Orijent nanio Krku prvi poraz

Subota, 14. rujna 2013. 19:01 Napisao/la  SC

Remi Naprijeda i Grobničana (1:1), Mladost i dalje stopostotna

ORIJENT - KRK 3:1

Stadion Krimeja. Gledatelja: 200. Sudac: Igor Rajko (Tinjan). Pomoćnici: Jelenčić (Kastav), Radovan (Rovinjsko selo).

Strijelci: 1:0 Jasprica (23'), 2:0 Mikulić (52'), 2:1 Bajramović (61'), 3:1 Žarić (72').

Žuti kartoni: Nemetz, Juničić, Brkljača, Mrvčić, Inić (Orijent), Bošnjak, Maglić (Krk).

Crveni karton: Konjić (79', drugi žuti).

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Rabar, Inić, Nemetz, Jasprica (od 80' Mrvčić), Smolić-Ročak, Mikulić, Škarica (od 46' Žarić), Juničić (od 58' Kuši).

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Konjić, Kumić (od 82' Brozić), Maglić, Bajramović, Prpić, Jović, Bošnjak (od 54' Softić), Brlošić (od 75' Jurasić).

Nogometaši Orijenta pobijedili su Krk i nanijeli mu ujedno prvi poraz sezone. Domaćin je poveo u 23. minuti. Mikulić se uspio izboriti za poziciju na rubu šesnaesterca i ostaviti loptu za Jaspricu. Nogometaš Orijenta je potegao, vratar Krka odbio loptu, a Jasprica iz druge prilike nije imao milosti. Na 2:0 domaćin je povisio u 52. minuti. Ovoga puta uloge su bile zamijenjene. Jasprica je proigrao Mikulića koji je pobjegao Kuroltu i pogodio za 2:0.

Krk se probudio u nastavku. Bajramović je oduzeo jednu loptu na sredini i sve napravio sam sjurivši se prema domaćim vratima - 2:1.

Bio je to tračak nade za goste da mogu izbjeći prvi poraz, ali njega je 11 minuta kasnije ugasio Žarić. Nakon jednog ubačaja vratar Tomašić nije dobro reagirao, lopta je došla do Žarića koji je pogodio za konačnih 3:1.

NAPRIJED - GROBNIČAN 1:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 150. Sudac: Stjepan Novosel (Kamanje). Pomoćnici: Bučar (Duga Resa) i Vučinić (Karlovac).

Strijelci: 0:1 Sobotinčić (34'), 1:1 Radmanović (57'-11m).

Žuti kartoni: Behđeti, Murica (Naprijed), Perić, Vukelić (Grobničan).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Murica (od 88' Basara), Radmanović, Škulić (od 46' Behđeti), Jugović, Petrović, Lukačić (od 46' Devčić), Hamidović.

GROBNIČAN: Ciani, Gašpert (od 68' Ćufta), Jukić, Nenadić, Vukelić, Perić, Cianci, Grbac, Sertić, Sobotinčić, Avgustinović.

Nogometaši Naprijeda i Grobničana podijelili su bodove u derbiju Treće HNL. Gosti su poveli pogotkom Sobotinčića u 34. minuti. Obrana Naprijeda nije najbolje reagirala nakon što su gosti izveli aut, Sobotinčić je iskoristio ubačaj 0:1. Mogao je Grobničan stići i do drugog pogotka, Sertić je bio brži od vratara Berkovića, ali ispriječila se greda.

Domaćin je do boda stigao u 57. minuti. Nakon jedne duge lopte Vukelić je srušio Behđetija, a bijele točke siguran je bio Radmanović - 1:1. Bila je to prava i otvorena utakmica, obje ekipe su imale svoje prilike, tako da je na kraju podjela bodova najrealniji ishod.

BUJE - HALUBJAN 0:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić. Pomoćnici: Flegar i Barbić (svi Rijeka).

Žuti kartoni: Uzelac, Šendula (Buje), Kinkela, Pinjuh, Szabo (Halubjan).

BUJE: Košćuk, Uran, Horvat (od 25' Petak, od 53' Jukan), Stević, Uzelac, Fabijančić, Šendula, Peculić, Bojić, Mehmedagić (od 46' Bešić), Premužić.

HALUBJAN: Raspor, Omerović, Kovčalija, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Morić (od 65' Kučinić), Szabo (od 70' Begić), Šanjug, Bilobrk, Baljak (od 73' Alilović).

Momčad Buja bila je bolja tijekom cijele utakmice, ali je na vratima Halubjana stajao izuzetno raspoloženi vratar Raspor.

U prvom poluvremenu nije bilo prigoda na obje strane.  Šendulin je zaprijetio u  40. minuti kada njegov udarac odlazi pokraj gola.

U nastavku Kovčalija šutira glavom nakon kornera, ali Koščuk brani. U 62. minuti Jukan puca iskosa, ali mu Raspor ulazi u šut pa ostaje 0:0. Devet minuta kasnije Šendula pogodio je gredu.

U 83. je Bešić imao izglednu prigodu, ali je obranio Raspor. Luka Bilobrk  mogao je gostima donijeti tri boda u 88. minuti, ali je bio neprecizan u veoma izglednoj situaciji.

VINODOL - NEHAJ 0:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Krneta (Umag). Pomoćnici: Čavarović (Buje), Bunčić (Poreč).

Žuti kartoni: Mataija, Vidmar (Vinodol), Lopac, Tomac, Šebalj, Rubčić (Nehaj).

VINODOL: Hodžić, Rubčić (od 46' Jelenović), Gašparović, Vidmar, Batkoski, Burić, Šmit, Tomić, Petrinović (od 46' Mataija), Tucaković, Lenac.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Žunić (od 69' Draženović), Vukelić, Dabac, Prpić, Tomac  (od 65' Prpić), Lopac, Pećanić, Rubčić, Hajdini (od 84' Pejanović).

Derbi između dva susjedska kluba, donio je dobru popunjenost na tribinama, ali malo konkretnog nogometa na terenu. Iako je krenulo živahno, udarcem Tomića (3') i obranom Baričevića, te sa druge strane prilikom Hajdinija (5') i obranom Hadžića, prilika do odmora skoro da i nije bilo. Nehaj ima terensku inicijativu, nešto je aktivniji u domaćoj polovici terena, ali u kazneni prostor se slabo i nikako ulazi.  U 13. minuti Rubčić puca kraj gola, u najboljoj prilici prvog poluvremena. U 27. Tomić lucidno traži Šmita u kaznenom prostoru Nehaja, slijedi i udarac, ali ravno u Baričevića. U prvom dijelu prilika je bilo jedva na pokoju kapaljku, u nastavku i manje...

U 70. dosta suzdržani Pečanić u izglednoj prilici puca pokraj gola, a u 76. šmit je neprecizan kod domaćina. I za kraj slobodni udarac Rubčića Hodžić efektnom paradom brani. Malo, premalo konkretnoga, za tijekom tjedna najavljivanu utakmicu. Ostaje radost korektnim pristupom utakmici sa strane obje momčadi, isto takvim suđenjem i zadovoljstvom gledatelja, koji su postigavši konsenzus u odnosu na utakmicu, bez i trunke jala napustili Bahalin. (S. L.)

RUDAR - CRIKVENICA 0:2

Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Zoran Janković. Pomoćnici: Badjuk i Grgurica (svi Rijeka).

Strijelci: 0:1 Brajković (43'), 0:2 Butorac (68').

Žuti kartoni: Barišić, Načinović, Mehić (Rudar), Perušić, Vuić, Petrinović (Crikvenica)

RUDAR: Vozila, Načinović, Kurtić, Čudić (od 54' Černjul), Mehić, Fejzić, Barišić, Dobrić, Kurtić (od 64' Subašić), Stepčić, Klapčić (od 46' Matulja).

CRIKVENICA: Ćućić, Ivić, Mazzarolli (od 46' Jug), Smojver, Perušić, Petrinović, Pišković, Jovanović, Brajković (od 83' Njegovan), Butorac, Mišković (od 46' Vukić).

Utakmica je započela jalovom inicijativom domaćih, a prva prigoda dogodila se u 33. minuti kada Mehić glavom šutira pored vrata. Šest minuta kasnije Stepčić je srušen u šesnaestercu gostiju, ali je Dobrić promašio najstrožu kaznu.

Tri minute kasnije jedan je odbijanac stigao da Mate Brajkovića čiji udarac Vozila uspijeva samo dodirnuti pa gosti vode na gradskom stadionu na poluvremenu.

Nastavak donosi potpunu dominaciju gostiju, a najviše je problema domaćoj obranio pravio odlični Dario Jovanović. Konačnih 0:2 preciznim udarcem postavio Butorac, a jedina prigoda domaćina bio je udarac Mehića iz daljine.

MLADOST - NOVIGRAD 2:1

Igralište Oliva. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Kukuljan (POdkilavac), Skender (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Devović (45'), 1:1 Peruško (66'), 2:1 Halilović (79').

Žuti kartoni: Kostešić (Mladost), Devović, Tatar, Mehmedagić, Mileusnić, D. Valenta (Novigrad).

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan (od 57' Peruško), Tomić, Bagarić (od 57' Valčić), Halilović (od 82' Bagarić), Bogdan, Funčić, Deak, Kostešić.

NOVIGRAD: Beblek, Bojkić, Višković (od 81' Živulić), D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, Tatar, Mehmedagić, Devović (od 69' E. Valenta), Vrdoljak, Ugrina.

Nogometaši Mladosti ostali su jedina neporažena ekipa nakon četvrtog kola Treće lige. Opet je momčad iz Fažane uspijela preokrenuti rezultat, Peruško (66') i Halilović (77') poništili su vodstvo gostiju koje im je Devović donio u smiraju prvog poluvremena.

JADRAN - ROVINJ 2:2

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 60. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Gledatelja: Klarić (Ratulje), Bahun (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Barlecaj (25'), 0:2 Barlecaj (33'), 1:2 Tikas (35'), 2:2 Kepčija (46').

Žuti kartoni: Sumić, O. Abuselyana (Jadran), N. Abuselyana, Mravunac (Rovinj).

JADRAN: Denić, Čabraja (od 46' Užila), Udovičić, Tikas, Ereiz, Kepčija (od 74' Temaj), Sumić (od 62' Banić), O. Abuselyana, Dujanić, Drkić, Krizmanić.

ROVINJ: Orbanić, N. Abuselyana, Budicin, Pavić, Marangon, Hadžić, Barlecaj, Gjurchinoski (od 63' Mravunac), Tanković, Qosa (od 78' Perković), Novoselić.