TREĆA HNL

Grobničan protiv Vinodola ostvario prvu pobjedu

Subota, 04. rujna 2021. 19:14 Napisao/la  KS

Momčad Dušana Gruevskog dominirala je tijekom svih 90 minuta odigravši utakmicu s dva lica, grč je nestao tek nakon vodećeg pogotka Dražena Pilčića

Slavlje nogometaša Grobničana

TREĆA HNL – ZAPAD, 2. KOLO

GROBNIČAN – VINODOL 4:0

Stadion na Mavrincima. Gledatelja: 300.

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Pilčić (45+1-11 m), 2:0 Prtenjača (56), 3:0 Prtenjača (64), 4:0 Golić (72)

Žuti kartoni: Petrinović (Vinodol)

GROBNIČAN: Srok -, Golić 6,5, Jukić 6 (66 Kurilić 6), Gundić 6, Brdar 6,5, Vukelić 6, Tešić 5,5 (46 Matković 6,5), Batarelo 6,5 (57 Babić 6), Brekalo 6 (66 Sharbini -), Pilčić 7, Prtenjača 7,5.

VINODOL: Godinić 5,5, Hrmić 5,5, M. Tomić 6, Petrinović 5,5, Buljat 5,5, Perčić 5,5 (83 Čulina -), Lazer 5 (46 Lenac 5,5), Filipović 5, Grbac 5,5 (63 Čorak 5,5), Ž. Tomić 5,5 (83 D. Tomljanović -), Petrinović 5 (63 Starčević -)..

Nogometaši Grobničana svladali su Vinodol u utakmici 2. kola Treće HNL – Zapad, zamjenjenim domaćinstvom Grobničani su tako došli do prve domaće pobjede u novoj sezoni, a nakon šokantnog poraza od porečkog Jadrana na otvaranju prvenstva.

Momčad Dušana Gruevskog dominirala je tijekom svih 90 minuta odigravši utakmicu s dva lica.

U prvom dijelu uglavnom su se mučili igrajući u grču, u nastavku su se opustili pa je i individualna kvaliteta mogla doći do izražaja.

Tijekom prvog dijela Novljani su lako izlazili na kraj s domaćim pokušajima, nogometaši Grobničana su teško dolazili do izglednih prigoda kroz gusti defanzivni blok gostiju, koji su svoju prigodu za pogodak tražili iz kontre.

Iako su domaćini imali više od igre u prvom dijelu i nekoliko poluprigoda (Brdar, Vukelić, Pilčić) najbolju prigodu u prvih 45 minuta imali su gosti.

U 17. minuti, u jeku domaćeg pritiska, Novljani su blokirali jedan Brdarov pokušaj i krenuli u kontru, Petrinović je iskosa s desne strane izbio sam pred vratara Sroka koji je istrčavanjem pokušao skratiti kut, Petrinović je pucao, ali se domaća mreža ipak nije zatresla, lopta je otišla tik uz vratnicu.

U 32. minuti gostujuća mreža se zatresla, Brekalo je izveo slobodan udarac, Pilčić ugurao loptu u mrežu, ali je sudac Vučković nakon konzultacija s pomoćnikom označio zaleđe i izazvao posvemašnje negodovanje na tribinama.

Grobničani su tek nakon poništenog pogotka zaigrali angažiranije, iako je izostalo koncentracije u završnici.

Pilčićev udarac u 43. minuti Godinić je zaustavio efektnom paradom, a Brekalo je u 45. lijepo gađao, ali nije pogodio,

U prvoj minuti sudačke nadoknade vremena na jednu dugu loptu Prtenjača je došao prije Godinića koji ga je pokosio, a sudac Vučković pokazao na bijelu točku.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Dražen Pilčić, lopta je otišla u desnu, Godinić u lijevu stranu – 1:0.

Pilčićev pogodak u samom smiraju prvog dijela opustio je domaćine, koji više nisu igrali u tolikom grču, a kontinuirani pritisak nagradio ih je u 56. minuti, kada je Prtenjača glavom lijepo pospremio u mrežu ubačaj s lijeve strane – 2:0.

I tu se otvorilo, Grobničani su prijetili sa svih strana, Novljani više nisu toliko koncentrirano držali defanzivni blok pa su i gledatelji na Mavrincima  mogli doći na svoje.

U 64. minuti tako je loptu lijepo kroz noge Godiniću pospremio Prtenjača (3:0), osam minuta kasnije u strijelce se upisao i Golić, ovoga puta na asistenciju Prtenjače (4:0).