbiju 12. kola Treće HNL – Zapad odigranoj na Mavrinicima, sraz dviju ambicioznih trećeligaškim momčadi bio je lišen bilo kakve neizvjesnosti, dvama pogocima Marina Matkovića pobjednik je odlučen već u prvih 45. minuta.

Tijekom svih 90 minuta Grobničan je bio bolja momčad, čvršća, odlučnija, koncentriranija.

Domaćini su puno kvalitetnije otvorili utakmicu, vodećem pogotku prethodilo je nekoliko lijepih prigoda „crvenih“, pokušaji Prtenjače dvaput (9', 13') i škarice Pilčića (14') izmamile su pljesak tradicionalno glasnih domaćih gledatelja.

U prvih petnaest minuta utakmice gosti i nisu ozbiljnije zaprijetili, jedini izlet pred domaća vrata zbio se u 13. minuti, kada je Curać pravovremenom reakcijom otklonio opasnost.

Baš kada se činilo da je momčad s Krka nekako uspostavila ravnotežu, domaćini su osigurali pobjedu.

Marino Matković sve je u 21. minuti napravio sam, na desnoj strani nanizao je dvojicu suparničkih igrača, ušao u kazneni prostor i lijepim i preciznim udarcem prvi put svladao vratara Ždralovića – 1:0.

Gostujući vratar lijepo je obranio udarce Pilčića i Golića (26'), kao i sjajan volej najboljeg strijelca Grobničaa svih vremena u 42. minuti, nakon koje se Mavrincima prolomio glasan Pilčićev urlik, ali je izravni krivac za drugi pogodak Grobničana.

U 38. minuti Prtenjača je s lijeve strane dugom loptom tražio Matkovića, lopta nije imala potrebnu dubinu, Ždralović je istrčao da bi je uhvatio, ali mu je pritom ispala iz ruke ravno na noge razigranom Matkoviću, kojem nije bio problem zatresti praznu mrežu – 2:0.

Dominacija domaćina nastavila se i u drugom dijelu, iako su gosti puno kvalitetnije zaigrali u defanzivnom dijelu pa su domaći pokušaji uglavnom završavali u gostujućem bloku (Prtenjača, Pilčić), a pritom su dvaput ozbiljnije zaprijetili preko Mateja Šanteka.

U 53. minuti njegov je udarac završio pored gola, u 69. minuti nakon prodora Miš-Mešića, Šantekov je udarac pak lijepom reakcijom zaustavio domaći vratar Curać.