TREĆA HNL ZAPAD

Crikvenica odigrala za peticu, Opatija za sedmicu

Subota, 19. travnja 2014. 19:05 Napisao/la  SC

Rezultati 24. kola:  Crikvenica - Grobničan 5:2, Rudar - Krk 1:2, Buje - Opatija 1:7

Treća HNL, 24. kolo

CRIKVENICA - GROBNIČAN 5:2

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Jovanović (3'), 2:0 Rubčić (25'), 3:0 Brajković (47'), 3:1 Sertić (50'), 4:1 Brajković (59'), 5:1 Kuna (81'), 5:2 Prtenjača (90').

Žuti kartoni: Gašparović, Petrinović, Kuna, Jovanović (Crikvenica), Poropat, Jukić, Burić (Grobničan).

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Gašparović, Uremović, Petrinović, Smojver (od 53' Kuna), Ivić (od 89' Njegovan), Rubčić, Brajković, Butorac, Jovanović (od 76' Vučinić).

GROBNIČAN: Milić, Gašpert, Jukić, Nenadić (od 75' Ćufta), Miculinić, Poropat (od 46' Sertić), Cianci, Prtenjača, Conjar (od 46' Prelčec), Burić, Sobotinčić.

Debi iz snova za novog mladog stratega Franjkovića na klupi Crikvenice. Iako je došao prije samo nekoliko dana, odlično je posložio domaćina, koji je nakon dugo vremena, točnije od početka drugog dijela prvenstva izgledao kao momčad koja želi i koja može pobijediti. Od početka utakmice u napadu se pojavio mladi Ivić, koji je do sada većinom bio korišten kao desni branič, a leđa su mu čuvali Brajković, Jovanović i Rubčić, svi vrlo ofenzivno postavljeni. Sva trojica su se i upisali u listu strijelaca.  U 3. minuti utakmice kontra domaćina, loptu vuče Ivić, spušta je za Jovanovića koji ju neobranjivo šalje u lijevi gornji kut. U 26. minuti velika pogreška gostujućeg vratara Milića. Loše čita odskok lopte koja ga preskače, to koristi Rubčić i šalje loptu u praznu mrežu.

Bilo kakve nade za preokret u nastavku utakmice gostima ruši Mate Brajković. Rubčić je asistent, a nakon samo dvije minute drugog dijela rezultat je 3:0. Gosti smanjuju preko Sertića, koji je odlično uposlen od strane Ciancija. Za novi pogodak u mreži zaslužan je ponovo Brajković koji prebacuje loptu preko gostujućeg vratara. U 81. minuti Rubčić je ponovo asistent, ovog puta za Kunu koji postiže pogodak za 5-1. Do kraja utakmice gosti su smanjili rezultat, a strijelac gola bio je Prtenjača u posljednjoj minuti utakmice. Velike pohvale svim igračima Crikvenice, od vratara Sroka, dobro postavljene obrane, sredine i ubojitog napada. Nakon velike rezultatske krize, kirci su na najljepši način čestitali Uskrs svojim navijačima.  (S. L.)

BUJE - OPATIJA 1:7

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Brusić (Čavle).

Strijelci: 0:1 Kolić (4'), 0:2 Vlatković (19'), 0:3 Krešić (23'), 0:4 Bjelanović (27'), 0:5 Vlatković (36'), 1:5 Bojić (66-11m), 1:6 Bjelanović (70'), 1:7 Vlatković (74').

Žuti kartoni: Fabijančić, Kapular (Buje), Vlatković, Erceg, Žgomba, Mance (Opatija).

BUJE: Košćuk, Bešić, Uran, Bašić (od 46' Trevižan), Huskić, Fabijančić, Čavarović (od 77' Premužić), Kapular, Šoškić (od 68' Mehmedagić), Bojić, Horvat.

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević (od 68' Brajković), Bjelanović (od 77' Čubelić), Krešić, Mance, Gnip (od 54' Radomir), Žgomba, Smolić-Ročak, Kolić, Vlatković, Erceg.

Nogometaši Opatije nadigrali su Buje i s uvjerljivih 7:1 stigli su do nova tri boda. Već od pete minute vode gosti. Skraćeni korner s lijeve strane Saša Kolić u šesnaestercu je glavom sproveo u mrežu. Na 0:2 povisio je Niko Vlatković glavom nakon kornera, a za treći pogodak gostiju više je zaslužna smušena domaća obrana nego realizator Marko Krešić.

Do poluvremena bujsku mrežu zatresli su još Bjelanović i Vlatković, a u drugom poluvremenu Buježi preko Bojića iz jedanaesterca zabijaju počasni pogodak da bi navedeni opatijski dvojac istim redoslijedom zaokružio priču s još dva pogotka.

RUDAR - KRK 1:2

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 0:1 Maglić (43'), 1:1 Miletić (61'), 1:2 Zec (87').

Žuti kartoni: Fejzić, Čudić, Miletić, Vozila, Stepčić (Rudar), Kumić, Jović, Kurolt, Zec (Krk).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Čudić (od 75' Radočaj), Miletić, Juričić, Stepčić, Fejzić (od 46' Jašarević), Barišić, Dobrić (od 67' Matulja), Kurtić.

KRK: Tomašić, Jug, Maglić, Brozić, Bošnjak, Prpić, Matovina, Jović (od 90' Jurasić), Antić, Kumić (od 73' Zec), Kurolt.

Nogometaši Krka slavili su na gostovanju kod Rudara i potvrdili treće mjesto.  Na samom početku gosti su imali jalovu inicijativu, a prvi su puta zaprijetili u 11. minuti kada nakon Jovićevog kornera Prpićev udarac glavom odlazi pored gola. Nakon toga bude se „kovari“. Igrala se 17. minuta kada je udarac Juričića sa vrha šesnaesterca završio pored vratnice gostujućeg gola, a u 24. minuti najveća prigoda domaćih. Lopta je pomalo slučajno došla do Sandija Dobrića na 12 metara od gola koji je koju milisekundu previše oklijevao, pa je loptu koju su svi vidjeli u golu uspio blokirati Matko Maglić.

Sredinom prvog dijela dogodila se i po mnogima nedvojbena situacija. Miletić je ulazio u prazan prostor, a Brozić loptu zaustavio rukom u šesnaestercu. Jelenčić je pokazao da se igra nastavi. U 41. minuti ipak do vodstva stižu gosti. Bošnjak je dobio loptu na desnoj strani te preciznim ubačajem pogodio Maglića koji glavom pogađa nebranjeni dio mreže.

Nastavak je odličnim udarcem iz voleja, u 51. minuti, otvorio Sandi Dobrić, a njegova „bomba“ odsjela je na spojnici krčkog gola. Ipak, šest minuta kasnije nije bilo spasa za inferiorne goste u drugom dijelu. Stepčić je pronašao Juričića, a ovaj se oslobodio te dao za Miletića koji je loptu proslijedio u mrežu. Ipak, usprkos dobroj igri, Labinjani nisu uspjeli ostati neporaženi. Tri minute prije kraja utakmice Zec je presudio domaćinima koji sada putuju na teško gostovanje u Opatiju.

JADRAN - NEHAJ 0:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Žuti kartoni: Temaj, Užila (Jadran), Pećanić, Vrban (Nehaj).

JADRAN: Petrušić, Čabraja, Sumić (od 55' Banić), Užila, Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Legović (od 31' Temaj, od 68' Bijelić), Dujanić.

NEHAJ: Baričević, Špalj, Draženović, Vukelić, Vrban, Biondić, Tomac (od 61' Pejanović), Massarini (od 87' P. Prpić), Pećanić (od 90' M. Prpić), Rukavina, Hajdini.

Nogometaši Jadrana i Nehaja podijelili su bodove odigravši 0:0. Igra koju su prikazali nogometaši Jadrana nije bila onakva na kakvu su navikli svoje navijače i Senjani su odnijeli bod.

U prvom dijelu je jedinu prigodu na susretu imao Edi Baša, a isti je igrač otvorio i u nastavku „šutersku“ rubriku. Na kraju susreta su Porečani imali dvije velike prigode. Oba puta je nespretan bio Mehmed Bijelić, prvi puta u 79. minuti kada se sapleo, a drugi puta u 86. minuti kada je lopta otišla pored gola nakon odlične asistencije Dujanića.

MLADOST - VINODOL 1:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 100. Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan).

Strijelac: 1:0 Kostešić (25').

Žuti kartoni: Funčić, Škiljan, Marijanović (Mladost), Jelenović, Lenac, Topolovec, Hreljac (Vinodol).

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan (od 87' Peruško), Tomić (od 69' Valčić), Halilović (od 90' Bogdan), Nišević, Marijanović, Bogdan, Funčić, Kostešić.

VINODOL: Hodžić, Batkoski, Lenac (od 75' Šmit), Radetić, Vidmar, Udović, Tomić, Topolovec, Mataija, Jelenović (od 90' Tonković), Petrinović (od 46' Barišić).

Očekivana pobjeda fažanske Mladosti. Vinodol je postavio na Olivi „autobus“ ispred svog gola, ali nisu uspjeli u svojoj nakani da ostanu neporaženi. U osmoj minuti Fažanci su imali prvu prigodu. Halilović je prošao po lijevoj strani, ubacio za Škiljana koji je oklijevao, pa šutirao u blok. Nedugo nakon toga je gostima, opravdano, poništen zgoditak zbog nedozvoljene pozicije. Mladost je povela u 25. minuti.

Ivan Livović je prošao desnom stranom, a onda centaršutom pronašao Marka Kostešića koji odličnim trzajem loptu glavom šalje u golmanov lijevi gornji kut – 1:0. Do poluvremena prigodu je imao i Mataija, ali ga je Marijanović uspio omesti, pa je udarac okončao pokraj gola, a za domaće je Halilović nesmotreno obranio udarac Škiljana u 39. minuti. U drugom dijelu napad na gol blijedih gostiju, Halilović je promašio dvije zrele prigode i to je bilo sve od obje momčadi.

ROVINJ - NOVIGRAD 2:3

Igralište Valbruna. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Gjurchinoski (11'), 2:0 T. Barlecaj (15'), 2:1 Devović (23'), 2:2 Ćorić (38'), 2:3 Tomašević (90').

Žuti kartoni: Tomakh, T. Barlecaj, Matošević (Rovinj).

ROVINJ: Starčić, Tomakh, Budicin, Pavić, Ljubešić, Hadžić, T. Barlecaj (od 84' Ćosić), Matošević, Gjurchinoski (od 60' A. Barlecaj), Tanković, Batelić.

NOVIGRAD: Beblek, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, E. Valenta (od 87' Šimičić), Mehmedagić, Devović (od 76' Živulić), Vrdoljak, Tatar, Ćorić, Grbac.

U lijepoj predstavi Rovinja i Novigrada koju su igrači obje momčadi prezentirali ispred 200-tinjak gledatelja, slavili su gosti.

Trenutak odluke dogodio se u trećoj minuti nadoknade. Tada je Krneta procijenio da je loptu u korner izbacio 17-godišnji Ćosić koji ga je pokušavao uvjeriti u suprotno. Nakon kornera Hadžić je evidentno odgurnut na pod od strane Tomaševića, lopta odlazi na drugu stranu, Živulić pogađa gredu, a lopta se odbija do usamljenog Tomaševića čiji čuvar leži na podu. Za Krnetu sve čisto, Novigrad dobija 2:3.

Na Valbruni su gledatelji vidjeli urnebesno prvo poluvrijeme. Već u šestoj minuti Devović je izašao sam na Starčića koji mu brani udarac. Nedugo zatim Gjurchinoski ispred Mileusnića pogađa na prvoj vratnici za 1:0.

Novi šok za goste dogodio se u 15. minuti. Jednu loše „očišćenu“ loptu iz gostujućeg šesnaesterca primio je Tomo Barlecaj na 15 metara od gola i poluvisoko pogodio uz desnu vratnicu za 2:0 i veliko rovinjsko slavlje. Ono je međutim pomalo splasnulo nakon što je Vrdoljak u 23. minuti centrirao za Devovića koji je s nekoliko metara proslijedio u mrežu.

U 38. minuti  je ponovo sve na početku. Opet je Vrdoljak bio asistent, a ovog puta je u presliki prvog novigradskog gola Ćorić pogodio iz blizine za 2:2. U nastavku se igra podosta lošije i sporije nego u prvom dijelu, a ozbiljno su zaprijetili Agron Barlecaj za domaće te Paolo Grbac za goste na drugoj strani.

Fotogalerija (Crikvenica - Grobničan): Niko Matejčić