TREĆA HNL - ZAPAD

Krk napokon pobijedio, Novalja i dalje negativna

Petak, 06. travnja 2012. 18:02 Napisao/la  SC

Krk je na domaćem travnjaku s 2:0 nadvisio Novalju i stigao do prve pobjede nakon 24. rujna 2011.

KRK - NOVALJA 2:0

Igralište Josip Uravić - Pepi. Gledatelja: 150.

Sudac: Nikola Pavlović 6,5 (Zagreb).

Žuti kartoni: Bošnjak (23), Jurić (12), Darmopil (63).

Strijelci: 1:0 Maglić (6), Jović (80').

KRK: Zmajla 6,5, Gegić 6,5, Maglić 7, Jerković 6,5, Avdić 6 (46 Ilić 6), Nenadić 6, Bošnjak 6,5 (90' Brozić -), Buljubašić 6, Brlošić 6,5, Pejanović 6, Jović 7,5 (87' Stanivuk -).

NOVALJA: L. Nemec 5,5, Jurić 5,5, Kurilić 5,5, Azinović 5,5, F. Nemec 5,5, Datković 6, Lalić 5,5 (62' Šuker -), Darmopil 6, Šunjerga 5,5 (46 Sliško 5,5), Poropat 5,5 (84 Prskalo -), Gagić 5,5.

Nogometaši Krka ostvarili su prvu trećeligašku pobjedu nakon 24. rujna 2011. godine! Posljednje slavlje krčki su ljubitelji nogometa vidjeli u 6. kolu kada je na igralištu Josip Uravić - Pepi stradao Rovinj (5:0). Prekid šestomjesečnog posta i petu ovosezonsku pobjedu pod vodstvom novog trenera Alena Horvata osigurali su kapetan Maglić i donedavni junior Rijeke Toni Jović.

Prvi gol pao je rano, već u šestoj minuti susreta. Gegić je izveo slobodnjak s desne strane iskosa, lopta je prešla cijelu gostujuću obranu što je iskoristio Maglić i udarcem glavom na krivoj nozi ulovio Nemeca - 1:0. Novalja je imala više loptu u nogama, ali je domaćin bio opasniji. Gosti su najbliže izjednačenju bili u 29. minuti nakon što je Darmopil odličnom loptom iza obrane Krka našao Gagića, ali je pogodak pravovremenim istrčavanjem spriječio Zmajla. Domaćin je na odmor mogao i sa većom prednošću ali je Jović u 43. minuti s desetak metara u izglednoj prilici loptu lansirao preko gola.

U nastavku je domaćin lagano pao, ali na njegovu sreću ukazao se Jović koji je 10 minuta prije kraja pravim eurogolom otklonio sve dvojbe. Napadač Rijeke na posudbi na lijevoj se strani oslobodio dvojice pratioca, ušao u šesnaesterac i potom s 15, 16 metara "skinuo paučinu" iz lijevog gornjeg kuta nemoćnog Nemeca. Nakon utakmice u svlačionici domaćina začula se pjesma i slavlje zbog pobjede nakon koje je "zona spasa" korak bliže. (L. Variola)

VINODOL - SEGESTA 0:1

Utakmica 24. kola: Vinodol - Stupnik 0:1 (0:0). Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Stjepan Novosel (Kamanje). Strijelac: 0:1 Šest (61'). Žuti kartoni: Domijan, Tomić (Vinodol), Kovačić, Eberl, Hannich, Medarić (Segesta).

VINODOL: Vojnović, Stanić (od 46' Fetoshi), Domijan, Lenac, Djeke, Iftić, Šmit, Tomić, Hajdini, Arnautović (od 88' Mađarević), Franjković (od 90' Jelenović).

SEGESTA: Dolenčić, Hannich, Borković, Medarić, Bezić, Marić (od 63' Zenuni), Eberl (od 50' Vučinić), Lovrić, Kovačić (od 73' Šumić), Šest, Ramadani.

Vrlo jednostavnom i svrsishodnom igrom Segesta je došla do punog plijena na Bahalinu. Do vodećeg pogotka gosti su došli u 61. minuti nakon velike pogreške Đekea, koji je na vrhu kaznenog prostora poklonio loptu rastrčanom Lovriću. Realizacija je već bila lakši dio zadatka. Nakon vodstva Vinodol još više pada u igri, a gosti iz brzih kontranapada lakoćom stižu pred gol Vojnovića. Jedine dvije prilike Vinodola su prečka Arnautovića, a u 74. Franjkovićev slobodni udarac izvanredno brani Dolenčić. Izuzetno vrijedni bodovi otišli su u Sisak, a domaćina su ponovno vratili u društvo sa susjedima iz Crikvenice, na samo dno ljestvice. (S. Lončarić)

JADRAN - NEHAJ 1:1

Utakmica 24. kola: Jadran - Nehaj 1:1 (0:0). Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko). Strijelci: 0:1 Petrović (72'), 1:1 Kepčija (77'). Žuti kartoni: Udovičić, Sertić, Bonaca (Jadran), Prpić, Vila (Nehaj).

JADRAN: Gržentić, Štivin, Benčić, Šuran (od 46' Plecić), Bonaca, Mikulić (od 80' Kastrati), Kepčija, Đurić, Sertić, Dujanić, Pinčan.

NEHAJ: Baričević, Vrban, Hasanbegović, Plješa, Vukelić, Prpić, Vila, Lopac, Petrović (od 90' Tomljenović), Ton. Rončević (od 46' Vukelić), Bajramović (od 38' Kaštelan).

OPATIJA - DUBRAVA 1:4

Utakmica 24. kola: Opatija - Dubrava 1:4 (1:2). Igralište Opatije. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Krneta (Umag). Strijelci: 0:1 Ćibarić (2'), 0:2 Ćibarić (27'), 1:2 Vlatković (43'), 1:3 Palić (52'), 1:4 Palić (73'). Žuti kartoni: Matijević, Iskra (Opatija), Karamatić, Baučić, Belmekki (Dubrava).

OPATIJA: Jakopović, Zobić, Tokić, Corallini (od 57' Iskra), Mance (od 57' Matovina), Radomir, Kolić, Matijević (od 46' Saleš), Kremenović, Erceg, Vlatković.

DUBRAVA: Radelić Žarkov, Mihovec, Trbuljak, Ćutić, Baučić (od 70' Belmekki), Maloča, Ćibarić, Kanjuh (od 90' Bašić), Marasović (od 46' Palić), Tchangou, Karamatić.

STUPNIK - GROBNIČAN 2:1

Utakmica 24. kola: Stupnik - Grobničan 2:1 (0:0). Igralište Stupnik. Gledatelja: 70. Sudac: Krešimir Sokolić (Novi Golubovec). Strijelci: 1:0 Štulec (62'-11m), 2:0 Štulec (75'), 2:1 Pilčić (86'). Žuti kartoni: Relota, Štulec, Zelenika (Stupnik), Ugrina, Jukić, Malkić, Linić, Kovačić, Miculinić (Grobničan).

STUPNIK: Jajalo, Šimić, Puklin, Relota, Hrgović, Miović, Cindrić, Čunčić (od 90' Karačić), Štulec, Zelenika (od 68' Šporčić), Svetina (od 81' Hodžić).

GROBNIČAN: Ciani (od 79' Kovačić), Jukić, Miculinić, Sobotinčić, Malkić, Ugrina (od 70' Dukađin), Tomić, Linić, Bijelić, Imeraj, Pilčić.