Subota, 21. rujna 2013. 19:29 Napisao/la  SC

Buje je slavilo kod Grobničana 3:1, Krk svladao Vinodol 2:1

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana). Pomoćnici: Jelenčić (Kastav), Barbić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Bojić (43), 1:1 Perić (59), 1:2 Bojić (84), 1:3 Mehmedagić (88)

Žuti kartoni: Nenadić (Grobničan), Kapular, Fabijančić (Buje)

GROBNIČAN: Ciani, Jukić, Nenadić, Vukelić, Glavaš, Cianci, Prtenjača (60 Grbac), Miškulin (46 Perić), Sertić, Sobotinčić, Avgustinović (46 Miculinić)

BUJE: Kolar, Uran, Horvat, Stević, Pjevović, Fabijančić, Premužić (65 Jukan), Kapular (65 Mehmedagić), Bojić, Peculić (75 Bešić), Šendula.

Nogometaši Grobničana doživjeli su još jedan domaći poraz. Nakon Mladosti bodove je s Grobnika odnijela mlada i brza momčad Buja, koja je rezultatski uvjerljivo pobijedila u utakmici po mnogo čemu sličnoj prošlosezonskoj. I prošle sezone u utakmici ove dvije momčadi gledatelji su vidjeli puno promašenih prilika, samo što su tada sretniji bili domaćini koji su pobijedili 5:1. U subotu su pogađali gosti! Prvo pogoci:

U 43. minuti vratar Ciani dvaput je odbio loptu prije nego što se odbila do Bojića, koji pogađa stativu od koje se lopta odbila u mrežu za vodstvo gostiju – 0:1.

U 59. minuti nakon ubačaja zdesna Glavaš puca, lopta dolazi do Perića, koji je uspio poravnati rezultat – 1:1.

U 84. minuti domaći su izgubili loptu na sredini terena, uslijedila je dubinska lopta za Bojića koji je istrčao pred vratara Cianija i pogodio – 1:2

U 88. minuti nakon ubačaja slijeva Mehmedagić je pogodio prečku od koje se lopta odbila preko gol-crte – 1:3.

Između četiri pogodaka svašta se događalo pred obojicom vratara. Iako momčad Grobničana ove sezone ne djeluje homogeno, već u 1. minuti Glavaš je propustio veliku priliku nakon što je Ciani probio gostujuću obranu.

Najbolje prilike za domaćine propustili su Pretnjača (33) i Sertić (37), koji su bili sami ispred vratara Kolara.

U drugom dijelu gosti su pokazali više odlučnosti, imali su više prilika (Šendula 51, 71, Bojić 75) i potpuno zasluženo pobijedili i ostavili zabrinuta lica domaćina.

KRK – VINODOL 2:1

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Goran Pečarić (Zagreb). Pomoćnici: Rešetar (Samobor), Šekerija (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 Šmit (82), 1:1 Jović (83), 2:1 Jović (85)

Žuti kartoni: Kumić, Brlošić (Krk), Gašparović, Vidmar, Tonković (Vinodol)

Crveni karton: Brlošić (87, drugi žuti)

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Brozić (53 Bajramović), Maglić, Softić, Kumić, Prpić (90+4 Jurasić), Jović, Bošnjak, Poropat (75 Brlošić)

VINODOL: Hodžić, Rubčić (46 Tonković), Gašparović, Vidmar (86 Petrinović), Batkoski, Šmit, Tomić, Lenac, Tucaković, Jelenović (73 Filipović), Mataija.

Kada se očekivalo da će utakmica u Krku završiti bez golova na scenu nastupaju napadači obiju ekipa. Najprije u 82. minuti utakmice šok za Krčane, jedinu šansu na utakmici nakon pogrešeke i darovane lopte napadaču Šmitu, isti je iskoristio poklon za vodstvo - 0:1. Veselje gostiju nije ni stišalo kada na scenu stupa dotad jedva uočljiv Toni Jović, iskoristivši obje prilike te zapečatio sudbinu Vinodola - 2:1.

Inače gosti su se od prve minute odlučili braniti te pokušati dugim loptama upošljavati usamljenog brzonogog napadača Šmita no svi ti pokušaji završavali su u nogama stopera Krka. Promašene prilike, naročito u prvom dijelu, mogle su skupo koštati domaćine. Dva previda mladog suca Pečarića, prvi u 15 minuti utakmice kada nije pokazao na bijelu točku nakon očitog prekršaja sa leđa na Poropatu, te u 34 minuti kada slabo reagira ne poštujući prednost napadača Krka koji se našao oči u oči sa golmanom Vinodola. Ovi previdi izritirali su domaće igrače.

CRIKVENICA - JADRAN 0:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Pomoćnici: Flegar i Bahun (obojica Rijeka).

Žuti kartoni: Petrinović (Crikvenica), Legović (Jadran)

Crveni karton: Vukić (63)

CRIKVENICA: Čućić, Mazzarolli, Perušić, Uremović, Špalj, Njegovan (46 Smojver), Petrinović (59 Vukić), Ivić (59 Jug) Brajković, Butorac, Jovanović.

JADRAN: Petrušić, Banić (46 Krizmanić), Udovičić, Tikas, Baša (90 Drkić), Kepčija (80 Užila), Ereiz, Đurić, Legović, Abuselyana, Dujanić.

Slabašnu utakmicu odigrali su Crikvenica i Jadran iz Poreča. Pokušaji prema vratima s obje strane mogu se opisati jedva u dvije rečenice. Domaći sastav na krilima dvije uzastopne pobjede pokušao se trijumfom i u ovom susretu potpuno približiti vrhu tablice, ali to im nije pošlo za nogom. Prvo poluvrijeme blagu inicijativu ipak ima Crikvenica, češće se nalaze na suparničkoj polovici, ali prave prilike, prave akcije nema.

Najbolju šansu imaju gosti u 31. minuti kada udarac Kepčije brani Čućić.  Nastavak utakmice donosi jednu raritetnu situaciju. Domaći strateg u 59. minuti s terena povlači požutjelog Petrinovića, iz straha da isti ne dobije drugi žuti karton, te u igru stavlja Vukića, koji uspijeva nakon izgubljene lopte na sredini terena i samo 4 minute provedene na terenu dobiti izravni crveni karton zbog psovanja suca. Do kraja susreta priliku za pogodak imali su igrači Jadrana u 84. i 85. minuti, ali udarac Baše brani Čućić,dok udarac Tikasa završava pored gola. (S. L.)

HALUBJAN – RUDAR 1:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Balen. Pomoćnici: Mihočka, Vučinić (svi Rijeka).

Strijelac: 1:0 Štimac (44)

Žuti kartoni: Brnčić, Miletić, Szabo (Halubjan), Mehić, Barišić (Rudar)

HALUBJAN: Raspor, Brnčić (84 Baljak), Morić, Miletić, Omerović, Kinkela, Štimac, Bilobrk, Szabo (59 Kučinić), Šanjug, Plecić (76 Kovčalija)

RUDAR: Vozila, Načinović, Kurtić, Černjul (64 Kurtić), Juričić, Mehić, Fejzić (54 Čudić), Barišić, Matulja (46 Klapčić), Dobrić, Stepčić.

Nogometaši Halubjana svladali su Rudar 1:0, pobjednički gol zabio je Kristijan Štimac minutu prije kraja prvog poluvremena. Štimac je iskoristio priliku i iskosa pogodio bliži kut vratara Rudara. Prvi su ipak zaprijetili gosti. U 28. minuti Stepčić je probio stranu, povratnom loptom pronašao Mehića čiji udarac odlazi pokraj gola.

Ipak, najbolju prigodu u siromašnom prvom dijelu imali su Halubajci preko Bilobrka koji je u 35. zatresao vratnicu. Osam minuta prije kraja utakmice Šanjug je imao čistu priliku da potvrdi pobjedu, ali nije bio precizan.

NOVIGRAD – NAPRIJED 1:0

Igralište Laco. Gledatelja: 200

Sudac: Igor Rajko (Tinjan). Pomoćnici: Badjuk (Rijeka), Bunčić (Poreč).

Strijelac: 1:0 E. Valenta (71)

Žuti kartoni: D. Valenta, Tatar, Ugrina (Novigrad), Savić, Radmanović, Dorčić, Lukačić (Naprijed)

NOVIGRAD: Beblek, Kotiga, Mofardin, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, Tatar, Mehmedagić, Devović (53 Grbac), Vrdoljak (90 Živulić), Ugrina (65 E. Valenta)

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Murica, Radmanović, Škulić (46 Behđeti), Dorčić, Petrović, Lukačić (55 Devčić), Hamidović (68 Perušić)

Nogometaši Naprijeda poraženi su na gostovanju kod Novigrada. Jedini pogodak na utakmici postigao je Emanuel Valenta koji je u igru ušao u 65. minuti umjesto Ugrine. Šest minuta kasnije Vrdoljak je pronašao Valentu koji je poentirao za 1:0.

Novigrađani u globalu ne pružaju bajne prezentacije na gostovanjima, ali kad su u pitanju domaće utakmice, s Laca bodovi rijetko odu. Ostali su i ovog puta, iako je gost bio renomirani Naprijed.

Domaći su od samog početka krenuli vrlo visoko prema golu gostiju, a prigode su im se redale kao na traci. U 14. minuti odlična kombinacija Novigrada, Devović ostaje sam ispred golmana, ali mladi Berković odlično brani njegov udarac.

Osam minuta kasnije Mofardin s lijeve strane upućuje ubačaj na drugu vratnicu gdje Devović glavom šutira pokraj gola. U 26. Rajko dosuđuje skraćeni korner za domaće, a Tatar oštrim udarcem natjerava Berkovića na „let“ i odbijanje u korner.

Gledatelji su u prvom dijelu vidjeli još samo pokušaj Ugrine u 45. minuti kada je protutnjio lijevom stranom, stigao do vrha peterca, ali je onda loptu poslao visoko preko gola.

NEHAJ – MLADOST 3:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Pomoćnici: Frlan (Podhum), Grgurica (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Halilović (5), 1:1 Rubčić (14), 2:1 Tomac (38), 3:1 Tomac (59),

Žuti kartoni: J. Prpić (Nehaj)

Crveni karton: Funčić (68)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Žunić, Vukelić, Dabac, J. Prpić, Tomac (62 M. Prpić), Lopac, Pećanić (76 Draženović), Rubčić, Hajdini (85 Pejanović)

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan (88 Žižak), Tomić, Bagarić, Halilović, Bogdan, Peruško (83 Bagarić), Funčić, Deak.

Gosti su u Senj doputovali sa samo dvije pričuve, zbog brojnih kadrovskih problema (svadba, ozljeda). Lider trenutačnog tijeka prvenstva, novajlija iz Fažane, poveo je preko iskusnog Halilovića već u 4. minuti. Domaći vratar Baričević ostao je u raskoraku prilikom istrčavanja, a Halilović je protutnjao i donio radost svojoj momčadi - 0:1. Vrlo brzo su domaći igrači izjednačili. Rubčić se je najbolje snašao u velikoj gužvi pred golom Perkovića. Prihvaćenu loptu u okruženju brojnih obrambenih igrača uspio je prihvatiti, odabrati željenu stranu i izjednačiti - 1:1.

Pritisak domaćih ne jenjava. Hajdini i Tomac nositelji su domaće lepršave igre. Novi igrač Nehaja, Lucijan Tomac, koji je prošle godine igrao u Novalji, dobivao je aplauze na otvorenoj sceni, za svoju upornost, s kojom je postao strijelac dva uzastopna pogotka. Najprije je u 37. minuti protrčao paralelno uz korner liniju, riješio se je i vratara Perkovića, te je na brisanom prostoru pred gostujućim golom mirno plasirao loptu u mrežu.

I u nastavku utakmice inicijativa Nehaja ne jenjava. U 58. minuti Hajdini u solo prodoru prolazi kroz sredinu terena i odlično asistira za Tomca. Novi miljenik domaćih gledatelja, laganom varkom se rješava inače vrlo dobrog gostujućeg vratara i po drugi puta na utakmici upisuje se u listu strijelaca.

Odličan prodor Hajdinija prema protivničkom golu zaustavlja Funčić - nepropisno. Crveni karton nije donio u nastavku utakmice izrazitiju prednost Nehaja, koji je utakmicu odigrao nadahnuto i u istom ritmu svih 90 minuta. (T. Lončarić)