Kup: Istra 1961 ostvarila preokret, trećeligaš dobio više pljeska od prvoligaša

Srijeda, 27. listopada 2021. 19:04 Napisao/la  SC

Gosti su izjednačili (2:2) čime su stekli psihološku prednost, do pobjede su stigli  u 76. minuti

Kup: Istra 1961 ostvarila preokret, trećeligaš  dobio više pljeska od prvoligaša

Utakmica osmine finala Kupa

RUDAR TRANS EURO – ISTRA 1961 2:3 (1:1)

Stadion Zelenice. Gledatelja 350

Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica)

Strijelci: 0:1 Drena Beljo (6), 1:1 Licul (32), 2:1 Boucaux (52), 2:2 Drena Beljo (70), 2:3 Serderov (76)

Žuti kartoni: Kurtić (Rudar Trans Euro)

RUDAR TRANS EURO: T. Macan, Načinović, Golja (82 Juričić), Giljanović, I. Macan, Licul, Van Wey, Boucaux (90 Pavlović), Kurtić, Stepčić, Ban

ISTRA 1961: Collao, Hujber (81 Desio), Mlinar, Blagojević (43 Iličić), Marin, Mahmoud (67 Lisica), Bande, Drena Beljo, Serderov, Perković, Da Silva

S obzirom na razliku u rangovima natjecanja trebala je to biti jednosmjerna utakmica, međutim, Istra 1961 je na kraju morala ostvariti preokret da bi se plasirala u četvrtfinale, tijekom 90 minuta kudikamo više pljeska zasluženo su dobili nogometaši Rudara Trans Euro.

Puljani su poveli već u šestoj minuti utakmice, iskoristio je Dion Drena Beljo ubačaj s desne strane za 0:1.

Labinjane je pogodak poremetio, vidljivo je bilo da nisu reagirali najbolje, a u 15. minuti Tony Macan obranio udarac najboljem pojedincu gostiju Belji.

U 33. minuti "delirij" na tribinama, miljenik domaćih navijača Tino Licul glavom je nakon Stepčićeva ubačaja iz kuta pogodio za 1:1.

Dok su Puljani dominirali u posjedu lopte, u 52. minuti Labinjani su poveli.

Nisu gosti ušli na vrijeme u blok odličnom Lorenzu Boucauxu, koji je iz voleja sa 16 metara posao loptu u mrežu za 2:1.

Vratar Macan obranio je šut Mahmouda, minutu kasnije po Stepčićevu udarcu s 18 metara lopta je prošla tik pored lijeve vratnice.

Nakon toga, u 70. minuti, dogodio se odlučujući trenutak utakmice.

Dion Drena Beljo dočekao je loptu u šesnaestercu, a onda iz okreta pogodio suprotne rašlje, lopta se odbila od grede.

Gosti su izjednačili (2:2) čime su stekli psihološku prednost, do pobjede stigli su u 76. minuti, kada je Serderov zabio za 3:2 nakon povratne lopte.

Mogli su Labinjani još jednom šokirati goste u nadoknadi, ali je Collao refleksno obranio Banov udarac iz blizine.