TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija srušila krimejsku utvrdu

Subota, 22. ožujka 2014. 17:55 Napisao  I. V.

Utakmica 20. kola: Orijent - Opatija 1:2. Pobjednički gol postigao je Niko Vlatković u 86. minuti

Treća liga – Zapad, 20. kolo

ORIJENT - OPATIJA 1:2

Igralište na Krimeji. Gledatelja: 200

Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec) 6,5

Strijelci: 1:0 Kuši (34), 1:1 Bjelanović (61-11m), 1:2 Vlatković (86)

Žuti kartoni: Nemetz, Leskur, Polegubić, Kovačević, Bajramović (Orijent), Bjelanović, Lazić (Opatija)

Crveni karton: Bjelanović (84, drugi žuti)

ORIJENT: Herman 6,5, Nemetz 5,5, Guerieri 5,5, Polegubić 6, Leskur 6, Rabar 6, Kuši 6 (80 Babić -), Kovačević 5,5, Pašuld 5,5 (60 Jasprica 5,5), Mikulić 5,5, Bajramović 5,5 (75 Kuduzović -)

OPATIJA: Peterfai -, Žgomba 5,5 (46 Erceg 6,5), Tkalčević 7, Brozović 6,5, Kolić 6, Krešić 6, Mance 7, Bjelanović 6,5, Čubelić 6 (78 Radomir -), Vlatković 6,5

Nogometaši Opatije srušili su krimejsku utvrdu! U derbiju 20. kola Opatija je pobijedila Orijent rezultatom 2:1 i postala prva momčad, koja je ove sezone osvojila tri boda na sušačkom igralištu. Preciznije, Opatija je zasluženo osvojila bodove na natopljenoj, izbrazdanoj grbavici, koja je nekada bila travnato igralište na kojemu se mogao igrati nogomet. Ilustracija pobjedonosnog pogotka najbolje ukazuje u kakvim se uvjetima igralo.

U 86. minuti Radomir je elegantno prebacio svog čuvara, krenuo sam prema vrataru Hermanu. Plasirao je Radomir loptu pokraj Hermana u mrežu, što bi u iole normalnijim uvjetima završilo pogotkom. Međutim, pola metra od gol-crte lopta je zaplivala u kaljuži i da Vlatković nije pratio što se događa Opatija ne bi pobijedila. Dotrčao je Vlatković prvi do kaljuže i gurnuo loptu preko gol-crte – 1:2.

Opatijci su pobjedonosni pogodak dali s igračem manje, u 84. minuti isključen je Bjelanović zbog drugog prekršaja za žuti karton. Nema zasluženih ili nezasluženih pobjeda, samo treba konstatirati da je Opatija osvojila tri boda u utakmici u kojoj je ostavila daleko bolji dojam nego domaćin i stvorila puno više prilika od koji je iskoristila samo dvije.

Osjetna premoć momčadi trenera Zorana Bogolina, koji je zbog suspenzije sjedio na tribinama, posebno je došla do izražaja u drugom dijelu utakmice tijekom kojega Orijent nije uputio ni jedan udarac u okvir gostujućih vratiju. Postignula je Opatija dva pogotka u drugom dijelu i propustila realizirati tri velike prilike (Bjelanović, Vlatković dvaput)

Gosti su izjednačili u 61. minuti, kada je Bjelanović svladao Hermana udarcem s bijele točke. Kazneni udarac vrlo dobri sudac dosudio je nakon što je Erceg uzdrmao gredu snažnim udarcem, lopta se odbila do Mikulića, koji je igrao rukom.

U prvom dijelu Orijent je relativno dobro parirao pojedinačno kvalitetnijoj gostujućoj momčadi, koju je na klupi vodio Marijan Bjelanović. U tom razdoblju nije se osjetila velika razlika u trčanju i duel-igri iako je Opatija stvorila dvije izrazite prilike (Mance, Vlatković). Orijent je pogodak postigao iz tehnički povezane kontre u 34. minuti, kada je Kuši ostao sam desnoj strani kaznenog prostora i prizemnim udarcem svladao Peterfaija.

Derbi nije privukao očekivanu pažnju. Na tribinama je bilo oko 200 gledatelja, vjerojatno je lošije vrijeme uvjetovalo slabiju posjetu. Prodano je manje do 100 ulaznica, jedva dostatno za troškove sudaca koji su došli redom iz Vrbovca, Cvetkovića i Zaprešića. Čak je četvrta sutkinja Mihaela Gurdon Bašimamović stigla iz Zaprešića.