TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan protutnjao Brnasima

Subota, 27. travnja 2013. 19:11 Napisao  Luka Variola

Utakmica 25. kola: Halubjan - Grobničan 0:5. Malkić je u 5. minuti doveo goste u vodstvo, a onda je Kovčalija u 8. minuti dobio crveni karton

Treća liga Zapad - 25. kolo

HALUBJAN - GROBNIČAN 0:5

Igralište Brnasi. Gledatelja: 120

Sudac: Igor Rajko (Tinjan) 6

Strijelci: 0:1 Malkić (5), 0:2 Prtenjača (24), 0:3 Malkić (28), 0:4 Bijelić (65), 0:5 Prtenjača (81)

Žuti karton: Linić (Grobničan)

Crveni karton: Kovčalija (Halubjan - 8)

HALUBJAN: Raspor 5, Žiković 5,5, Kovčalija 5, Pinjuh 5,5, Kinkela - (21 Josić 5,5), Miletić 5,5, Mrvčić 5,5 (66 Štimac -), Alilović 5,5 (70 Perić), Tuzlak 5,5, Šanjug 5,5, Kučinić 5,5

GROBNIČAN: Milić -, Jukić 6,5, Miculinić 6,5 (67 Morić -), Glavaš 7, Bijelić 7,5 (77 Zakarija -), Malkić 8, Prtenjača 8, Linić 6,5, Jović 6,5, Cianci 6,5 (62 Miškulin -), Sertić 7

Nogometaši Grobničana nastavili su pohod prema naslovu prvaka, uvjerljivo pobijedivšu u lokalnom derbiju na Brnasima Halubjan 5:0. Utakmica je bila riješena nakon sedam minuta igre. Prvo je Malkić u petoj nakon kornera iz gužve goste doveo u vodstvo, da bi smo dvije minute kasnije Halubjan ostao s igračem manje. Kovčalija je u kao zadnji igrač obrane s leđa sapleo Bijelića, a sudac opravdano domaćeg braniča poslao na prijevremeno tuširanje. Od tada je na terenu postojala samo jedna momčad - Grobničan.

Domaćin je prvi udarac u okvir vrata uputio pet minuta prije kraja kada je Šanjug s dvadesetak metara malo zagrijao Milića. Grobničan je igrača vuše znalački iskoristio i na krilima dvostrukih strijelaca Malkića i Prtenjače lakše od očekivanog upisao 15. pobjedu sezone. Samo minutu nakon što je domaćin ostao s igračem manje Grobničan je mogao do povećanja vodstva. Miculinić je odlično izveo slobodnjak s 25 metara, ali je Raspor uz pomoć vratnice loptu odbio u korner. U 18. minuti Bijelić je nakon odličnog ubačaja Ciancija s desne strane pucao preko gola.

Pet minuta kasnije Prtenjačaje bio puno precizniji. Glavaš je krasnom loptom u prostor ubacio Prtenjaču, koji je zaobišao Raspora i povećao na 2:0. U 26. minuti već je bilo 3:0. Jović je nakon duplog pasa probio desnu stranu, ubacio pred vrata Halubjana gdje je loptu iz prve dočekao Malkić i neobranjivo pogodio desni gornji kut nemoćnog Raspora. Gosti su na odmor mogli i s uvjerljivijom prednošću, ali je Bijelićev pokušaj nako što je već zaobišao vratara Halubjana ostao na stativi.

Nastavak je donio puno slabiji ritam. Gosti su se zadovoljili s visokim vodstvom, dok domaćin nije imao ni volje a ni mogućnosti da napravi nešto više. U 64. minuti Grobničan je pobjegao na 4:0. Sertić je fino izbacio Bijelića, koji je je ovoga puta bio puno precizniji nakon što je zaobišao Raspora. Deset minuta prije kraja gosti su zaokružili petardu. Najbolji akter susreta Malkić odlično je pronašao Sertića, koji je opet asistent, a siguran egzekutor po drugi puta Prtenjača.

Fotogalerija: Sandro Donda