TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija slavila protiv oslabljene Novalje

Subota, 24. ožujka 2012. 16:34 Napisao/la  SC

Pogotkom Radomira Opatija je minimalno svladala Novalju s 1:0. Orijent osvojio bod protiv Buja

OPATIJA - NOVALJA 1:0
Igralište u Opatiji. Gledatelja: 200
Sudac: Igor Perak 6 (Karlovac)
Strijelac: 1:0 Radomir (11)
Žuti kartoni: Bošković (54), F. Nemec (58), Darmopil (76), Iskra (88)
Opatija: Jakopović -, Matijević 5,5 (46 Erceg ), Tkalčević 6,5, Zobić 6,5, Kolić 6,5, Tokić 6, Lazić 6 (55 Iskra 6), Mance 6, Vlatković 5,5, Corallini 6 (51 Iskra 5,5), Radomir 7
Novalja: L. Nemec 7, Bubalo 5,5, Bošković 5,5, Azinović 5, F. Nemec 5,5, Darmopil 6, Lalić 6 (68 Šuker -), Datković 5,5, Gagić 5, Sliško 5,5, Šunjerga 5,5 (60 Prskalo 5,5)

O ambicijama gostiju dovoljno govori činjenica da je trener Ivica Datković  na klupi imao trojicu rezervnih igrača bez vratara, što je prilično neozbiljno za klub koji iduće sezone želi igrati u višem rangu. Prema prikazanom kvaliteta momčadi Novalje jedva da zadovoljava prosjek treće lige, pa iskusnija i individualno kvalitetnija momčad Opatije nije imala protivnika koji bi  mogao ozbiljno dovesti u pitanje rano osiguranu pobjedu. Nije domaća momčad pokazala nešto osobito, naprotiv, nego su gosti bili jednostavno slabiji. U 90 minuta nisu uputili ni jedan udarac u domaća vrata!

Već u 4. minuti zadnja linija obrane gostiju propustila je Radomira, koji je na dodavanje Lazića po sredini otrčao prema vrataru Novalje. U presudnom trenutku napadač Opatije nije reagirao dobro čime je bitno pridonijelo neravno igralište. Zato je u 11. minuti Radomir u sličnoj poziciji reagirao učinkovito i zatresao mrežu - 1:0. Što se prilika tiče, u prvom dijelu  igrači obje momčadi brzo su ispucali kvotu, nakon Radomirova pogotka uslijedila je borba za prevlast na sredini terena koja se često pretvarala u borbu s loptom koja je nekontrolirano odskakala. Domaći su samo još jednom zaprijetili, Mance je silovito udario po lopti s 20 metara i protegnuo vratara Nemeca, a  gosti su najviše energije u napadu potrošili kada su u 36. minuti protestirali zbog dosuđenog zaleđa.

U drugom dijelu odnos snaga nije se promijenio iako su gosti u završnici počeli iskazivati nešto više želje.  U zadnjih desetak minuta Opatijci su se povukli pred svoj kazneni prostor u strahu da će doživjeti kaznu zbog promašaja Ercega (47), Krnjatića (66), poglavito Iskre (71) i Radomira (90). Tjelesno spremniji gosti donekle su popravili dojam na samom kraju utakmice, ali se bodovi ne osvajaju zbog dojma. (I. Vranić)

ORIJENT - BUJE 1:1

Igralište na Krimeji. Utakmica 22. kola Treće HNL - Zapad: Orijent - Buje 1:1 (0:0). Gledatelja: 250. Sudac: Ivan Batušić (Jastrebarsko) - 6. Pomoćnici: Solenički (Jastrebarsko) i Pilčić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 Šendula (73'), 1:1 Bogičević (83'). Žuti kartoni: Brkljača (Orijent), Šoškić (Buje). Crveni karton: Šoškić (Buje - drugi žuti karton).

ORIJENT: Hasanbegović 6, Brkljača 5,5, Inić 5,5, Leskur 6, Rabar 6, Krešić 5,5 (od 58' Bogičević 6,5), Škarica 5,5 (od 46' Kovačević 6), Čubelić 6, Barišić 6, Devović 5,5, Grbac 5,5 (od 46' Štanfel 6).

BUJE: Perković 6, Krizmanić 6, Peculić 6, Valenta 5,5, Uzelac 6, Huskić 5,5 (od 90'Stević -), Šendula 6,5 (od 86' Bartolić -), Bešić 5,5, Mehmedagić 5,5, Trevižan 5,5 (od 63' Trevižan - ), Šoškić 5.

Nogometaši Orijenta remizirali su kod kuće drugi puta u samo četiri dana. Ovoga puta gledatelji na Krimeji su ipak vidjeli golove, a "crvenima" je bod, nakon kojeg su i dalje neporaženi ovoga proljeća, osigurao Bogičević sedam minuta prije kraja. Gosti su poveli u 73. minuti. Šendula je iskosa s lijeve strane gađao suprotni kut Orijentovih vrata, a lopta je očešala Brkljaču i neočekivano završila u bližem kutu iznenađenog Hasanbegovića - 0:1.

U sljedećem napadu domaćin je ostao s igračem više u polju nakon što je Šoškić faulirao Leskura, zaradivši drugi žuti karton i prijevremeno tuširanje. Orijent je brojčanu prednost materijalizirao u 83. minuti. Devović se fino oslobodio gostujuće obrane, šutirao oštro vanjskim dijelom kopačke, a vratar Perković je loptu samo odbio do natrčalog Bogičevića, koji s pet, šest metara gađa praznu mrežu - 1:1.

Prvih pola sata bilo je za zaborav, a onda u 37. prvi puta opasnije prijete gosti. Šendula je fino okrenuo Brkljaču, pa potom traljavo zahvatio loptu, koja nije pogodila niti okvir vratiju. Dvije minute kasnije "crveni" su potratili svoju najbolju šansu u prvome dijelu. Leskur je odlično ubacio s lijeve strane, pronašavši u sredini natrčalog Barišića, koji je dobro primirio loptu, ali ju onda loše zahvatio, lansiravši ju s desetak metara preko gola. U 67. minuti Čubelić je odličnom dubinskom loptom pronašao Devovića, koji je loptu iskosa s desetak metara "torpedirao" na parkiralište Cash & Carryja. (L. Variola)

VINODOL - DUBRAVA 3:2

Novi Vinodolski, igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Sendi Soldatić (Potpićan)
STRIJELCI: 0:1 Arnautović 20', 2:0 Arnautović 32', 1:2 Maloča 40'(11m), 2:2 Maloča 71' (11m), 3:2 Trbuljak 77' (ag)
VINODOL: Vojnović, Stanić, Mataija (od 90' Pavelić), Lenac (od 65' Mađarević), Tomljanović, Iftić, Djeke, Tomić, Hajdini, Arnautović (od 90' Fetoshi), Dedaj. Trener: Ahmet Kečalović
DUBRAVA: Žarkov, Mihovec (od 83' Titulić), Kolak (od 46' Trbuljak), Ćutić, Baučić (od 80' Belmekki), Maloča, Ćibarić, Kanjuh, Mrasović, Tchangou, Karamatić. Trener: Tomislav Gričar

Vrlo slabo su domaći igrači ušli u utakmice. Već u 20. kažnjeni su iz jednostavne akcije gostiju, Karamatića i strijelca Kanjuha. U 30. stiže novi gol gostiju. Kanjuh se odlučuje na ubačaj pred domaći gol sa više od 30 metara, a lopta putuje jako dugo, bez reakcije domaće obrane i vratara Vujnovića te pronalazi put u mreži 0:2. Osim nekoliko neizrađenih, nasumce izvedenih slobodnih udaraca, Vinodol je ostao bez prilike, do prodora Hajdinija nad kojim je prekršaj za kazneni udarac. Marijan Tomić u 39. daje domaćinu nadu da do preokreta dođu u drugom dijelu utakmice.

U prvoj minuti nastavka dobar prodor Baučića, završava pokraj gola, kao i Marasovića. U 70. preslika prvog domaćeg gola. Prodor Hajdinija, koji je zaustavljen prekršajem za novi jedanaesterac. Tomić najavljuje početak preokreta, koji se događa deset minuta kasnije, nakon akcije Đekea. Na ubačenu loptu idealno utrčava Mađarević i nezadrživim udarcem donosi Vinodolu vodstvo - 3:2. Samo minutu kasnije, najbolji igrač utakmice Ibrahim Hajdini dobiva crveni karton.

Dubrava pokušava osvojiti barem bod i u posljednjoj minuti Vujnović je na mukama. Doslovno u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Kanjuh i Marasović su u izglednim prilikama, ali je i Vujnović na visini zadatka, u utakmici koja je u nastavku digla gledatelje na noge. (S. Lončarić)

ZELINA - CRIKVENICA 1:1

Sveti Ivan Zelina, igralište Sveti Ivan Zelina. Gledatelja: 300. Glavni sudac: Ivan Vučković (Zagreb)
STRIJELCI: 1:0 Mesec 52', 1:1 Gašparović 73'
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić, Melnjak, Kotarski, Šušković (od 83' Rihtar), Krišto, Kiš (od 46' Vidović), Novaković (od 72' Kaniški), Juroš, Mesec, Gluhak. Trener: Dražen Biškup
CRIKVENICA: Šego, Vukić, Jug, Uremović, Komar, Petrinović, Burazor (od 90' B. Kurolt), E. Kurolt (od 56' Gašparović), Dunković, Tucaković, Peričić (od 80' Mohorović). Trener: Dalibor Starčević

KRK - DUGO SELO 1:3

Krk, Igralište Josip Uravić - Pepi. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak)
STRIJELCI: 0:1 Jakirović 7', 0:2 Monar 20', 1:2 Jović 60', 1:3 Kuninec 63'
KRK: Zmajla, Gegić, Avdić, Jerković (od 46' Ilić), Brozić, Nenadić, Matković, Jović, Buljubašić (od od 76' Dminić), Pejanović, Brlošić. Trener: Damir Rubčić
DUGO SELO: Šlogar, Vojnović, Martić, Kikić (od 67' Svaguša), Mamuza, Jakirović (od 29' Skorin), Benković (od 46' Kuninec), Hrga, Filipović, Monar, Belec. Trener: Igor Kovačević

JADRAN - ROVINJ 1:0

Poreč, igralište SRC "Veli Jože". Gledatelja: 150. Glavni sudac: Goran Krmeta (Umag)
STRIJELCI: 1:0 Benčić (90')
JADRAN: Gržentić, Štivin, Bonaca, Mikulić, Kepčija (od 74' Kastrati), Udovičić (od 55' Benčić), Đurić, Sertić (od 90' Čabraja), Plecić, Dujanić, Pinčan. Trener: Željko Rukavina
ROVINJ: Orbanić, N. Abuselyana, Matić, Cvolić, Pavić, Qosa (od 46'Novoselić), Nuriši, Tomić, Barlecaj, O. Abuselyana, Leshdedaj. Trener: Emil Nimčević

STUPNIK- NEHAJ 8:1

Stupnik, igralište Stupnik. Gledatelja: 70. Glavni sudac: Mario Cindrić (Zagreb)
STRIJELCI: 1:0 Svetina 5', 1:1 Bajramović 6', 2:1 Miović 16', 3:1 Miović 34', 4:1 Štulec 41', 5:1 Štulec 54', 6:1 Štulec 62', 7:1 Juričev 78', 8:1 Juričev 86'
STUPNIK: Jajalo, Šimić (od 46' Juričev), Puklin, Relota, Hrgović, Makarun (od 57' Šporčić), Miović, Cindrić, Štulec, Deželić, Svetina (od 63' Zelenika). Trener: Boris Perković
NEHAJ: Baričević, Vrban, Hasanbegović, Tomljanović, Lončarić, J. Prpić, Lopac (od 60' Bilen), Žunić (od 46' Tomljenović), Petrović (od 21' Vila), M. Prpić, Bajramović. Trener: iralem Hasanbegović

SEGESTA - GROBNIČAN 3:1

Sisak, Gradski stadion. Gledatelja: 200 Glavni sudac: Matija Pajvot (Vrbovec)
STRIJELCI: 1:0 Šest 10', 2:0 Marić 22', 3:0 Marić 60', 3:1 Pilčić 75'
SEGESTA: Dolenčić, Hannich, Eberl (od 64' Lovrić), Medarić, Bezić, Marić, Vučinić, Milinković (od 76' Kovačić), Marić, Šest (od 41' Dumbović), Ramadani. Trener: Hrvoje Braović
GROBNIČAN: Milić, Burić, Linić, Miculinić, Glavaš, Sobotinčić, Malkić, Hasanbegović (od 61' Imeraj), Jukić, Bijelić, Pilčić. Trener: Damir Milinović