FINALE KUPA PGŽ-a

Opatija pobijedila Grobničan

Srijeda, 14. svibnja 2014. 18:04 Napisao  Marko Babić

Finale: Grobničan - Opatija 5:6-11m (1:1). Danijel Lazić pogodio je zadnji penal za Opatiju i veliko slavlje

Kup Primorsko-goranske županije, finale

GROBNIČAN - OPATIJA 5:6-11m (1:1)

Stadion Žuknica. Gledatelja: 250.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Skender (Rijeka) i Radić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Sertić (24'), 1:1 Krešić (65'-11m).

Jedanaesterci: 1:1 Jukić (prečka), 2:1 Krešić, 2:1 Glavaš (Peterfai brani), 2:1 Mance (brani Milić), 2:2 Miculinić, 3:2 Rudan, 3:3 Gašpert, 4:3 Brozović, 4:4 Prelčec, 5:4 Lazić.

Žuti kartoni: Miculinić (Grobničan), Lazić, Erceg (Opatija).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić (od 58' Gašpert), Miculinić, Glavaš, Cianci (od 51' Prtenjača), Burić, Sertić (od 69' Prelčec), Ćufta, Sobotinčić.

OPATIJA: Peterfai, Brozović, Krešić, Mance, Rudan, Žgomba (od 46' Gnip), Lazić, Kolić, Vlatković (od' 89' Smolić-Ročk), Erceg, Čubelić (od 46' Radomir).

Nogometaši Opatije pobjednici su Kupa Primorsko-goranske županije nakon što su u finalu nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca svladali Grobničan. Danijelu Laziću pripala je čast da izvede posljednji penal, a nakon što se lopta zakoprcala u mreži krenulo je opatijsko slavlje!

Iako je Grobničan odigrao jako dobru utakmicu protiv favorizirane Opatije, na kraju mu je sreća okrenula leđa u ruletu jedanaesteraca. Jukić je krenuo izvesti prvi penal, nakon što je zastao, lopta je odsjela na gredi. Krešić je bio siguran, a Peterfai je zaustavio pokušaj Glavaša i donio Opatiji dvostruku prednost. Ipak, Milić je obranio pokušaj Mancea i ostavio Grobničan u igri. Nažalost za Grobničan, nitko više nije pogriješio s bijele točke, a Rudan, Brozović i Lazić odveli su Opatijce do pobjede.

Utakmica je pak ponudila relativno ravnomjeran odnos snaga, Opatiju u ulozi favorita, te čvrsti i kompaktni Grobničan koji je znao što želi. Opatija je priprijetila u 2. minuti, Žgomba je ubacio s desne strane, Čubelić je pucao glavom, a Milić zaustavio pokušaj.  Izabranici Zorana Bogolina djelovali su konkretnije na otvaranju, uz visok pritisak na zadnju liniju stvarali su Grobničanu dosta  problema. Usprkos tome nisu stvorili niti jednu konkretnu priliku.

O igri Grobničana u napadu na otvaranju dovoljno govori da je najizglednija prilika bio ubačaj Sobotinčića s lijeve strane kada je lopta završila u rukama vratara Peterfaija. I onda je opatijska obrana zaspala na trenutak. Kristian Cianci odlično je okomitom loptom pronašao Ivana Sertića u kaznenom  prostoru, a ovaj je iz prve poslao pored Petefaija - 1:0. Gol kao da je malo trgnuo Grobničan koji se oskolio u idućih  nekoliko minuta, ali nije stvorio konkretniju priliku.

U drugom poluvremenu Zoran Bogolin napravio je odmah dvije izmjene, Damir Radomir i Vladimir Gnip ušli su umjesto Vedrana Čubelića i Josipa Žgombe. Opatija je krenula po izjednačenje, ali osim jedne gužve u kaznenom prostoru ništa više nije napravila. Na drugoj strani Grobničan je imao dva neprecizna pokušaja s ruba kaznenog prostora. I onda je Opatija izjednačila. Radomir je odigrao za Mancea. Nogometaš Opatije prebacio je istrčalog vratara Milića koji je ujedno srušio Radomira i Bebek je pokazao na bijelu točku. Marko Krešić bio je siguran - 1:1.

U 72. minuti Prelčec je primio jednu loptu na dvadesetak metara i potegnuo iz voleja, ali Peterfai je bio siguran. Nekoliko  trenutaka kasnije Prtenjača je nakon kornera ostao sam, ali pokušaj kornera otišao je pored vratnice. Igrala se 84. minuta, Rudan je izveo korner, a Lazić samo lagano okrznuo glavu loptu koja je prošla tik uz vratnicu. Pet minuta kasnije sjevnula je kontra Grobničana, Miculinić je na naciljao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola.