TREĆA HNL -  ZAPAD

Vlatković donio bod Opatiji u 92. minuti

Subota, 13. travnja 2013. 18:37 Napisao  Marko Babić

Utkmica 23. kola: Opatija - Grobničan 2:2 (Matovina 18', Vlatković 90'/Bijelić 47', 82')

Treća HNL - Zapad, 23. kolo

OPATIJA - GROBNIČAN 2:2 (1:0)

Igralište Opatije. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelci: 1:0 Matovina (18'), 1:1 Bijelić (47'), 1:2 Bijelić (82'), 2:2 Vlatković (90').

Žuti kartoni: Lazić (Opatija), Jasprica (Grobničan).

OPATIJA: Vukić, Tkalčević, Corallini, Matovina, Mance, Gačanin (od 46' Vlatković), Šuker, Žgomba (od 81' Šimić), Brajković (od 56' Udović), Lazić, Erceg.

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić, Miculinić, Glavaš, Malkić (od 79' Prtenjača), Jasprica (od 70' Miškulin), Cianci (od 46' Sertić), Bijelić, Burić, Jović.

Igrala se druga minuta sudačke nadoknade, Glavaš nije najbolje reagirao u obrani na jednu visoku loptu koja je došla do Vlatkovića i koji je bio priseban te zabio za 2:2. Uslijedilo je veliko slavlje domaćina koji je tako s(p)retno izvukao bod u posljednjim trenucima. Grobničan je prokockao veliku priliku da dodatno poveća prednost na čelu ljestvice budući da je Krk remizirao na gostovanju kod Novigrada.

Grobničani imaju za čime žaliti. Nakon lošeg prvog poluvremena, odlično su otvorili drugi dio. Ivan Bijelić iskoristio je odličnu priliku i matirao Vukića - 1:1. Krenuli su tada gosti po tri boda.

Miculinić je odlično potegnuo u 52. minuti s ruba kaznenog prostora, ali vratar Opatije ponovo je bio na mjestu. Uzvratila je Opatija pokušajem Lazića i topovskim udarcem Tkalčevića, ali rezultat se nije mijenjao.  Bijelić je i dalje zadavao puno muke domaćinu, u 63. nije realizirao odličnu priliku, devet minuta kasnije Jasprica je potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali Vukić je opet bio siguran.

I onda je u 80. minuti uslijedio novi sjajni prodor Bijelića po lijevoj strani i precizan udarac za 1:2. Grobničan je u tom trenutku djelovao puno konkretnije, izglednije je bilo da će gosti realizirati jednu kontru i potvrditi pobjedu nego da će Opatija izjednačiti.

Opatijci su tako na kraju ipak stigli do vrijednog boda. U prvom dijelu domaćin je bio konkretniji,  Tkalčević je u 18. minuti jednu loptu sjajno odigrao za Šukera koji ju je proslijedio u kazneni prostor, a Matovina skrenuo u mrežu - 1:0. Nekoliko minuta kasnije jedna duga lopta preletila je Jukića, Matovina ju je sjajno smirio, ali u nastavku akcije pucao je ravno u vratara Milića.

U 29. minuti Šuker je krenuo u kontru, gurnuo loptu pored istrčalog Milića i zatim pao, ali sudac Mijatović pokazao je da se igra nastavi. Sama činjenica da nitko nije protestirao, sugerirala je da je sudac dobro procijenio situaciju.  Grobničan se probudio u završnici, dva pokušaja Marka Miculinića nisu uspjela pronaći put do mreže. Gosti su tražili jedanesterac u 37. minuti, Cianci se nakon jednog duela naša na travi i ostao je dojam da sucu nitko ne bi prigovorio da je pokazao na bijelu točku.

U samoj završnici prvog dijela Matovina je još jednom bio neuspješan, a nakon odličnog ubačaja Šukera nikoga iz Opatije nije bilo u kaznenom prostoru da posremi loptu u mrežu.