TREĆA HNL

Naprijed poražen na Lonji, pobjede Vinodola i Krka

Subota, 22. veljače 2014. 17:27 Napisao/la  SC

Rezultati 16. kola: Naprijed - Rovinj 1:3, Crikvenica - Mladost 1:1, Vinodol - Halubjan 2:0, Krk - Nehaj 1:0

Treća HNL, 16. kolo

NAPRIJED - ROVINJ 1:3

Igralište Lonja. Gledatelja: 70. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 0:1 Pavić (21'), 0:2 Vasilj (35'), 1:2 Radmanović (87'-11m), 1:3 Krajcar (90').

Žuti kartoni: Behđeti, Valenčić (Naprijed), Pavić, Tomakh (Rovinj).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Valenčić, Savić, Murica, Radmanović, Jugović (od 67' Kanjer), Škulić (od 67' Hamidović),  Petrović, Lukačić (od 80' Perušić), Behđeti.

ROVINJ: Orbanić, Tomakh, Budicin, Pavić, Ljubešić, Hadžić, Matošević, Vasilj (od 71' Krajcar), Tanković (od 90' Cvijetić), Batelić, Horvat (od 64' Gjurchinoski).

Nogometaši Naprijeda krenuli su u drugi dio porazom od Rovinja, a Saša Peršon u debiju na klupi momčadi s Hreljina nije našao dobitnu kombinaciju. Na hreljinskoj Lonji nisu bili optimalni uvjeti za nogomet. Uz težak travnjak nogometašima obje momčadi probleme je radila jaka bura.

U 21. minuti pao je prvi gol. Ljubešić je centrirao iz prekida, a Pavić na drugoj vratnici nogom loptu pospremio iza Berkovića - 0:1. Samo 14 minuta kasnije Naprijed je u velikim problemima. Kristijan Batelić je poput nagibnog vlaka protutnjao lijevom stranom, a onda povratnom loptom pronašao Vasilja koji lako poentira za 0:2.

U nastavku se bude domaćini, ali tek u smiraju dolaze u prigodu da smanje rezultat, a to i čine preko Radmanovićeve sigurne realizacije najstrože kazne. Međutim, u posljednjoj minuti sijevnula je kontra gostiju, Batelić je bio neuhvatljiv za svih da bi na kraju loptu proslijedio za Tea Krajcara koji manirom rasnog strijelca postavlja konačnih 1:3.

CRIKVENICA - MLADOST 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Frlan  (Podhum).

Strijelci: 0:1 Tomić (51'), 1:1 Brajković (83').

Žuti kartoni: Mazzarolli (Crikvenica), Marijanović (Mladost).

CRIKVENICA: Srok, Ivić (od 73' Petrinović), Mazzarolli, Uremović, Špalj, Vukić (od 71' Smojver), Lekaj (od 46' Kuna), Rubčić, Brajković, Butorac, Jovanović.

MLADOST: Perković, Livović, Nišević, Šistek, Škiljan (od 77' Peruško), Tomić (od 90' Balaško), Halilović (od 90' Racan), Marijanović, Bogdan, Funčić, Deak.

Radost „piromana", navijačke skupine od 22 člana, simpatizera  nogometaša Mladosti iz Fažane, bila je po završetku utakmice u Crikvenici velika. Gosti su poštenim pristupom igri osvojili vrijedan bod, koji će u nastavku prvenstva nedostajati Kircima.  U suboti punoj nedoumica oko odigravanja utakmica, na gradskom stadionu u Crikvenici, nogometaši su prvi puta ove godine istrčali na teren. Travnjak se čuvao sve do dana odigravanja utakmice...

U 10. minuti lopta je u domaćoj mreži, ali iz zaleđa. Kako vrijeme odmiče i kvaliteta travnjaka je sve lošija, ali htijenja ne nedostaje. Do odmora izrazita prilika Crikvenice. U 37. minuti Mate Brajković puca nakon udarca Jovanovića i obrane Perkovića, ali pokraj gola.

Dok su travnjaci diljem regije bili pod pritiskom kiše i loših uvjeta za igru, sunce se na odmoru ukazalo pod Kotorom. S time u skladu i sudac Frlan je u nastavku obukao žarko narančasti dres, pa je utakmica nastavljena u optimističnom ozračju, posebno za goste, koji su u ranoj fazi drugog poluvremena poveli. Goran Tomić je u 52. minuti zahvalno prihvatio grubu pogrešku domaće obrane i poentirao za 0:1. Srok je bio nemoćan.

Već u 54. minuti Kuna je u prilici da izjednači rezultat, ali ne koristi odličnu priliku. Gosti sa koncepcijom 4-3-2-1 u potpunosti osujećuju domaće napade. Prividno Crikvenica stiže češće  pred protivnička vrata, ali izrazitih prilika više nema. Agilni Jovanović usamljeni je u napadačkim akcijama, pa su njegovi pokušaji i lakše osujećeni. U 83. na sceni je iskusni domaći matador. Mate Brajković, sjajnim udarcem lijevom nogom, pronalazi put lopti u mrežu, kraj brojnih nogu gostujuće obrane, udarcem s devet metara - 1:1. U završnici na scenu dolaze do tada mirni navijači Mladosti iz Fažane, koji gromoglasnim navijanjem pozdravljaju nastup svojih nogometaša i osvojeni bod u Crikvenici. (S. L.)

VINODOL - HALUBJAN 2:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Tomić (14'-11m), 2:0 Topolovec (16').

Žuti kartoni: Pavelić (Vinodol), Miletić (Halubjan).

VINODOL: Hodžić, Rubčić, Batkoski, Vidmar, Tomić, Lenac, Pavelić (od 82' Šmit), Topolovec, Filipović (od 87' Marković), Petrinović (od 54' Radetić), Jelenović.

HALUBJAN: Raspor, Omerović, Morić, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Alilović (od 75' Monjac), Josipović (od 56' Vukelić), Šanjug, Plecić (od 56' Kučinić).

Nekoliko minuta prije početka utakmice, u iščekivanju vatrogasaca i njihovih pumpi za vodu, glavno pitanje je bilo da li je susret trebalo odgoditi i koliko će teren izdržat od velike količine kiše koja je konstantno padala cijelu utakmicu. Ipak. mali broj  gledatelja koji se našao na tribinama prisustvovao je vrlo dopadljivoj i živahnoj utakmici. Domaćin se vrlo brzo priviknuo na teren i već u prvih 20 minuta riješio susret.

U 12. minuti Jelenović se sjurio u kazneni prostor Halubjana, Miletić ga ruši, a sudac Janković pokazuje na bijelu točku. Sigurni izvođač najstrože kazne je Tomić - 1:0. Šest minuta kasnije Šanjug izvodi slobodan udarac po sredini gola s 20 metara, ali stativa spriječava izjednačenje. Odmah u sljedećem napadu Vinodol kažnjava lošu reakciju gostujuće obrane. Proklizavanje stopera koristi Topolovec. koji loptu posprema iza leđa vratara Raspora - 2:0.

Do povećanja rezultata Vinodol je mogao doći u 26. minuti, ali udarac Topolovca odlazi malo pored gola, sa druge strane priliku je imao Plecić, ali na ubacivanje Štimca ostao je prekratak. U nastavku utakmice domaćin je čvrsto držao svoje vodstvo i nije dopuštao gostima da se rezultatski približe.  U šali se može reći da bi Vinodol češće trebao imati ovakve uvjete na terenu jer bi bodovni konto bio još puno veći.  (T. L.)

KRK - NEHAJ 1:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelac: 1:0 Grbac (18').

Žuti kartoni: Hajdini (Nehaj).

KRK: Tomašić, Kurolt, Jug, Brozić (od 63' Matovina), Maglić, Antić, Bošnjak, Prpić (od 69' Kumić), Tucaković (od 90' Konjić), Jović, Grbac.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Draženović, Vukelić, Vrban, J. Prpić, Pejanović (od 36' P. Prpić, od 85' Massarini), Lopac, Pećanić, Rukavina, Hajdini.

Nogometaši Krka iskoristili su početkom utakmice, još koliko toliko dobar teren, te poentirali preko Grbca za pogodak koji se na kraju pokazao ključnim. Prije toga Tucaković, a potom Jović, nisu iskoristili dobre prilike da svladaju vrlo dobrog Baričevića, a do kraja prvog dijela uslijedio je dobar pokušaj Antića iz slobodnog udarca s 25 metara, no golman gostiju vadi loptu iz samog gornjeg kuta.

U drugom dijelu gosti se bolje snalaze na razrovanom igralištu, te većim posjedom lopte i agresivnošću ugrožavaju gol domaćina koji i dalje pokušava nemoguće, kombinatorikom doći do protivničkog gola. Umalo im je to uspjelo u petoj minuti nastavka kada najbolji igrač utakmice Grbac izbija sam pred Baričevića fino potkopava loptu, no na nesreću domaćina i sreću gostiju, lopta je završila na stativi. Najbolju priliku za izjednačenje uskoci imaju u 32. minuti utakmice, ali lopta upućena od Lopca sa nekih sedam metara prolazi tik kraj lijeve stative.

Nakon četiri minute produžetka vrlo dobri sudac Mijatović iz Pule odsvirao je kraj vrlo fer i korektne utakmice u kojoj su domaćini uspjeli doći do prvih proljetnih bodova.