Subota, 10. svibnja 2014. 18:57 Napisao  Marko Babić

Stadion Krimeja. Gledatelja: 300. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 0:1 Đurić (33'), 0:2 Kepčija (88').

Žuti kartoni: Pleše, Inić  (Orijent).

ORIJENT: Herman, Guerieri (od 46' Kuduzović), Polegubić, Pleše, Inić, Rabar, Brkljača (od 75' Brkljača), Kovačević, Mikulić, Bajramović, Juničić (od 66'Štanfel).

JADRAN: Petrušić, Čabraja, Banić (od 86' Užila), Tikas, Baša (od 89' Temaaj), Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Dujanić (od 82' Bijelić), Krizmanić.

Nogometaši Orijenta poraženi su od Jadrana 0:2 i tako su dopustili gostima da ih preskoče na ljestvici u borbi za četvrto mjesto. Igrala se 88. minuta kada je Marko Kepčija pobjegao obrani Orijenta, zaobišao vratara Hermana i plasirao loptu u praznu mrežu - 0:2. Bio je to trenutak koji je odnio i posljednje nade da crveni s Krimeje mogu barem do boda na domaćem travnjaku.

Orijent u prvom i veći dio drugog poluvremena nije uspijevao povezati redove na željeni način. Ipak, u 60. minuti na jednu visoku loptu Mikulić je skočio i u sudaru s vratarom Petrušićem ugurao je u mrežu. Igor Rajko dosudio je prekršaj na vrataru što je izazvalo silne povike od strane domaćih igrača i salvu uvreda s tribina. U 70. minuti Brkljača je bio u izglednoj situaciji, ali pokušaj s ruba kaznenog prostora završio je ravno u rukama vratara Jadrana.

Devet minuta kasnije na jedan ubačaj vratar Petrušić loše je reagiro, Inić je pucao i pogodio gostujućeg igrača. Domaćin je tražio najstrožu kaznu zbog igranja rukom, ali sudac Rajko je ponovo samo odmahnuo. Uoči posljednje prilike domaćina, sjevnula je kontra gostiju, ali Baša je iz izgledne pozicije s ruba kaznenog prostora pucao preko grede.

Posljednju priliku za povratak Orijent je propustio u 83. minuti. Bajramović se sjurio prema golu nakon jedne duge lopte, ali je vratar Petrušić istrčao i kratko izbio loptu koja je došla do Štulića. Nogometaš Orijenta pucao je lobom na prazna vrata, ali je Udovičić spasio gol. Gužva u šesnaestercu potrajala je još par sekundi, ali Bajramovićev pokušaj nije pronašao put do mreže.

Inače, gosti su prvi zaprijetili u trećoj minuti nakon što su izborili slobodan udarac s lijeve strane na rubu kaznenog prostora.  Ereiz je nezgodno ubacio, ali Herman je otklonio opasnost.  U 12. minuti uslijedil je sjajna prilika za Orijent. Nakon kornera, Rabar je glavom prenio loptu, a Iniću je lopta nezgodno doskočila i branič Orijenta nije uspio iz neposredne blizine zatresti  mrežu. Gosti su poveli u 33. minuti. Jadaran je izborio prekršaj na rubu kaznenog prostora na lijevoj strani. Ereiz je oštro ubacio u loptu sredinu kaznenog prostora, a Đurić je skrenuo loptu u mrežu - 0:1.