Subota, 25. svibnja 2013. 19:44 Napisao  I. V.

Utakmica 29. kola: Orijent - Krk 2:1 (Bajramović 9, 70/Softić 23)

Strijelci: 1:0 Bajramović (9), 1:1 Softić (23), 2:1 Bajramović (70)

Žuti katoni: Nemetz, Krešić (Orijent), Duračak, Brlošić (Krk)

ORIJENT: Stipanov 6, Nemetz 6,5, Inić 6,5, Polegubić 7, Leskur 6, Čubelić 6,5, Krešić 6,5, Žarić 6,5, Škarica 7 (75 Guerieri -), Mikulić 6 (80 Kauzlarić -), Bajramović 7,5 (90+2 Prga - )

KRK: Raspor 6, Brkljača 5,5, Duračak 6, Maglić 6,5, Brozić 5 (46 Avgustinović 5,5), Nenadić 6, Bošnjak 6, Softić 6 (38 Brlošić 5,5), Grbac 6 (75 Ilić -), Kurolt 5,5, Poropat 5,5

Dvama pogocima Dina Bajramovića nogometaši Orijenta pobijedili su Krk i dokazali da je proljeće definitivno njihovo godišnje doba. Da nisu doživjeli uvjerljivi poraz (2:4) od Naprijeda u 28. kolu, moglo bi se govoriti o seriji vrijednoj borbe za sami vrh. Momčad Krka ničim nije pokazala da je Orijentu u nastavku prvenstva bila nedostižna borba za drugo mjesto. Naprotiv!

U prvom dijelu Orijent je ostvario nešto veći posjed  lopte što po onako neravnom terenu i nije bila neka prednost. Glavnina napada domaćih odvijala se preko desnog boka ponajviše zbog u prvom dijelu raspoloženom Žariću. Zamijenio je u 14. minuti trener Alen Horvat mjesta bočnim braničima (Brkljača/Brozić), ali je desna strana do odmora i dalje ostala jedini propusni dio igrališta.

U 9. minuti Škarica se na desnoj strani lako oslobodio Brozića, precizno ubacio lijevom nogom na suprotnu stranu gdje je osamljeni Bajramović spremno dočekao loptu i tehnički perfektnim udarcem glavom efektno pogodio suprotni kut – 1:0.

Razdoblje osjetne dominacije domaćina bez prilika završeno je pogotkom na suprotnoj strani. Grbac je na kraju povezane gostujuće akcije ubacio precizno s lijevog boka, lopta je preletjela cijelu obranu Orijenta, Softić je na desnoj strani u naletu zakucao loptu u mrežu – 1:1.

Nakon izjednačenja uslijedila je pozitivna reakcija domaćih igrača, koji su iskazali više agresivnosti i po teškom terenu u pravilu osvajali više tzv. ničijih lopti. Dva nejaka udarca glavama (Bajramović 28, Leskur 29)  Rasporu su poslužila za razgibavanje, a onda je vratar Krk nemoćno odgledao najbolju šansu domaćina.

U 32. minuti lopta je u duelu izmigoljila iza Mikulićevih leđa, Bajramović se našao na pravom mjestu, ušao je u kazneni prostor i onda u čistoj poziciji za udarac s 15 metara loptu poslao pokraj gola.

Minutu kasnije Škarica je s 23 metra sjajnim udarcem ostavio visokog Raspora bez reakcije, lopta je skliznula po gredi i odletjela u zaštitnu žicu iza vratiju.

Krk je u prvom dijelu u nekoliko kraćih razdoblja pokazao da ima kvalitetu za brzu transformaciju, ali je izostala završnica. Jedinu priliku gosti su imali u 37. minuti, kada je Nenadić visoko skočio i udarcem glavom pogodio vratara Stipanova.

U drugom dijelu prilika praktično nije bilo, ponajviše zato što je obrana Krka puno bolje zatvarala prilaze po desnoj strani. Iako su obje momčadi igrale žustri nogomet i tražile pogodak, prava uzbuđenja pred vratarima su izostala.

Pobjedonosni pogodak dogodio se u 70. minuti. Škarica je iz slobodnog udarca ubacio, Bajramović je ostao sam u središtu krčke obrane, napadač Orijenta nije trebao ni skočiti da bi glavom drugi put naciljao mrežu Krka i odlučio pobjednika  - 2:1.

Suci se u pravilu spominju kada nešto zgriješe i zato treba istaknuti jako dobro suđenje Gorana Krnete iz Umaga. Zahvaljujući sudačkom kriteriju primjerenom terenu, ritmu i tehničkim mogućnostima igrača, utakmica je ispala laka za suđenje. A nije bilo baš tako lako kao što je na kraju izgledalo.

Fotogalerija: Sandro Donda