Subota, 30. travnja 2016. 19:57 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 25. kola: Opatija - Rijeka II 2:0. U 41. minuti isključen Ayotunde

Strijelci: 1:0 Šolić (44), 2:0 Brozović (60-11m)

Žuti kartoni: T. Rudan, Jug, Kolić (Opatija), Furijan, Diyoke (Rijeka II)

Crveni karton: Ayotunde (41 - igranje rukom izvan kaznenog prostora)

OPATIJA: Raspor, Štemberger (46 J. Rudan), Brozović, Kolić, Krešić, Monjac (70 Jug), Matovina, T. Rudan (88 Kurti), Šolić, Kovačević, Dadić

RIJEKA II: Ayotunde, Budicin, Diyoke, Lebar, Nakić (65 Šarić), Budan (42 Nicoletti), Musa, Lucić, Rebernik, Mrdeša (75 Iličić), Furijan

Do zaslužene pobjede na svom su stadionu stigli nogometaši Opatije u regionalnom derbiju s drugom momčadi Rijeke slavivši 2:0. Gostima ostaje podatak da su imali jalovu premoć na terenu iako su od 41. minute igrali s igračem manje. Opatija se ponovo povukla u nastavku i prepustila središnju trećinu terena gostima koje je pak presjekao drugi primljeni pogodak.

Domaćini vode upravo od te situacije kada je nigerijski vratar s riječkom adresom, Ezekiel Ayotunde, izvan kaznenog prostora igrao rukom. Dogodilo se to u obećavajućoj akciji u kojoj je sve iskreirao Aleksandar Šolić, ponajbolji igrač na terenu.

Šolić je proigrao Tonija Rudana koji se odlučuje na lob-udarac, a Ayotunde igra rukom i dobiva izravni crveni karton. Značilo je to da će igru morati napustiti netko od igrača, bio je to Matko Budan, a na vrata je stao 18-godišnji Nicoletti.

Brzo je morao po loptu u mrežu. Šolić je namjestio loptu na slobodni udarac i naciljao njegov desni donji kut do kojeg se Nicoletti nije mogao ispružiti za 1:0.

Rijeka je počela igrati u nastavku. Izvlačenjem Budana kao da je otvorio dodatan prostor u sredini terena. U 47. minuti probao je pogoditi Lucić, bila je to međutim i jedna od rijetkih konkretnih prilika gostiju. U posljednjih pola sata ušlo se s poduplanim opatijskim vodstvom.

Josip Rudan se sjajno otarasio Muse na desnoj strani, ali se nakon što ga je prešao, našao na travi. Nigerijski bek srušio je Rudana, a s bijele točke siguran je realizator bio Ivan Brozović za konačnih 2:0. Opatiji su bodovi dobro došli za uspon prema vrhu ljestvice.