TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija pobijedila Crikvenicu

Subota, 16. studenog 2013. 15:50 Napisao  Marko Babić

Utakmica 13. kola: Opatija - Crikvenica 3:2. Vlatković je u 86. minuti donio pobjedu domaćinu

Treća HNL - zapad, 13. kolo

OPATIJA - CRIKVENICA 3:2 (0:1)

Igralište NK Opatije. Gledatelja: 150.

Sudac: Igor Rajko (Tinjan)

Strijelci: 0:1 Pišković (46'), 1:1 Rudan (52'), 2:1 Bjelanović (56'), 2:2 M. Brajković (75'), 3:2 Vlatković (86').

Žuti kartoni: Perušić, Mazzarolli, Butorac, M. Brajković  (Crikvenica).

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Šuker, Krešić, Rudan, Bjelanović, Žgomba, Udović, G. Brajković (od 46' Vlatković), Lazić (od 33' Mance), Čubelić (od 58' Dunković).

CRIKVENICA: Ćućić, Mazzarolli, Perušić, Uremović, Špalj, Smojver (od 62' Kuna), Pišković, Ivić (od 56' M. Brajković), Jovanović, Butorac, Katnić (od 46' Vukić).

Lopte za Opatiju
Uoči utakmice održana je kratka primopredaja. Fernando Kirigin, predsjednik Sportskog saveza Opatije, uručio je Milanu Koroliji, predsjedniku NK Opatija, dvadeset lopti koje je klubu donirao Damir Jozić.

Nogometaši Opatije pobijedili su Crikvenicu 3:2 u dobroj i zanimljivoj utakmici u kojoj je domaćin puno ranije mogao riješiti pitanje pobjednika da je iskoristilo barem dio prilika koje je stvorio. Na kraju su Opatijci morali čekati 86. minutu kada je Bjelanović proigrao Vlatkovića koji je s desne strane sjajno pogodio malu mrežicu za 3:2 i tako se iskupio za nevjerojatan promašaj u drugom dijelu. Bio je to ujedno kraj muka za domaćina, iako je Mazzarolli u posljednjim sekundama imao dobru priliku sa 16 metara, ali udarac je otišao iznad grede.

Unatoč dominaciji Opatije, Crikvenica je povela u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Lopta je došla do Gorana Piškovića na 25 metara.  Nogometaš Crikvenice pogledao je oko sebe i jednostavno potegnuo i smjestio loptu u rašlje pored nemoćnog Peterfaija - 0:1.

Unatoč šoku na kraju prvog dijela, Opatija se brzo vratila. U 52. minuti, nakon jedne duge lopte Vlatković je u kazneni prostor glavom spustio loptu za Tonija Rudana koji se dobro snašao i poentirao - 1:1 Četiri minute kasnije uslijedio je preokret. Rudan je progirao Bjelanovića koji se sam sjurio prema vrataru  Crikvenice i sigurno poentirao - 2:1.

U 60. minuti Opatija je mogla slomiti goste. Dunković je ušao u igru i prvi zadatak bio je slobodan udarac na 25 metara. Nogometaš Opatije sjajno je potegnuo, ali vratar Ćućić iščupao je loptu paradom. U nastavku akcije, lopta je došla do Vlatkovića koji je s četiri metra promašio nemoguće!

Crikvenica se tada malo oslobodila, ali bez rezultata sve do 74. minute.  Nakon brze polukontre, lopta je došla do Piškovića koji je se dobro snašao u kaznenom prostoru, ali Peterfai je bio siguran. U nastavku akcije nakon kornera, vratar Opatije kratko je odbio loptu, koja je u konačnici došla do Mate Brajkovića. Napadač Crikvenice odmjerenim udarcem smjestio ju je u mrežu - 2:2. Opatija je šest minuta kasnije mogla povesti, ali udarac Bjelanovića iz izgledne pozicije zaustavio je vratar Crikvenice. U 86. minuti za goste nije bilo spasa. U završnici je zbog prigovora sucu isključen i Tomislav Lopac, trener Crikvenice.

Inače, Opatija je u prvom poluvremenu mogla zabiti barem pet golova, stvarno je nevjerojatno što je sve domaćin propustio realizirati od 35. do 37. minute. Prvo je Čubelić odigrao za Bjelanovića koji je s pet metara pogodio gredu. Minutu kasnije, nakon novog ubačaja Brajkovića, gosti nisu najbolje reagirali, lopta je došla do Igora Tkalčevića, a kapetan Opatije je s četiri metra promašio gol. Kao da to nije bilo dovoljno, nakon novog kornera Udović je pucao glavom i pogodio vratnicu.

Opatija je dobre prilike imala i od 39. do 42. minute, ali se u izglednim prilikama pred golom nisu najbolje snašli Čubelić, Mance odnosno Rudan. Prema tih nekoliko minuta, prvih pola sata činilo se kao isprazno napucavanje.

Fotogalerija: Sandro Donda