Grobničan i Opatija jedanaestercima u finale

Utorak, 24. rujna 2013. 19:04 Napisao/la  SC

Polufinale: Grobničan - Krk 6:4-11m (2:2), Opatija - Halubjan 5:3-11m (1:1)

Polufinalne nogometnog Kupa Primorsko-goranske županije

GROBNIČAN - KRK 6:4-11m (2:2)

Stadion Mavrinci. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Kezele i Badjuk (oba Rijeka).

Strijelci: 0:1 Bajramović (15'), 1:1 Sertić (44'), 2:1 Perić (76'), 2:2 Antić (84').

Žuti kartoni: Grbac, Perić (Grobničan), Bajramović, Poropat (Krk).

Crveni karton: Kurilić (52').

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić (od 68' Miškulin), Glavaš, Cianci, Grbac, Sertić, Ćufta (od 33' Perić), Sobotinčić (od 75' Gašpert).

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Konjić, Maglić (od 18' Softić), Kumić, Poropat, Prpić, Jović (od 46' Kurilić), Bošnjak, Bajramović (od 53' Brlošić).

Nogometaši Grobničana i Opatije igrat će u finalu Županijskog kupa nakon što su boljim izvođenjem jedanesteraca eliminirali Krk odnosno Halubjan.

Zanimljivo je bilo na Mavrincima. Nakon što je utakmica završila 2:2, Jukić je promašio prvi kazneni udarac za Grobničan. Ipak, bolje sreće za Krk nije bio ni Softić, dok je Marin Prpić pogodio okvir gola. Kristijan Glavaš pogodio je zadnji penal i donio pobjedu domaćinu.

Gosti su poveli u 15. minuti, nakon brze akcije po desnoj strani, Bajramović je loptu pospremio u mrežu - 0:1. Mogao je Krk sedam minuta kasnije voditi i 2:0, Bajramović je imao "mrtvu" šansu, ali je s nekih sedam metara promašio loptu.

Grobničan je izjednačio u 44. minuti. Cianci je ubacio, Sertić je trznuo glavom - 1:1.

Gosti su na otvaranju drugog poluvremena ostali s igračem manje. Kurilić je startao i pokupio Perića i loptu, a sudac mu je pokazao crveni karton.

Brojčanu prednost domačin je iskoristio u 76. minuti. Nakon ubačaj s lijeve strane vratar Tomašić nije najbolje reagirao, Perić je pucao glavom, a unatoč intervenciji braniča Krka na crti, sudac Jelenčić je na intervenciju pomoćnika Kezelea pokazao na centar - 2:1.

Ipak, ni vodstvo i igrač više nije bila dovoljna prednost za Grobničan, Antić je prekrasnim slobodnim udarcem vratio u igru.

Kristijan Glavaš realizirao je penal za slavlje Grobničana

OPATIJA - HALUBJAN 5:3-11m (1:1)

Igralište Opatija. Sudac: Goran Brusić (Čavle). Pomoćnici: Radić (Kastav), Barbić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Rudan (66'), 1:1 Šanjug (75').

Žuti kartoni: Udović, Brajković (Opatija), Omerović (Halubjan).

OPATIJA: Pterfai, Hasičić (od 46' Šuker), Zobić, Krešić, Mance, Rudan (od 68' Lazić), Radomir, Udović, Brajković, Vlatković (od 46' Dunković), Erceg.

HALUBJAN: Raspor, Brnčić (od 46' Baljak), Kovčalija, Miletić, Omerović, Kinkela, Štimac, Bilobrk, Kučinić, Šanjug, Plecić (od 65' Alilović).

Nogometaši Opatije uspjeli su preskočiti Halubjan na putu do finala. Domaćin je poveo u 66. minuti golom Rudana, a Šanjug je 15 minuta prije kraja omogućio Halubjanu da preko jedanesteraca pokuša izboriti završnicu.

S bijele točke za Opatiju su zabili Brajković Šuker, Mance i Dunković, dok su Bilobrk i Omerović bili sigurni s bijele točke za Halubjan