KUP PGŽ

Nogometaši Krka na Lonji izbacili Naprijed

Utorak, 11. rujna 2012. 18:40 Napisao  Luka Variola

Utakmica 4. kola Županijskog kupa: Naprijed - Krk 0:1. Gol vrijedan plasmana u sljedeći krug postigao je Fulvio Poropat (53)

ŽUPANIJSKI KUP - 4. KOLO

NAPRIJED - KRK 0:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 150.

Sudac: Goran Brusić (Čavle) 6

Strijelac: 0:1 Poropat (53)

Žuti kartoni: Kanjer (Naprijed)

NAPRIJED: Kezić 5,5, Murica 5,5, Ende 5,5, Dorčić 5,5, Savić 6, Radmanović 6, Kauzlarić 6, Jugović 5,5 (46 Lukačić 6), Behđeti 6 (73 Šestan -), Kanjer 6, Kuduzović 5,5 (46 Brkljača 5,5)

KRK: Raspor 6,5, Avgustinović 6, Plecić 6,5, Duračak 6,5, Jerković 6,5, Brkljača 6, Brlošić 6,5, Brozić 6,5 (90 Konjić -), Poropat 7, Ilić 6,5, Kurolt 6,5 (80 Perušić -)

Nogometaši Krka plasirali su se u 5. kolo Županijskog kupa nakon što su na Hreljinu minimalno pobijedili Naprijed. Gol vrijedan plasmana u sljedeći krug postigao je Fulvio Poropat, koji je u 53. minuti iskoristio neopreznost domaće obrane i iz drugog pokušaja donio slavlje momčadi Alena Horvata.

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri, bolji je malo bio domaćin, koji je ubačajima sa strane pokušavao stići do rane prednosti. No, Krčani su bez većih problema otklanjali opasnost ispred svojih vrata. Većina zbivanja dešavala se na sredini terena, bez izrazitih prilika na obje strane.

Najglasniji je bio trener Krka Alen Horvat, koji je u dva navrata od suca Brusića zahtijevao najstrožu kaznu. Gosti su najveću priliku imali pred sam kraj prvoga poluvremena nakon što je Brlošić napravio pravi dar-mar pod lijevoj strani i potom oštrim udarcem pokušao pogoditi lijevi gornji kut Kezića. Na sreću po stotinjak domaćih navijača bio je neprecizan.

U petoj minuti nastavka domaćin je zamalo poveo, ali je Behđetijev pokušaj zavšio na lijevoj stativi već svladanog Raspora. Kazna za taj promašaj stigla je tri minute kasnije nakon što je sijevnula krčka kontra. Poropat je prvi put šutirao u obrambeni blok Hreljana, ali mu se lopta ponovo odbila nakon čega je iz okreta s pet, šest metara svladao Kezića - 0:1.

U 65. minuti domaćin je mogao do izjednačenja ali Brkljača u čistoj prilici nije uspio svladati Raspora. Hreljani su do kraja utakmice sve karte bacili u napad, ali do izjednačenja nisu stigli.

Fotogalerija: Lario Tus