TREĆA HNL - ZAPAD

Novigrad zadržao priključak, Grobničan slavio na Krku

Nedjelja, 25. svibnja 2014. 19:57 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Opatija - Halubjan 3:2, Krk - Grobničan 1:3, Nehaj - Novigrad 1:4

Treća HNL, 29. kolo

NEHAJ - NOVIGRAD 1:4

Igralište Nehaj. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Raguž (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Ugrina (26'), 0:2 Grbac (28'-11m), 1:2 Pećanić (60'-11m), 1:3 E. Valenta (85'), 1:4 Ugrina (88').

Žuti kartoni:

NEHAJ: Baričević, Šolić (od 90' Brajković), Draženović, Vukelić, Dabac, Biondić, Tomac (od 76' Špalj), Lopac, Pećanić, Rukavina, P. Prpić (od 80' M. Prpić).

NOVIGRAD: Beblek, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, E. Valenta, Mehmedagić, Vrdoljak, Ugrina (od 90' Devović), Tatar (od 88' Beletić), Ćorić (od 74' Živulić), Grbac.

Nogometaši Novigrada pobijedili su Nehaj i tako obavili svoj dio posla uoči posljednjeg kola zadržavši minimalan zaostatak za vodećom Opatijom. Nehaj je golom Pećanića u 60. minuti unio malo neizvjesnosti u susret, ali ona je nestala u 85. minuti kada Emaneul Valenta pogodio za 1:3.

KRK - GROBNIČAN 1:3

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Prelčec (27'), 0:2 Cianci (34'), 1:2 Jović (72'), 1:3 Jukić (80'-11m).

Žuti kartoni: Bošnjak, Prpić, Tomašić (Krk), Cinaci, Nenadić (Grobničan).

KRK: Tomašić, Jug (od 46' Jurasić), Konjić, Brozić (od 46' Zec), Bošnjak, Prpić, Tucaković, Matovina, Jović, Antić, Kurolt.

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Glavaš, Poropat (od 58' Conjar), Cianci (od 65' Prtenjača), Prelčec, Burić, Sertić, Ćufta (od 75' Miculinić).

Nogometaši Grobničana slavili su na gostovanju protiv Krka. Izabranici Dušana Gruevskog tako su dobrim izdanjem na najbolji mogući najavili posljednje kolo u kojem dočekuju Opatiju i imaju priliku im pomutiti račune u borbi za naslov.

U desetoj minuti utakmice Jović je u slalomu nanizao nekoliko igrača, izbio sam pred Milića, ali dobro postavljeni vratar Grobničana brani njegov udarac. Tri minute kasnije Prpić također sam u još izglednijoj prilici, no njegov udarac prolazi kraj gola. Seriju promašaja Krčana u prvih dvadeset minuta zaključuje Tucaković, zamalo promašivši vrata Grobničana. Slijedi kazna i pogodak Prelčeca nakon greške obrane Krka. U 34. minuti novi kiks, ovaj put lijevog bočnog Juga koji je jednu loptu prekratko glavom vratio do vratara Tomašića, spretan je bio Cianci za 0:2.

U drugom djelu pritisak Krčana urodio je plodom u 72. minuti kada je najbolji igrač Krka Jović prošao po lijevom boku i zakucao loptu u gol kraj nemoćnog Milića. Kada se očekivalo nešto više od Krčana slijedi hladni tuš i jedanaesterac za goste nakon jednog kontakta golmana Tomašića i Prtenjače. S bijele točke bio je precizan Jukić za pobjedu i slavlje nogometaša sa Grobnika. Dobra i borbena utakmica po dosta teškom i sparnom vremenu i zaslužena pobjeda Grobničana čiji su igrači uspješno kaznili promašaje domaćina.

MLADOST - JADRAN 2:0

Igralište Oliva. Gledatelja: . Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Funčić (7'), 2:0 Halilović (74').

Žuti kartoni: Peruško, Funčić, Marijanović (Mladost), Tikas (Jadran).

MLADOST: Perković, Livović, Šistek, Škiljan (od 64' Valčić), Tomić, Halilović (od 84' Zanetić), Nišević, Marijanović (od 68' Balaško), Bogdan, Peruško, Funčić.

JADRAN: Petrušić, Banić (od 60' Banko), Sumić, Užila (od 68' Čabraja), Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija, Đurić, Dujanić (od 87' Temaj), Krizmanić.

U sjajnom dekoru domaćih simpatizera i još pedesetak porečkih Šajeta, nogometaši Mladosti zasluženo su slavili u istarskom derbiju 29. kola III HNL Zapad. Poveli su domaći već u sedmoj minuti kada je Tomić uzeo loptu na sredini terena, odigrao dupli pas s Livovićem, a onda poslao odličan centaršut na drugu vratnicu gdje je Matija Funčić pogodio nebranjeni dio mreže.

Na 2:0 povisio je Halilović u 77. minuti kada je, nakon dva promašaja, ukrao loptu Đuriću, sjurio se prema golmanu, zaobišao ga i pogodio za potvrdu fažanske pobjede.

VINODOL - ROVINJ 4:0

Igralište Bahalin. GLedatelja: 200. Sudac: Davor Bogičević (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Petrinović (45'), 2:0 Udović (59'), 3:0 Pavelić (68'), 4:0 Jelenović (87').

Žuti kartoni: Udović, Marković, Vidmar (Vinodol), Ljubešić, Matošević (Rovinj).

VINODOL: Hodžić, Rubčić (od 59' Mataija), Vidmar, Udović, Tomić, Marković, Jelenović, Pavelić (od 75' Šmit), Radetić (od 68' Lenac), Filipović, Petrinović.

ROVINJ: Starčić, Budicin, Pavić, Ljubešić, Hadžić, T. Barlecaj (od 30' Cvijetić), Matošević, A. Barlecaj, Tanković, Batelić, Horvat (od 75' Marangon).

Nogometaši Vinodol pobijedili su Rovinj u utakmici u kojoj su goste potopili u nastavku, a za visok poraz su više sami krivi nego li je to bila zasluga domaćih nogometaša. Jako siromašno prvo poluvrijeme prvi je donekle obogatio Marković koji je dobro cilja s distance, a Starčić od vratnice loptu odbio iz svoj mreže. U 33. minuti Agron Barlecaj prolazi vratara Hodžića, ali mu lopta nezgodno odskače točno na bijeloj točki, pa njegov traljav udarac koljenom praktički ne stiže do prazne mreže Vindola. I kad su se momčadi spremale na odmor, Tomić je ubacio u peterac „kanarinaca“, Petrinović loptu iz blizine pospremio u poraznu mrežu pored statične obrane gostiju.

Pitanje pobjednika na Bahalinu riješeno je točno nakon sat vremena igre. Tomić je ubacio, nakon brzo izvedenog kornera, a Udović glavom, s 10-ak metara, naciljao nebranjeni dio Starčićeve mreže. U 68. minuti Petrinović upošljava odlično Pavelića koji po treći put trese Starčićevu mrežu. Goljijadu Vinodola zaključuje Jelenović, tri minuta prije kraja, udarcem sa 16 metara. Na samom kraju u domaćem šesnaestercu srušen je Agron Barlecaj ali on sam promašuje najbolju prigodu Rovinježa da barem postignu počasni gol.