TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan i Naprijed podijelili bodove

Subota, 15. ožujka 2014. 17:23 Napisao  I. V.

Utakmica 19. kola: Grobničan - Naprijed 1:1. Sudac Zoran Janković pokvario derbi spornim odlukama

Treća HNL, 19. kolo

GROBNIČAN - NAPRIJED  1:1

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 500.

Sudac: Zoran Janković (Rijeka) 5

Strijelci: 0:1 Behđeti (40), 1:1 Pretnjača (45)

Žuti kartoni: Sobotinčić, Jukić, Burić (Grobničan), Kanjer, Valenčić, Petrović (Naprijed).

Isključenje: Čop (78', predstavnik gostiju isključen zbog prigovora)

GROBNIČAN: Milić 6, Gašpert 6 (46 Miculinić 6,5), Jukić 5, Vukelić 5,5, Glavaš 6, Poropat 6,5, Prtenjača 6, Conjar 6 (46 Prelčec 6), Burić 5,5, Sertić 6, Ćufta (55 Sobotinčić 6)

NAPRIJED: Berković 7,5, Kružić 6, Ende 6, Valenčić 6, Murica 6,5, Radmanović 6 (46 Kanjer 6), Škulić 6 (74 Hamidović -), Jugović 6,5, Petrović 6,5, Lukačić 6 (55 Devčić 6), Behđeti 7

Zanimljiva utakmica igrala se na Mavrincima. Grobničan i Naprijed podijelili su bodove u utakmici tijekom koje je najbolji igrač bio vratar Naprijeda Carlo Berković. Unatoč tome što je vratar bio najzaslužniji što nisu doživjeli poraz, gosti su se na kraju osjećali poraženo zbog dvije sporne odluke suca Zorana Jankovića.

U 77. minuti Petrović je pobjegao Jukiću, stoper Grobničana natezao je napadača Naprijeda prije nego što je Petrović pao u kazenenom prostoru. Sudac je odmahnuo rukom, što je bio znak za jurnjavu gostujućih igrača. Pet, šest gostujućih igrača opkolilo je suca, dvojica su dobila žute kartone. Visoke tenzije nisu se smirile prije nego što je sudac Janković ponovo izazvao burne reakcije. Ovog puta suca su napali domaći igrači, Jukić je otišao tako daleko da je i fizički nasrnuo na suca koji je dosudio kazneni udarac.

Sudac se predomislio na intervenciju pomoćnog suca, koji je bio bliže mjestu na kojemu je lopta prema Jankovićevu viđenju udarila u Jukićevu ruku. Očito nije, jer se nitko nije previše bunio kada je sudac promijenio odluku.

Dvije sudačke odluke bacile su sjenu na utakmicu obostrano čistih namjera. Susjedski derbi nije obilovao kvalitetom, posebice u prvom dijelu, kada su postignuta oba pogotka. Osim dva Conjareva (16, 36) udarca izvana i jedne izvrsne Berkovićeve obrane, ništa drugo nije vrijedno spomena do 40. minute. Tada je Lukačić podvalio loptu Petroviću, Milić je odbio loptu natrčalom Behđetiju, koji je loptu gurnuo u praznu mrežu - 0:1.

Domaćini su izjednačili na sličan način u 45. minuti. Poropat je uputio udarac s 16 metara, Berković odbio loptu, Prtenjača je bio najbliži i pogodio za 1:1.

U drugom dijelu domaći trener obavio je dvije izmjene, ušli su Prelčec i Miculinić, Grobničan je krenuo puno odlučnije. Počelo je razdoblje koje je obilježio vratar Berković. U 47. minuti sjajno je obranio Poropatov udarac glavom, u 62. minuti skinuo je zicer kada je Sertić sam izašao ispred njega. Vrsno je Berković reagirao na Miculinićev (55) udarac i na Sertićev pokušaj (63) driblinga.

Tek u 67. minuti Naprijed je prvi put zaprijetio u drugom dijelu, Milić je obranio Petrovićev pokušaj. Gosti su u zadnjih dvadesetak minuta preuzeli inicijativu, djelovali su bolje, ali konkretnu priliku nisu stvorili prije nego što je sudac postao središnja figura na terenu.