Kako je povjerenik Robi Fonović znao da će Crikvenica postati prvak?!

Nedjelja, 29. svibnja 2022. 11:57 Napisao  I. V.

Pokal pravodobno stigao u Crikvenicu iako su prvaci mogli postati Grobničan na Mavrincima i Jadran-Poreč u Senju

Crikvenica je pobjedom protiv Buja (2:1) obranila titulu prvaka, slavlje na gradskom stadionu službeno je počelo nakon što je povjerenik Robi Fonović predao pokal pobjednika kapetanu Ivanu Butorcu!

Fonovićeva gesta posebno je vijedna pažnje zbog odgovora na pitanje: kako je povjerenik lige znao da će Crikvenica u zadnjem kolu postati prvak!

Prvaci su mogli postati Grobničan na Mavrincima i Jadran-Poreč u Senju!

Evo odgovora!

Fonović je u subotu poslijepodne stavio pokal u svoj automobil i otišao u Kostrenu, gdje su za prestiž igrali Pomorac 1921 i Krk.

Kostrenu je smjerano odabrao za geostratešku bazu,  najbliže trećeligaško igralište Mavrincima, Crikvenici i Senju nalazi se u Žuknici!

U Kostreni je Fonović gledao prvo poluvrijeme utakmice i pratio kretanje rezultata utakmica za prvaka.

Crikvenica je već u 21. minuti vodila 2:0 pogocima Amira Mašića, kada je pola sata prije kraja utakmica postalo izgledno da Buje mogu ostvariti samo senzacionalni preokret, sjeo je u automobil i pokal pravodobno dovezao do Crikvenice.

Da je trebalo, pokal bi do Mavrinaca  stigao brže nego do Crikvenice, u Senju bi ga malo čekali...