TREĆA HNL - ZAPAD

Crikvenica odnijela bodove s blatnjave Krimeje

Subota, 09. ožujka 2013. 16:48 Napisao  Luka Variola

Utakmica 18. kola: Orijent - Crikvenica 1:3 (Škarica 34/Pišković 9, 48, Pejić 32)

TREĆA HNL - 18. kolo

ORIJENT - CRIKVENICA 1:3

Igralište Krimeja. Gledatelja: 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 6,5

Strijelci: 0:1 Pišković (9), 0:2 Pejić (32), 1:2 Škarica (34), 1:3 Pišković (48)

Žuti kartoni: Nemetz, Prga, Škarica, Inić (Orijent)

ORIJENT: Torbarina 5,5, Nemetz 5,5, Leskur 5,5, Kovačević 6 (74 Kauzlarić -), Inić 5,5, Prga 5, Žarić 5,5 (52 Devović 5,5), Krešić 5,5, Mikulić 6, Škarica 6,5, Čubelić 6 (61 Barišić 5,5)

CRIKVENICA: Šegota 6,5, Šarić 6,5, Antić 6,5, Uremović 6,5, Špalj 6,5, Kuna 7 (83 Krišković -), Pišković 7,5, Jovanović 6,5 (63 Jug -), Pejić 7, Butorac 6, Gašparović 7 (46 Petrinović 6,5)

Nogometaši Crikvenice nastavili su na Krimeji niz neporaženosti, ostavši nakon pet kola neporaženi. Kirci su 3:1 pobjedom na ljestvici preskočili Krimejčane, koji su lošije snašli na blatom natopljenoj Krimeji. Gosti su pak sasvim zasluženo stigli do važnih bodova, budući da su bili puno opasnija i konkretnija momčad. Junak Kiraca bio je Pišković, koji je s dva gola trasirao put prema gostujućem slavlju.

U petoj minuti Orijent je zamalo poveo. Škarica je odapeo s ruba šesnaesterca, Šegota je loptu odbio na noge Čubeliću koji je reagirao premlako. Kazna za taj promašaj stigla je ubrzo. Kuna je odličnom dijagonalom iza obrane Krimejčana našao Piškovića, koji je pobjegao pažnji Leskura i iskosa s desne strane zatresao mrežu domaćina - 0:1. Par minuta kasnije Kuna opet poput Pirla nalazi svojeg suigrača (Gašparović), kojemu je svirano sumnjivo zaleđe.

U 16. minuti s ruba šesnaesterca opet prijeti Gašparović, ali neprecizno. Sredinom prvoga dijela isto na drugoj strani pokušava Kovačević. U 32. minuti Anto Pejić je pokazao kako se to radi. Prihavatio je jednu loptu na 20-tak metara i krasnim šutem pogodio desni gornji desni kut Torbarine, koji je mogao i bolje reagirati. Samo dvije kasnije Orijent je smanjio nakon još ljepšeg pogotka. Strijelac je bio raspucani Škarica koji je s desne strane s nekih 20-tak metara malo iskosa odlično "stisnuo" loptu koja je jednostavno probila gostujućeg vratara Šegotu.

U trećoj minuti nastavka koje je odigrano pod reflektorinma Kirci su povećali vodstvo. Među strijelce se opet upisao raspoloženi Pišković, koji je krasnom petom u mrežu produžio jedan ubačaj s lijeve strane. U 52. minuti Šarić je mogao dodatno podebljati vodstvo gostiju, ali je njegov pokušaj iskosa promašio vrata. Dvadeset minuta kasnije Mikulić je opasno zaprijetio iskosa s dvadesetak metara, ali je Šegota pravovremenom reakcijom spasio goste.  Pet minuta prije kraja Butorac je u padu promašio čista vrata nakon što je Jug prebacio loptu s prve stative.