Rijeka II pobjedom protiv Zeline počela sezonu

Nedjelja, 01. ožujka 2015. 17:13 Napisao  Patrik Mršnik

Strijelci: 1:0 Ajayi (7) 2:0 Rebernik (51)

Žuti kartoni: Diyoke, Klapan, Rebernik (Rijeka II) Zubčić, Hrupec (Zelina)

Crveni karton: Zubčić (56 - drugi žuti)

RIJEKA II: Berković 6 - Vidas 5,5, Budicin 6, Batinić 6, Collins 6,5 - Diyoke 6,5, Ajayi 7, Mršić 5,5 (80 Bajić -), Klapan 6 (87 Musa -), Rebernik 6,5 - Dangubić 6 (72 Fumić -)

ZELINA: Žugaj 5,5, Vojnović 5, Primorac 5, Mijoč 5,5, Kovačević 5 (46 Posavec 5,5), Marić 5 (73 Ovčar -), Hrupec 5,5, Zubak 5 (78 Đekić -), Đurec 5, Nemec 5, Zupčić 5

Nogometaši Rijeke II pobjedom su protiv momčadi sa začelja ljestvice otvorili proljetni dio prvenstva u Trećoj ligi. Održali su tako igrači Ivice Kuleševića priključak za vodećim dvojcem na ljestvici. Rezultatska je prednost mogla biti i izraženija, no predstava riječke mladosti potpomognute iskusnikom Budicinom može biti ocijenjena prolaznom, bez zadrške. Zelina se nije mogla nositi s konstantnim riječkim pritiskom.

Sve je gostima izmaklo u rasponu od dvije minute. Igrala se sedma kada je Ajayi pogodio za RIjekino vodstvo na prekrasnu asistenciju Dangubića. Ajayi je od početka radio pomutnju redovima Zeline, bilo ga je i na boku i u špici, ali i iza ofanzivaca kada je trebalo. Već u sljedećem napadu moglo je doći do izjednačenja, ali nije. Zubak je pao u kaznenom prostoru domaćih, po mišljenju suca Cindrića bilo je to dovoljno za kazneni udarac, iako bi se o toj odluci moglo raspravljati.

Utakmice 16. kola: Dugo Selo - Vrapče 1:0, Istra II - Trnje 2:1, Stupnik - Dinamo 0:0, Rijeka II - Zelina 2:0, Samobor - Novigrad 0:1, Dubrava - Zagorec 4:1, Maksimir - Vrbovec 0:1, Špansko - HAŠK 1:1

Kako god, Marić je pucao, a Berković nogom obranio udarac koji je ušao po sredini gola. Gosti su tu stali, do kraja susreta ubilježili su tek jednu polupriliku. Riječani su nastavili prijetiti, Dangubić je pokušao u 17. minuti izvana, potom i u 28. minuti kada mu Žugaj brani udarac. Pokušali su domaćini zabiti i preko Ajayija (37), tri minute kasnije Collins je pao u kaznenom prostoru no u toj je situaciji zagrebački arbitar ostao nijem.

Uspio je nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu na konačnih 2:0 povisiti Rebernik. Našao se sam malo iskosa s desne strane kaznenog prostora i prekrasno pogodio suprotne rašlje Žugajevog gola.

U nastavku - ista priča sve do crvenog kartona inače vrlo oštrog gostujućeg kapetana Zubčića. Dobio je drugi žuti karton igrač Zeline nakon kontakta s Mršićem, pogodio ga je laktom u glavu što je nakon tri-četiri slične grubosti bilo dovoljno za isključenje. Gosti se u posljednjih pola sata dodatno stišću u svojoj polovici, postavili su tada dvostruki blok pred golom kojeg je bilo teško probiti.

Mogao je to učiniti Dangubić (62), no stoper Mioč je blokirao njegovu loptu na putu prema golu. Riječani su cijelo vrijeme tražili treći pogodak, no ostalo je 2:0 uoči regionalnog derbija u Novigradu sljedećeg vikenda.