TREĆA HNL - ZAPAD

Pobjede Orijenta i Novigrada, poker Pećanića

Subota, 12. travnja 2014. 19:51 Napisao/la  SC

Opatija je bila bolja od Naprijeda (1:0), a Halubjan je svladao Crikvenicu (2:0)

Treća HNL

ORIJENT - MLADOST 2:1

Stadion Krimeja. Gledatelja: 150. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 1:0 Jasprica (34'), 2:0 Brkljača (87'), 2:1 Kostešić (90').

Žuti kartoni: Štulić, Brkljača (Orijent).

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Guerieri, Inić, Rabar, Jasprica, Štulić (od 46' Bajramović), Mikulić (od 86' Nemetz), Kovačević, Kuši (od 67' Štanfel).

MLADOST: Perković, D. Šistek (od 22' Balaško), Racan, Škiljan (od 86' S. Šistek), Tomić, Halilović, Kostešić, Bogdan, Peruško, Valčić (od 74' Bogdan), Funčić.

Nogometaši Orijenta upisali su vrijedne bodove u utakmici protiv Mladosti iz Fažane. Živom igrom na obje strane otvorila se utakmica. Najprije je u petoj minuti udarac Halilovića s 15 metara iskosa otišao preko gola, kao i prijetnja Marka Štulića s 25 metara u 13. minuti.

Tri minute kasnije Halilović je na desnoj strani stvorio prostor za centaršut, a onda odlučio dati povratnu loptu za Valčića čiji udarac okončava u rukama Hermana dok je sve promatrao i loptu očekivao Mark Kostešić na visini peterca.

Domaći su poveli u 35. minuti. Jednu odbijenu loptu od živog zida nakon „slobodnjaka“ primio je Ivan Jasprica na 18 metara od gola te odličnim udarcem pogodio vratnicu od koje se lopta odbila iza u ovom slučaju nemoćnog Perkovića - 1:0.

Četiri minute kasnije Kostešić se našao u izglednoj prigodi, ali njegov udarac s osam metara iskosa s desne strane brani domaći čuvar mreže Herman. Nastavili su gosti s promašajima, a prednjačio je Halilović. Sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Tomislav Brkljača tri minute prije kraja susreta.

Do kraja utakmice Mark Kostešić se najbolje snašao u jednoj gužvi u domaćem šesnaestercu, te postavio konačnih 2:1.

KRK - BUJE 4:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 150. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelci: 1:0 Matovina (2'), 2:0 Tucaković (65'), 3:0 Antić (81'), 4:0 Tucaković (83').

Žuti kartoni: Jović, Tucaković, Konjić (Krk), Stević (Buje).

KRK: Tomašić, Jug (od 87' Jurasić), Konjić, Maglić, Bošnjak, Prpić (od 78' Brozić), Tucaković, Matovina, Jović (od 84' Zec), Antić, Kurolt.

BUJE: Kolar, Bešić, Kapular, Stević (od 58' Mehmedagić), Huskić, Fabijančić, Šendula, Bašić (od 47' Kapular), Premužić (od 78' Čavarović), Trevižan, Šoškić.

Zanimljiva, živa i tehnički vrlo dobra predstava obje ekipe. Momčad Krka tek je u drugom dijelu slomila otpor Buja, makar je u prvom dijelu propustila nekoliko prilika preko napadača Jovića i Matovine da riješi utakmicu.

Već prvi napad Krka i veselje na dobro ispunjenim tribinama Sportskog centra u Krku. Slobodan udarac s desne strane izvodi Bošnjak na glavu Jovića koji proslijeđuje loptu do usamljenog Matovine kojemu nije bilo teško pogoditi nebranjeni dio mreže - 1:0. Slijedi prodor Jovića i jedan na jedan s golmanom gostiju Kolarom, no vratar Buja izlazi kao pobjednik. Do kraja prvog dijela još dvije vrlo dobre prilike domaćina, ali Matovina oba puta gubi dvoboj sa vrlo dobrim golmanom Istrana.

N početku drugog dijela opet je Matovina u izglednoj poziciji ali i ovaj put vratar Kolar je na mjestu. Prisilnim izlaskom od pet minuta napadača Jovića, zbog sudara glavom s stoperom gostiju, ekipa Buja preuzima inicijativu i opasno prijeti, no vratar Tomašić pokazuje mačje reflekse neutralizirajući udarce napadača Šoškića i Premužića.

U 80. minuti Prpić prima jednu loptu upućenu od Matovine, u šesnaestrcu te iz koljena uspjeva matirati golmana Kolara. Na 3:0 povisuje Antić iz slobodnog udarca sa neki 25 metara, a točku na "i" stavlja Tucaković nakon solo prodora. Na kraju gosti uz dosta sreće prolaze sa samo četiri zgoditka u mreži jer u zadnjih desetak minuta igra im se doslovno raspala te su napadači Krka propustili popraviti gol razliku.

NEHAJ - RUDAR 4:0

Igralište Pod Kulom. Gledatelja: 150. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Pećanić (23'-11m), 2:0 Pećanić (50'), 3:0 Pećanić (53'), 4:0 Pećanić (89').

Žuti kartoni: Mehić, Načinović (Rudar)

Crveni karton: Lopac (drugi žuti, 73')

NEHAJ: Baričević, Špalj (od 67' Biondić), Draženović, Vukelić, Dabac, Lopac, Tomac (od 82' Šolić), P. Prpić, Pećanić, Rukavina, Massarini (od 76' M. Prpić).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Miletić (od 46' Matulja), Juričić (od 60' Jašarević), Stepčić, Fejzić (od 65' Miskić), Barišić, Dobrić, Kurtić.

Uskoci su za vrlo bitnu utakmicu, koja je trebala označiti izlazak iz zone sumraka, nisu mogli računati na Prpića, Vrbana, Hajdinija (tri žuta kartona), te Pejanovića i Šebalja (maturalno putovanje), a i Baričević je stao na gol sa neizliječenom ozljedom. Usprkos svemu, ne previše popunjene tribine mogle su nazočiti praizvedbi koncerta za solistu (strijelca Pečanića) i orkestar.

Početna, vrlo živahna međusobna ispitivanja snaga potrajala su sve do 17. minute kada je Massarini zapucao pokraj gola, a s druge strane Juričić pokušava iz poprilične daljine ugroziti Baričevića, koji je siguran. U 24. minuti Massarini bježi svojem čuvaru, ulazi u kazneni prostor, gdje ga ruši Miletić. Iz kaznenog udarca Pečanić je precizan 1-0.

Odmah nakon primljenog pogotka igrači Rudara se otvaraju i kreću u napad s više igrača. U dva navrata Baričević odlično reagira, najprije boksa loptu u velikoj gužvi, nakon toga je siguran na ubačaj gostujućih napadača u visokom skoku.
U 51. minuti Tomac juri po desnom boku, kod korner-zastavice centrira besprijekorno točno, a obrana Rudara samo pogledom prati loptu, koja prolazi paralelno sa gol-linijom. Pečanić je spreman i realizira za 2:0. Tek u 52. minuti prvi je korner na utakmici i to za Rudar. Dobro izveden udarac iz kuta, a lopta dolazi do usamljenog Stepčića na visini jedanaesterca. Slabo prihvaćena lopta, završava lošim udarcem koji prolazi pokraj gola.

Dosta zbunjena gostujuća obrana već u idućoj minuti griješi i daruje razigranog Pečanića, koji se je sjurio prema golu nemoćnog Vozile, a spretni strijelac dolazi do svojeg trećeg pogotka 3:0. Još se radost nije ni stišala, a na sceni je Tomac. Njegov snažni udarac odlično brani Vozila.

Nakon gužve u 75. minuti isključen je Lopac, ali se to na igri Rudara previše i ne vidi. U obranu se vraća Pečanić, ali u smiraju utakmice ponovno je i u napadačkoj akciji. Najprije snažnim udarcem pogađa vratnicu, a na odbijenoj lopti ponovno je prvi Pečanić. Za kraj utakmice slijedi majstorija za koju se je isplatilo doći na utakmicu. Ugledavši Vozilu na prvoj stativi odvažio se je precizni udarac sa vrha kaznenog prostora u suprotni gornji kut. Lopta završava u popularnoj „devedesetki“ za 4:0.

NOVIGRAD - JADRAN 3:1

Igralište Laco. Gledatelja: 600. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Legović (54'), 1:1 Ugrina (82'), 2:1 Ćorić (87'), 3:1 Ćorić (89').

Žuti kartoni: Mehmedagić, Tomašević, Devović (Novigrad), Đurić, Krizmanić, Udovičić (Jadran).

Crveni karton: Ugrina (Novigrad, 90'), Ilić (Jadran, 67').

NOVIGRAD: Beblek, Sinčić, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević (od 69' Devović), Živulić (od 77' E. Valenta), Mehmedagić, Vrdoljak, Ugrina, Ćorić, Grbac.

JADRAN: Petrušić, Ilić, Sumić (od 90' Banić), Baša, Ereiz, Kepčija (od 70' Belušić), Udovičić, Đurić, Legović, Dujanić (od 83' Užila), Krizmanić.

Nezapamćeni dekor, četiri pogotka, dva crvena kartona i preokret – derbi na Lacu imao je sve predispozicije napete sportske priredbe i gledatelji mogu biti zadovoljni viđenim, naravno osim porečkih Šajeta. Nogometaši Novigrada i Jadrana odigrali su blijedih 45 minuta u kojem su navijači uzdahnuli samo jedanput. Igrala se 35. minuta kada je udarac Edia Baše iz slobodnog udarca s 22 metra okončao na spoju vratnice i grede.

U trećoj minuti nastavka na Lacu su poveli gosti. Baša je izveo korner, a nakon niza odbijanaca u šesnaestercu, lopta je stigla do Martina Legovića koji pogađa nebranjeni dio mreže - 0:1.

No, u 67. minuti okrenut je odnos snaga na travnjaku. Paolo Grbac je krenuo u trk prema vrataru Petrušiću, a Ilić ga srušio. Sudac Vučkov je mladom porečkom stoperu pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Od tog trenutka na travnjaku postojala je samo jedna momčad, ona novigradska. Napadi domaće momčadi urodile su plodom u 82. minuti kada je Sandro Ugrina poravnao rezultat. Igrala se 87. minuta kada je Paolo Grbac sjajno ubacio za Dragu Ćorića koji glavom dovodi Novigrad u vodstvo. Do kraja Ćorić se još jednom upisao u listu strijelaca pogodivši donji desni kut za konačnih 3:1.

GROBNIČAN - ROVINJ 3:0

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelci: 1:0 Jukić (36'-11m), 2:0 Cianci (80'), 3:0 Miculinić (89').

Žuti kartoni: Vukelić, Glavaš (Grobničan), Tanković, Horvat (Rovinj).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Cianci, Prtenjača (od 60' Poropat), Sertić (od 68' Gašpert), Ćufta (od 55' Prelčec), Sobotinčić.

ROVINJ: Starčić, Tomakh, Budicin, Pavić, Ljubešić, Hadžić, Matošević, Gjurchinoski (od 72' Karić), Tanković (od 76' Perković), Batelić, Horvat.

Nogometaši Grobničana upisali su nove bodove u ogledu s Rovinjem. Domaći su do vodećeg pogotka stigli u prvom dijelu nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Domagoj Prtenjača. Čast i obaveza izvođenja najstrože kazne pripala je kapetanu Jukiću koji je bio siguran realizator – 1:0.

U nastavku se nastavila dominacija Grobničana koji su vodstvo udvostručili tek u 80. minuti kada vižljasti Cianci bježi gostujućoj obrani i rutinirano pogađa pokraj Starčića. Točku na „i“ postavio je Marko Miculinić u pretposljednjoj minuti utakmice.

HALUBJAN - CRIKVENICA 2:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac:  Luka Pajić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Miletić (85'), 2:0 Alilović (88').

Žuti kartoni:  Miletić (Halubjan), Kuna, Petrinović, Mazzarolli, Smojver (Crikvenica).

HALUBJAN: Raspor, Samardžija, Morić (od 79' Plecić), Miletić, Omerović, Kinkela, Alilović, Pinjuh, Josipović, Šanjug (od 71' Vukelić), Kučinić (od 64' Monjac).

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Gašparović, Smojver, Petrinović, Ivić, Kuna (od 80' Vučinić), Rubčić (od 68' Vukić), Brajković, Butorac, Jovanović.

Nogometaši Halubjana upisali su vrijedne bodove u utakmici protiv Crikvenice koju su odradili bez trenera. Naime, nakon odlaska Petra Radakovića, njegov nasljednik Denis Lopac na klupi je proveo samo nekoliko dana.

Ipak, Halubjan je u samoj završnici golovima Miletića i Alilovića stigao do sedme pobjede i važnih bodova u borbi u donjem dijelu ljestvice.