Subota, 08. ožujka 2014. 17:24 Napisao/la  SC

Naprijed svladao Halubjan 1:0, Novigrad stigao na bod do Opatije

Strijelci: 1:0 Mikulić (45), 2:0 Kuši (49)

Žuti kartoni: Brkljača (Orijent), Massarini (Nehaj)

ORIJENT: Herman, Brkljača, Guerieri, Inić, Leskur, Rabar, Kovačević (77 Nemetz), Kuši (84 Kuduzović), Pašuld, Bajramović (73 Juničić), Mikulić

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Vukelić, Vrban, Draženović, Prpić, Dabac, Massarini, Rukavina, Hajdini, Lopac (32 Pejanović)

Nogometaši Orijenta pobijedili su Nehaj rezultatom 2:0. Orijent je nastavio pozitivnu seriju rezultata na Krimeji, ukupno gledano momčad Dragana Štulića bila je bolja. Međutim, Nehaj je u prvom dijelu propustio realizirati dvije velike prilike u razdoblju jalove inicijative domaćina.

Hajdini je u 6. minuti u otvorenoj poziciji za miran udarac pogodio protivničkog igrača na gol-crti , a Lopac je u 29. minuti sam izašao ispred Hermana i promašio okvir! Kazna je stigla neposredno prije odmora, praktično iz prve konkretne akcije pred vratima gostiju.

Kovačić je u 45. minuti izmaknuo pažnji središnjih stopera, ušao u kazneni prostor i onda pokušao pogoditi mrežu ili slijeva utrčalog Mikulića. Ako je htio ovo drugo, uspio je idealno odigrati za napadača, koji je bio u zaleđu kada je lopta upućena. Mikulić je s dva metra ugurao loptu u mrežu – 1:0. Uzalud protesti gostujućeg trenera i igrača.

U 47. minuti Kuši je bio najviši nakon ubačaja iz prekida, udarcem glavom zatresao je mrežu Nehaja i postavio konačnih 2:0.

VINODOL - NOVIGRAD 0:2

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200.

Sudac: Nikola Kožar (Donja Stubica).

Strijelci: 0:1 Ugrina (37'), 0:2 Tomašević (72').

Žuti kartoni: Lenac (Vinodol), Tomašević, Grbac, Sinčić (Novigrad).

VINODOL:  Hodžić, Rubčić (od 64' Marković), Batkoski, Vidmar, Tomić, Udović, Lenac, Jelenović, Mataija, Filipović (od 55' Barišić), Pavelić (od 64' Radetić).

NOVIGRAD: Beblek, Živulić (od 64' Beletić), D. Valenta, Sinčić, Tomašević, E. Valenta, Mehmedagić, Vrdoljak, Ugrina (od 77' Devović), Ćorić (od 88' Marijanović), Grbac.

Dvojbe o pobjedniku utakmice odagnate su u 36. minuti utakmice. Vinodol je u 23. minuti utakmice pokušao preko slobodnog udarca Marijana Tomića doći do vodstva, ali bez uspjeha. Gosti vrlo konkretni, taktički dobro postavljeni, nisu dozvolili dvojbe u pitanju gospodara na terenu. U 36. Ugrina, ponajbolji igrač Novigrada, efikasno je doveo goste do vodstva - 0:1.

I u nastavku utakmice omjer snaga se nije promijenio. Igra na sredini terena nije mogla gledateljima donijeti zadovoljstvo u prezentaciji nogometne igre.  U 60. minuti Vrdoljak puca atraktivno preko gola, a u 71. Tomašević  je najspretniji nakon udarca gostiju u prečku. Odbijenu loptu mirno realizira i spremu u mrežu za 0:2. Vinodol se je korektnim pristupom pokušao suprotstaviti gostima, koji su u utakmici bez uvjerljivih prilika pobijedili domaćina.

BUJE - CRIKVENICA 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 80.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelac: 1:0 Horvat (35').

Žuti kartoni: Fabijančić, Šoškić, Bojić, Huskić (Buje), Ivić, Špalj (Crikvenica).

BUJE: Kolar, Horvat (od 66' Trevižan), Uran, Stević, Pjevović, Fabijančić, Šendula, Huskić, Bojić, Kapular (od 75' Mehmedagić), Premužić (od 46' Šoškić).

CRIKVENICA: Srok, Ivić, Petrinović, Uremović, Špalj, Smojver (od 70' Njegovan), Katnić (od 46' Kuna), Rubčić, Mazzarolli (od 65' Vučinić), Butorac, Jovanović.

Nova, krajnje racionalana izvedba Buježa u kojoj je Bucajeva momčad ponovo došla do tri boda koja se definitivno „gurnula“ u sami vrh prvenstvene ljestvice. Na prvu ozbiljniju prigodu čekalo se 25 minuta. Šendula i Huskić izmijenili su dupli-pas, potonji odlično ubacio s boka, a mlađahni Premužić, s pet metara, glavom šutirao tik pored desne gostujuće vratnice. U 32. minute iz brze kontre prijete gosti, no Jovanović je bio neodlučan.

Tri minute kasnije Stević i Bojić odlično kombiniraju na sredini terena, nakon čega lopta dolazi do Horvata, a ovaj sa 25 metara majstorskim lob-udarcem prebacuje Sroka i trese njegovu mrežu - 1:0. Pet minuta kasnije nova lucidna akcija domaćina, ovaj put u režiji Hodžića i Bojića, no Šendulin udarac s vrha šesnaetserca okončava tik pored okvira gostujućeg gola. Na samom kraju prvog dijela kardinalno griješi Fabijančić, Jovanović izlazi sam ispred Kolara ali njegov lob-udarac odlazi pored okvira gola.

Prva prijetnja u nastavku ponovo se dogodila pred golom Sroka. Sjajna kombinacija  Šnedule i Horvat u 49. minuti okončana je promašajem potonjeg s tri-četiri metra. U 57. minuti Rupčić odlično ubacuje s boka povratnu loptu za Jovanovića, ali ovaj iz poluvoleja cilja za malo pored desne Kolarove vratnice. U 84. minuti Šendula ubacuje iz slobodnjaka s 35 metara, Šoškić glavom u skoku nadvisuje Sroka i prebacuje ga, te loptu u njegovu mrežu, no Jelenčić označava prekršaj na gostujućem vrataru. Tri minute prije kraja Trevižanin dolazi u zonu udarca, ali lopta ponovo ide van okvira gola.

NAPRIJED - HALUBJAN 1:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100.

Sudac: Marko Linić (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Devčić (83').

Žuti kartoni: Škulić, Kružić, Devčić, Murica (Naprijed), Šanjug, Plecić (Halubjan).

Crveni karton: Samardžija (44', drugi žuti karton).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Valenčić, Kanjer, Murica, Savić, Škulić (od 62' Žarić), Dorčić (od 75' Hamidović), Petrović, Lukačić (od 72' Perušić), Devčić.

HALUBJAN: Raspor, Omerović, Morić, Samardžija, Pinjuh (od 85' Vukelić), Kinkela, Baljak, Kučinić, Josipović (od 60' Štimac), Šanjug, Plecić (od 88' Turčinović).

Nogometaši Naprijeda pobijedili su Halubjan 1:0 i tako upisali nove važne bodove u lokalnom derbiju. Hreljani su tako nakon pet mjeseci u dva tjedna upisali dvije pobjede.

Naprijed je veliku prednost stekao u 44. minuti kada je isključen Samardžić. Sedam minuta prije kraja Devčić se najbolje snašao u kaznenom prostoru, matirao Raspora za veliko slavlje domaćina

MLADOST - GROBNIČAN 0:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 100.

Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec).

Žuti kartoni: Deak, Funčić (Mladost), Jukić, Nenadić (Grobničan).

MLADOST: Perković, Livović, Šistek, Škiljan (od 60' Nišević), Tomić, Halilović, Belli (od 81' Kostešić), Marijanović, Bogdan (od 70' Valčić), Funčić, Deak.

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Glavaš, Cianci (od 58' Prtenjača), Prelčec, Burić, Sertić (od 50' Poropat), Ćufta (od 66' Miculinić), Sobotinčić.

Nogometaši Krka ostali su jedina gostujuća momčad koja je ove godine slavila na Olivi. Grobničan je bio prejalov da bi stigao do troboda. Na drugoj strani, ni Fažanci nisu bili opasni kao inače. No, gosti su mogli povesti u šestoj minuti kada Sertić u izglednoj situaciji, iako malo iskosa, loptu šalje pored gola. Pet minuta kasnije, nakon jednog ubačaja, sam se ispred Milića našao Luka Bogdan, ali njegov refleksivni udarac s dva metra ne pronalazi put do mreže.

U 17. minuti ponovo domaći prijete, ali Halilovićev udarac odlazi pored gola. Nakon toga gotovo sat vremena bez većih uzbuđenja, sve do 69. minute kada Belliev udarac s 18 metara odlazi tik pored vratnice. Nogometaši Mladosti možda su mogli više napraviti da posljednjih sedam minuta nisu igrali s igračem manje.

Naime, u 81. minuti u igru je ušao Mark Kostešić da bi već nakon dvije minute klupi dao znak da se još uvijek nije do kraja oporavio. Ipak, gosti nisu do kraja zaprijetili.

RUDAR - ROVINJ 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelac: 0:1 Gjurchinoski (26').

Žuti kartoni: Kurtić, Munjas, Vozila (Rudar), Cvijetić, Tanković, Vasilj, Tomakh (Rovinj).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Kurtić (od 65' Dobrić), Čudić, Juričić, Mehić, Barišić, Matulja (od 73' Klapčić), Kurtić, Stepčić (od 51' Miletić).

ROVINJ: Starčić, Tomakh, Budicin, Pavić, Hadžić, Vasilj (od 76' A. Barlecaj), Gjurchinoski, Tanković, Batelić, Horvat (od 46' T. Barlecaj), Cvijetić (od 60' Krajcar).

Novo posrtanje Rudara i druga uzastopna gostujuća, više nego zaslužena, pobjeda Rovinja. Domaći posebno jalovi u napadu, praktički bez suvisle i organizirane akcije. Gosti su znalački čekali i dočekali svoju prigodu, a promašili još dvije stopostotne.

Početno ispitivanje snaga trajalo je desetak minuta, a onda se Matulja našao u stopostotnoj prigodi, no njegov udarac, s nekih desetak metara, bio je mlak i traljav. U 26. minuti Gjurchinoski izlazi sam „oči u oči“ ispred Vozile, unatoč buri domaćih protesta Bahun ne reagira, a gostujući nogometaš rutinski trese domaću mrežu i dovodi „kanarince“ do minimalne prednosti - 0:1.

U 35. minuti Mehić ulazi s desnog boka i „poteže“ poluvisoko s 15-ak metar, no Starčić je na visini zadatka pa gosti na odmor otići uspijevaju s golom prednosti. U četvrtoj minuti drugog dijela Vozila spašava domaće od potpunog „potopa“, Vasilj šutira glavom sa sedam metara, a domaći vratar sjajnom intervencijom spasio svoju mrežu. U 59. minuti nova bura protesta domaćina, Matulja je pao u gostujućem kaznenom prostoru, a Vučinić samo odmahnuo rukama.

Šest minuta prije kraja lopta, više slučajno nego ciljano, dolazi do Miletića koji u situaciji „oči u oči“ sa Starčićem promašuje cijelu loptu. Minutu kasnije isti igrač „poteže“ sa 20-ak metara, ali lopta umjesto u mreži okončava na Starčićevoj gredi.

Na samom kraju dvije stopostotne prigode, po jedna na svakoj strani. Najprije Gjurchinoski radi slalom u domaćoj obrani, zaobilazi i Vozilu, ali njegov udarac u prazan gol, sa same gol linije, izbija Edis Kurtić. Na drugoj strani Čudić dobiva poklon gostujućeg vratara, na nekih pet metara, ali njegov traljav udarac glavom Starčić uspijeva obraniti.

Fotogalerija (Orijent - Nehaj): Niko Matejčić