TREĆA HNL ZAPAD

Grobničan na oproštaju pobijedio Orijent

Subota, 01. lipnja 2013. 18:07 Napisao/la  SC

Utakmice 30. kola: Grobničan - Orijent 1:0, Krk - Naprijed 0:1, Rudar - Vinodol 3:1, Rovinj - Novalja 1:0

Treća liga Zapad – 30. kolo

GROBNIČAN - ORIJENT 1:0

Igralište u Mavrincima. Sudac: Ivan Ribarić (Vodice)

Gledatelja: 500

Strijelac: 1:0 Prtenjača (21)

Žuti kartoni: Prtenjača, Cianci (Grobničan), Čubelić (Orijent)

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić, Linić, Miculinić, Glavaš (81 Jasprica), Cianci (68 Conjar), Pretnjača (57 Miškulin), Jović, Burić, Bijelić

ORIJENT: Stipanov, Nemetz, Polegubić, Inić, Leskur, Čubelić, Štanfel (61 Devović), Krešić, Škarica (73 Mamuša), Juničić (61 Pašuld), Bajramović

Nogometaši Grobničana pobjednički su okončali povijesnu sezonu koja je donijela naslov trećeligaškog prvaka na Mavrince. Pred 500-tinjak gledatelja pobijedili su Orijent i tako na najbolji način zaključili sezonu. Gol vrijedan tri boda postigao je Prtenjača u 21. minuti.

Prije početka utakmice morčićima NK Grobničan uručen je pehar za osvojeno prvo mjesto u njihovoj kategoriji.  Gosti su domaćinu čestitali naslov, a u ime Krimejčana novom prvaku cvijeće je poklonio predstavnik kluba Dean Đurić.

Već u trećoj minuti napadač Orijenta Juničić pogodio je prečku. Za domaćina je u uvodnom dijelu utakmice najviše prijetio Bijelić, koji je u 7. minuti dobro zagrijao gostujućeg vratara Stipanova.

Domaćin je sve to materijalizirao u 21. minuti nakon što je Cianci ubacio, a Prtenjača nakon udarca glavom zatresao mrežu. U 40. minuti Čubelić je šutirao po sredini gola, no Milić je bio siguran. Drugo poluvrijeme proteklo je u osjetno slabijem ritmu. U 77. minuti Miculinić je ubacio s lijevog boka, lopta je prošla malo iznad vratiju.

Na kraju utakmice u ime Općine Čavle načelnik Željko Lambaša novom prvaku Treće HNL Zapad darivao je sliku, a delegat utakmice Pulić uručio je pehar i tako Grobničan i službeno proglasio prvakom Treće HNL Zapad.

KRK – NAPRIJED 0:1

Igralište Josip Pepi Uravić. Sudac: Igor Perak (Karlovac)

Gledatelja: 150

Strijelac: 0:1 Hamidović (29)

Žuti kartoni: Duračak, Avgustinović, Softić, Bošnjak, Brkljača (Krk), Dorčić, Devčić, Petrović, Radmanović (Naprijed)

KRK: Raspor, Duračak, Avgustinović (67 Brkljača), Maglić, Nenadić, Konjić, Softić (49 Ilić), Bošnjak, Kurolt, Brlošić (73 Pejanović), Poropat

NAPRIJED: Barak, Kružić, Savić, Valenčić, Ende, Dorčić, Škulić (90 Polić), Devčić (61 Švrljuga), Perušić (78 Radmanović), Hamidović, Petrović

Gosti su iz jedne jedine prilike poentirali, golom Hamidovića te zasluženo odnijeli puni plijen sa Krka. Domaćin indisponiran bez želje i htijenja, naročito u prvom dijelu utakmice gdje nijednom nisu pogodili okvir gostujućeg gola.

U drugom dijelu nekoliko izglednih prilika Krčana od kojih je najzrelija bila ona u 80 – minuti, kada je vratnica spasila goste sa Hreljina.

RUDAR – VINODOL 3:1

Gradski stadion. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Gledatelja: 250

Strijelci: 1:0 Kovačević (44), 2:0 Juričić (50-11m), 3:0 Juričić (73), 3:1 Peričić (67)

Žuti kartoni: Vozila (Rudar), Peričić, Tucaković, Hreljac (Vinodol)

RUDAR: Vozila, Alić, Munjas, Livović (90 Celić), Juričić (87 Knapić), Kovačević (74 Šepić), Hodžić, Mehić, Škropac, Barišić, Stepčić

VINODOL: Erak (46 Hreljac), Mataija, Žunić, Medaković, Milas, Lenac, Filipović (72 Mijolović), Tomić, Peričić, Tucaković, Pavelić (55 Jelenović)

Nogometaši Rudara su, sukladno najavama trenera Šumberca još u ožujku, ostali u III HNL Zapad zahvaljujući domaćim izvedbama. U posljednjem kolu na labinskom gradskom stadionu stradao je Vinodol. Krenulo je s uzbuđenjima pred gostujućim golom od prve minute. Najprije je nakon jednog kornera Goran Barišić glavom sa sedam metara upućuje oštar udarac, ali je golman Erak vrlo dobro postavljen.

U četvrtoj minuti Livović šutira s desne strane, lopta odsjeda na vratnici, zatim prolazi „po gol crti“, ali na kraju okončava u rukama gostujućeg vratara. U 14. minuti nova stopostotna situacija za Labinjane koju uspijevaju promašiti. Hodžić je centrirao, a loptu s pet metara u vratara nogom poslao Barišić.

Iako su bili bolja momčad, domaći su poveli tek u 44. minuti kada Hodžić s lijeve strane šalje loptu u prazan prostor za Kovačevića koji izlazi sam na istrčalog Eraka te prizemnim udarcem pogađa lijevi kut za 1:0. Igrala se treća minuta nastavka kad se udvostručilo vodstvo domaćih. Livović je sapleten od strane Medakovića u šesnaestercu, a sudac Flegar bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Igor Juričić je preciznim udarcem zatresao mrežu gostiju za 2:0.

Uzbuđenja su izostala sve do 69. minute kada, gotovo iz ničega, Peričić sa dvadeset metara pogađa rašlje domaćeg gola za 2:1. No, samo četiri minute kasnije sam ispred Hreljaca dolazi Juričić te lob udarcem postavlja konačnih 3:1.

ROVINJ – NOVALJA 1:0

Igralište Valbruna. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Gledatelja: 100

Strijelac: 1:0 T. Barlecaj (52)

Žuti kartoni: Krijan (Rovinj), Kresović, Jakušić (Novalja)

ROVINJ: Orbanić, Hodžić, T. Barlecaj, Krijan, Matić (81 Sošić), Batelić, A. Barlecaj, Tanković, Pavić, Gjurchinoski (46 Debeljuh), Baša (64 Romić)

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Šabić, Lozančić, Tonković, Vukorepa, Batkoski, Jakušić (78 Jurjević), Gallardo, Datković, Bukal (70 Paljokaj)

Nogometaši Rovinja su, shodno obećanjima, pobijedili Novalju na domaćem travnjaku te time više pomogli susjedima iz Poreča nego svom klubu. Utakmicu su bolje otvorili domaći, pa prijete preko Batelića i Tankovića u šestoj, odnosno sedmoj minuti susreta, ali je u oba navrata mreža Hodžića ostala netaknuta.

U 14. minuti za domaće prijeti Baša, ali je ponovno gostujući vratar siguran. Nastavak je otvoren najboljom prigodom utakmice, u 48. minuti kada je Debeljuh s pet metara neometan šutirao u vratara. Tri minute kasnije Tomo Barlecaj pogađa vratnicu, kao i sedamdesetak sekundi nakon toga, ali potonji put lopta od vratnice odlazi u mrežu za 1:0.

Do kraja susreta je iole vrijednu spomena prigodu imao Batelić, ali je Hodžić nanovo pokazao kako se radi o klasnom vrataru pa je ostalo 1:0 što Novalju vodi u I ŽNL.

CRIKVENICA - JEDINSTVO OMLADINAC 1:0

Gradski stadion. Sudac: Perković (Rijeka)

Gledatelja: 80.

Strijelac: 1:0 Fazlji (84)

CRIKVENICA: Mustapić, Mišković (62 Krišković), Antić (75 Lekaj), Uremović, Špalj, Smojver, Pišković, Kuna, Jovanović, Butorac, Gašparović (56 Fazlji)

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac (od 87. Mohorović), Trajkovski (od 78. Prendivoj), Matulja, Čalović, Pavinčić, Mohorović, Černjul, Kurtić, Vale, Miletić, Delić (81 Kurtić)

Po viđenom na terenu, moglo bi se reći da su i jedna i druga ekipa posljednje ovosezonsko kolo shvatile kao neku vrstu kazne koju moraju odraditi. Domaći su bili bolji, imali terensku inicijativu i prilike, ali protiv fenjeraša, koji je došao sa samo dvije zamjene i pomoćnim vratarom drugo se nije ni očekivalo.

Crikvenica je od prvog trenutka napala, ali svi njezini pokušaju bili su prilično jalovi i neprecizni. Limitirani gosti su se orijentirali na obranu, pokušavajući po koji put prijeći preko centra. Najveća gostujuća prilika ujedno i jedina, bio je udarac Valea, koji je Mustapić obranio. Domaćin je imao mnogo udaraca prema vratima Šumberca koji je odlično obavio svoj posao. Najveću priliku za vodstvo imao je Jovanović u 72. minuti kada se našao 2-3 metra od gol linije, ali je samo uspio napucati gostujućeg vratara.

Domaći su do pobjedničkog gola došli u samoj završnici susreta, kada Kujtim Fazlji ljevicom zahvaća loptu iz voleja i šalje ju u desni gornji kut Šumberca. Posljednjih deset minuta utakmice domaćin je igrao s igračem manje, jer je u jednom duelu Antić dobio posjekotinu iznad oka i nije bio u mogućnosti nastaviti utakmicu, a gostujući strateg dao je priliku svim igračima s klupe (Kurtiću, Prendivoju i pomoćnom vrataru Mohoroviću).  (S. Lončarić)

NEHAJ - JADRAN 1:0

Igralište Nehaj. Sudac: Vučković (Zagreb)

Gledatelja: 440

Strijelac: 1:0 Rubčić (14)

Crveni kartoni: Jurica Prpić (Nehaj) - 37. naguravanje Franjo Ereiz (Jadran-Poreč) - 37. nagovaranje. Hasanbegović (Nehaj) 90. drugi žuti.

NEHAJ: Baričević, B. Vrban, Hasanbegović, I. Vrban, Dabac, J. Prpić, Lopac, Šmit (75 Pejanović), Pečanić (69 M. Prpić), Žunić (90 Tomljanović), Rubčić

JADRAN: Gržentić, Sumić (46. Užila), Kastrati, Grgurić, Benčić, Tomić, Ereiz, Abuselyana, Đurić, Dujanić, Dežić (46 Leshdedaj)

Potez uprave Nehaja da u posljednjoj, najvažnijoj utakmici prvenstva ne naplaćuje ulaznice pokazao se je kao pun pogodak. Rekordna posjeta, načičkane tribine, a mjesta je bilo i za skupinu gostujućih navijača Šajete, naoružane bubnjem i sa 4 zastave. Ukupno njih 11, ali vrlo grlatih i odanih do posljednje minute svojim ljubimcima.

U 2. bilo je jako gusto pred domaćim vratima. David Dujanić, najpoduzimljiviji gostujući igrač, pobjegao je domaćoj obrani i kada se je našao u najizglednijem kutu, nadmudrio ga je Baričević, sjajnim istrčavanjem i letom u noge. Prvih dvadesetak minuta Nehaj je zaigrao furiozno i upravo u tom razdoblju postignut je jedini pogodak na utakmici. Na ubačaj Šmita, munjevito je reagirao dobro postavljeni Rubčić, koji je postigao vrlo lijepi pogodak, začinjen klasičnim volej udarcem. Na krilima punih tribina dugu, ali brzu akciju Nehaja, u kojoj je sudjelovalo pet igrača, završio je Prpić snažnim udarcem, kojega brani Gržentić. Nakon ola sata igre Nehaj gubi sredinu terena, na koju stižu gosti, te su do odmora oni nešto poduzimljiviji. U 37. nakon prekršaja igrača Nehaja, na četrdesetak metara od gola Baričevića došlo je do naguravanja, koje je okončano vrlo ranim krajem utakmice za Ereiza i Prpića.

I u nastavku, ponovno nakon samo 2-3 minute Baričević leti u noge i spašava svoja vrata. U 65. Šmit je u buketu igrača, iako rastom najmanji, sa igračima sa kojima se je skakao, izašao kao pobjednik i najviši, ali je njegov udarac za malo prošao pokraj gola. Posljednjih dvadeset minuta proteklo je u tri identične prilike za goste. Agilni Dujanić je pucao, a Baričević sakupljao uspješne obrane. U posljednjoj minuti regularnog tijeka utakmice drugi žuti karton dobio je Enes Hasanbegović. Šteta, jer je to bio i kraj nogometne karijere za pouzdanog domaćeg igrača, koji nakon dvadeset godina vjernost u dresu Nehaja, odlazi na rad u inozemstvo. Ispraćen je ovacijama i drugim aplauzom, koji je na koncu pete minute sudačke nadoknade dobila i cijela momčad, koja se je u posljednjem kolu odmakla zone ispadanja. (T. Lončarić)

OPATIJA – HALUBJAN 1:1

Igralište Opatije. Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelci: 0:1 Miočić (41), 1:1 A. Matovina (60)

Žuti kartoni: Erceg (Opatija), Miletić (Halubjan)

OPATIJA: Vukić, Samardžija (46 Brajković), Tkalčević (65 Šimić), Zobić, Tokić, Corallini, Žgomba (46 Kremenović), Lazić, Mance, Erceg, Matovina

HALUBJAN: Raspor, Žiković, Kovčalija, Pinjuh, Omerović, Miletić, Bilobrk (79 Mrvčić), Josić, Miočić (85 Baljak), Šanjug, Alilović (66 Kučinić)

Nogometaši Opatije i Halubjana podijelili su bodove na oproštaju od sezone. Gosti su poveli golom Miočića (41), da bi bod Opatijcima osigurao Alen Matovina.

- Zadovoljni smo bodom. Došli smo da ne izgubimo. Tako smo se i postavili. Poveli smo preko Miočića, a onda je domaćin stisnuo. Imali smo i mi neke prilike, no oni su zatresli mrežu. Mislim da je s obzirom na prikazano remi najrealniji ishod, objasnio je nakon susreta trener Halubjana Petar Radaković.

BUJE - NOVIGRAD 3:2

Gradski stadion. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Gledatelja: 350

Strijelci: 1:0 Bojić (7), 1:1 Valenta (25), 2:1 Bojić (30-11m), 2:2 Tatar (31), 3:2 Mehmedagić (80)

Žuti kartoni: Uzelac, Fabijančić, Mehmedagić, Petak (Buje), Valenta (Novigrad)

BUJE: Košćuk, Uran, Pantner, Bešić, Uzelac, Fabijančić, Šendula (90 Petak), Mehmedagić (80 Pjevović), Bojić (90 Katalenić), Kapular, Šoškić

NOVIGRAD: Beblek, E. Valenta, Višković, D. Valenta, Kotiga (75 Sinčić), Beletić (85 Tikas), Peculić (46 Živulić), Tatar, Vrdoljak, Halilović, Ugrina

Nogometaši Buja su u istarskom derbiju slavili protiv susjeda iz Novigrada te ih tim rezultatom, ukoliko se ne odluči drukčije u uredima županijskih saveza, poslali u I ŽNL.

Od sedme minute vode Buježi. Mehmedagić se namjestio na udarac na nekih 25 metara, njegov udarac po skliskom travnjaku odbio Beblek, ali samo na nogu Mihajla Bojića koji preciznim udarcem dovodi domaće u vodstvo.

Nastavilo se uz sve gore vrijeme igrati nepovezano, ali se igračima ne može ništa zamjeriti jer je pljusak bio izuzetno konzistentan. Ipak, u 25. minuti Halilović izvodi korner, lopta u šesnaestercu dolazi do Diega Valente koji poluvolejem u donji desni kut poravnava rezultat na 1:1.

Četiri minute kasnije strijelac novigradskog pogotka u šesnaestercu ruši Enisa Šoškića pa sucu Vidulinu ne preostaje ništa nego dosuditi jedanaesterac za domaće. Odgovornosti se prihvatio Bojić te preciznim udarcem vratio domaćima vodstvo.

Ono je pak trajalo nešto više od minute jer je u 31. ubačena lopta u bujski šesnaesterac gdje Halilović loptu propušta, a ona na drugoj vratnici stiže do Tatara koji sa šest metara pogađa nebranjeni dio mreže za 2:2. Tim se rezultatom otišlo na predah.

Nastavak je donio podosta neatraktivnu igru, najviše zbog lošeg travnjaka, a trenutak odluke dogodio se u 80. minuti. Tada je Uzelac izveo slobodan udarac, gostujući vratar Beblek odbio loptu, ali samo na nogu Mehmedagića koji pogađa za konačnih 3:2

Fotogalerija: Lario Tus